Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Midede Şişkinlik

 " Midede şişkinlik hakkında veri ler . "

 

    Midede şişkinlik hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Midede şişkinlik ile alakalı tüm açıklamaları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .


 Midede , aşırı C°de gaz (yel) vede midenin üst kısmında şişkinlik vardır . Hasta , sık sık geğirir . Sebebi; midedeki salgı bezlerinin yeteri kadar çalışamaması , asit fazlalığı yada yemeklerin yeteri kadar çiğnenmeden yenmesidir .

Tedavi(iyileştirme) ye başlamadan önce , ağızdaki eksik dişler tamamlattırılmalı , çürük dişler de Tedavi(iyileştirme) ettirilmeli , yemekleri , yavaş yeme alışkanlığı kazanılmalıdır . Ayrıca , aşağıdaki reçeteler de Tedavi(iyileştirme) ye yardımcı olacaktır:

1 çorba kaşığı saf zeytinyağına; 2 çorba kaşığı limon suyu konur . İyice karıştırıldıktan sonra içilir . Bu işlem , her sabah kahvaltıda tekrarlanırsa mide şişkinliği azalacaktır .

1 çay bardağı sıcak suya; 1 kahve kaşığı nane konur . 5 dakika bekletildikten sonra süzülür . Suyuna , 1 kahve kaşığı
toz şeker katılarak , yemekten sonra içilir .
1 su bardağı sıcak suya; 1 adet enginar yaprağı konur .
5 dakika bekletildikten sonra süzülür . Yemekten sonra içilir .
5-6 bardak suya; 1 çorba
kaşığı kişniş konur . 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür . Günde 3 kere , birer çay
bardağı içilir .
4 bardak suya , 3 tutam mercanköşk konur . 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür . Yemeklerden sonra , birer kahve fincanı içilir .
4 bardak suya; 5 gram havlıcan konur . 15 dakika kaynatılıp , süzülür . Günde 3 kere , birer kahve fincanı tatlandırılarak içilir .
1 çay bardağı sıcak suya; 3-4 adet papatya konur . 5 dakika bekletildikten sonra süzülür , içine biraz toz şeker konup içilir . Bu işlem , gaz ağrısı olduğu vakit yapılır .
1 çay bardağı sıcak suya; yarım kahve kaşığı anason konur , 5 dakika bekletildikten sonra süzülüp , içilir .

AYRICA; çiğ lahana , yada havuç yemek , yemeklerin üzerine kimyon serptikten sonra yemek avantaj lıdır .Bulantıya nane-limon

Midede duyulan vede insana kusacak gibi 1 duygu veren hâle bulantı diyoruz . Sebep leri ise çok çeşitlidir . Yemeklerin Mide vede Bağırsaklarda gereği gibi hazmedilememiş olması , mide , bağırsak , safra kesesi , karınzarı veyâ böbreklerde Enfeksiyon lanma , mikroplu hastalıklar , sigara(tütün mamülleri) tiryakiliği , alkol tüketimi yada sinir bozukluğu mide bulantısına sebep olabilir . 1-2 gün içinde geçmezse , doktora başvurmak gereklidir . Mide vede bağırsak bozukluklarından kaynaklanan mide bulantılarının Tedavi(iyileştirme) sinde aşağıdaki reçeteler yardımcı meydana gelebilir .
4 bardak suya; 1 çorba kaşığı nane vede orta boyda 1 limonun kabukları konup , 10 dakika kaynatılır . Süzüldükten sonra 1 çay bardağı içilir .
1 çay bardağı suya; 1 çorba kaşığı limonsuyu vede 1 kahve kaşığı karbonat konur . Karıştırıldıktan sonra içilir .
1 adet tavşankulağı kökü; iyice ezildikten sonra üzerine , 1 tatlı kaşığı bal konup , yenir .
1 kahve kaşığı sumak ile 1 kahve kaşığı kimyon karıştırılır . Tamamı , 1 bardak su ile içilir .
4 bardak suya; 2 tutam ebegümeci konur . Kaynatıldıktan sonra 10 dakika bekletilip , süzülür . Günde 3 kere , birer kahve fincanı içilir .
Melisa

Melisa çok eski vakitler dan beri malum 1 bitki . Özellikle mide şişkinliği , regl sancısı , baş ağrısı , migren(megrim) vede uykusuzluk gibi rahatsızlıklarda kullanılıyor .

Doğu Hindistan'da yetişen melisanın 1 türü de Türkiye'de yetişiyor . Hatta memleketimizde 2 farklı türde görülebiliyor . Biri ballıbabagillerden , diğeri ise oğulotu ollaraak malum türü .

Melisa yağı , aromaterapide kullanılıyor . Yani hem kokusu , hem de cildinize sürerek kullanabiliyorsunuz .

Kokular beynimizin merkezlerini en hızlı uyarma yöntemi . Böylece duygularımızda vede düşüncelerimizde çok hızlı 1 değişiklik meydana gelebiliyor . Farklı 1 hale geçiş yapmak için bitkilerin konsantre yağlarından avantaj lanabilirsiniz . Mesela çok üzgün olduğunuz yada canınız çok sıkkın olduğu vakitler uygun kokuları kullanarak halinizi değiştirebilirsiniz .

Melisa kokusunun sakinleştirici 1 tesiri var .

Anadolu'nun çeşitli yerlerinde tatlandırıcı ollaraak melisa yapraklarının kullanıldığını görmüştüm . Özellikle balık vede et ızgara yapılırken aralarına melisa yaprakları konuluyordu . Böylece ete farklı 1 koku veriyordu . Tabii balığın bildik kokusunu sevenler hoşlanmayabilirler . Fakat , yine de hoş kokulu melisayı 1 kez denemekte avantaj var . Ayrıca sıcak suyun içine melisa yapraklarını katıp biraz dinlendirdikten sonra çay ollaraak da içebilirsiniz diyorum ,

  Mide şişkinliği hakkinda aciklamalar Mide şişkinliği konusunda veri ler .

 

 

Rahatsızlıkları Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız . . .

 

Etiketler : mide , mide bulantısı , Gastrit(gastritis) , mide ülseri , ülser , mide rahatsızlıkları , mide ağrısı , mide yanması , mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , Kolit(kalın baðırsak iltihabı) , mide hastalıkları , mide kanaması , mide üşütmesi

 

 


Mide Rahatsızlıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp