Bitkisel Sağlık Ürünleri
Mide Rahatsızlıkları

Mide Bulantısı Sebep leri

 " Mide bulantısı sebep leri hakkında veri ler . " 

 

    Mide bulantısı sebep leri vede mide bulantısı Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı bitkisel(doğal) ürünler hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Mide bulantısı sebep leri vede Tedavi(iyileştirme) si ile alakalı bütün izahat ları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

 

Rahatsızlıkları Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı oluşan %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi görmek icin tıklayınız . . . 

 

Mide bulantısına yol açan birçok sebep mevuttur . Hamilelik: Hamilelik bu rahatsızlığın en yaygın sebep leri nden biridir . Bu yüzden ‘hamilelerde sabah bulantısı‘ gün boyunca herhangi 1 zamanda oluşabilir vede neşriyat da kusma da görülebilir .
Hamilelik döneminde görülen bulantı vede kusmanın sebebi tam ollaraak bilinmemekle 1 arada sinirsel etkenler le hormonal değişimlerin ortak ürünü olduğu düşünülmektedir .

Hamilelerin takriben ollaraak yüzde 80’inde görülen bulantı vede kusma sorunları umumiyetle ilk adet gecikmesinin birkaç gün sonrasında başlar ve giderek artarak 8 . gebelik haftasında dayanılması en güç günlere ulaşır . Daha sonra  bulantı vede kusmalar yavaşça azalır vede 14 . gebelik haftası etraf ında ise biter .

Gıda Zehirlenmesi


Gıda zehirlenmesi mide bulantısının yaygın sebep lerinden 1 başka idir ve umumiyetle kusmayla 1 arada olur . Çoğu halde , eğer gıda zehirlenmesiyse , bulantı  neredeyse yemeği yedikten hemen sonra meydana gelir . Ama Salmonellayı da içinde bulundurduğu durumlarda , semptomların belirmesi vakit alabilir .

Stres vede Anksiyete


Anksiyete vede stres de bulantının sebep leri meydana gelebilir . Stresli 1 halde midenizin bulanmaya meyilli olduğunuzu çözdüyseniz , o vakit meditasyon ve derin nefes alma egzersizleri gibi bazı stres yenme tekniklerini öğrenmek , mide bulantısı karşı sizi  rahatlatmaya yardımcı meydana gelebilir .

İlaçların Yan Etkileri


Belli ilaçlara reaksiyonlar da bulantının sebep leri nden biridir . Bu , bilhassa bazı antibiyotikler vede güçlü ağrı kesicilerdedir . Herhangi 1 şey almadan önce ilaçların prospektüslerini okuduğunuza emin olunuz . Bulantıdan kurtulmak icin dolu 1 mideye yada boş 1 mideye ilaç almanız gerekebilir . Ağrı kesiciye başvurmadan kendinizi daha iyi hissediyorsanız , natural ağrı kesici metod leri hakkında doktorunuzla konuşabilirsiniz de .

Vasıta Tutması


Vasıta Tutması mide bulantısının sebep lerinden 1 başkasıdır vede bu oldukça az insana mide bulantısı yapar . Bazıları , bulantı pay tmeden bir arabanın arka koltuğuna oturamaz halde olduklarını fark etmişlerdir . Diğerleri ise 1 camdan dışarı bakamazlarsa bulantı çekerler .

Enfeksiyonlar


Enfeksiyonlar sık sık mide kramplarına , abdominal ağrıya vede bulantıya neden meydana gelebilir . Rota virüs gibi viral enfeksiyonlar bulantıya sebep olabilir , H .Pylori‘deki bakteri tarafında da enfeksiyonlar meydana gelebilir . Parazidik enfeksiyonlar , mide bulantısının vede kusmanın sebep leri olabileceği gibi diyareye (ishal) de sebep meydana gelebilir .

Mide bulantısı en aşırı sindirim sistemi sorunları , kokulara karşı aşırı hassasiyet , Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) yada Diabet(şeker hastalığı) vede iç kulakla alakalı proplemleri oluşan insanlarda görülmektedir . Yine bazı kişilerde kimyasal değişikliklerle uyarılan hücre yada sinir uçları hassasiyeti daha çook olduğu için , bulantı hissinin daha sık meydana geldiği düşünülmektedir .

önümüzdeki aşama böbrek kafigelmez liği , psikojenik sebepler , safra kesesi taşı ve iltihabı , bağırsak tıkanması vede migren(megrim) de mide bulantısına yol açan rahatsızlıklardır .


Rahatsızlıkları Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı oluşan %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi görmek icin tıklayınız . . .

 

Etiketler : mide , mide bulantısı , Gastrit(gastritis) , mide Ülser(mide yarası) i , Ülser(mide yarası) , mide rahatsızlıkları , mide ağrısı , mide yanması , mide kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , Kolit(kalın bağırsak iltihabı) , mide Rahatsızlık ları , mide kanaması , mide üşütmesi

 

 

 


Mide Rahatsızlıkları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp