Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske

 

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske hakkında merak ettikleriniz;

 

Yüz dolgunlaştırıcı maske hakkında bilmek istedikleriniz . . . Cilde zarar vermeden sorun li ciltlerde kullanılması gereken bitkisel(doðal) maskeler bu yazımızda yer almaktadır . Cilt tiplerine göre maskeler nasıl olmalıdır ? Sivilce(akne) , akne vede kara noktalarınıza %100 bitkisel(doðal) maskelerimizle veda edin .  

 

Daha güzel vede pürüzsüz 1 cilde sahip olmak istiyorsanız sitemizde bulunan %100 bitkisel(doðal) maskelerimizi görmek için tıklayınız . .   

 

Konu meyveler olduğunda hemen herkesin ilgisini çeken o yumuşak vede sulu oluþan orta kısmıdır . Ancak ; Florida Üniversitesi’nde Beslenme Profesörü oluþan Doktor Susan Percival bazı önemli antioksidanların kabukta bulunduğunu emare yor .

Bununla 1 arada aramızda 1 ananası kemirmek isteyen olacağını pek sanmıyoruz . Ama simdi bahsedeceğimiz şu beş meyvenin yenilebilen dış yüzeyi besleyici o kadar maddeyle dolu ki gerçekten çenenizi biraz olsun yormaya değer diye düşünüyoruz .

ELMA

Cornell Üniversitesi arastırmacıları elma kabuğunun , içindeki tatlı al bölgeye göre yüzde 87 oranda daha aþırı kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi karşıtı fotokimyasal içerdiğini tespit etmiş .

İpucu: Eğer soyulmamış 1 elmayı çiğnemek güç geliyorsa , dış yüzeyini kaplamak için kabuklarını yer fıstığı ezmesine batırabilirsiniz . Hem böylece güçlü 1 protein karbonhidrat bileşimi elde edersiniz .

SALATALIK

Kendisinde neredeyse hiç kalori bulunmayan bu yiyeceğin kabuğu , deriyi dolgunlaştıran , kırışıklığı önleyen kolajen oluþan silisten meydana geliyor . Silis için mütehassız ların önerdiği minimum 1 doz yok amma mütehassız lar günde en az beş miligramı uygun buluyor . Bu da tek 1 salatalığın kabuğundan alabileceğiniz miktara denk .

İpucu: Organik olmasına dikkat edin . Normal salatalıkların dış yüzeyi raf ömrü uzasın diye koruyucu maddelerle kaplanır . Ancak organik olanlar orijinal halde bırakılır .

PATLICAN

Bu mor renkli yiyecekten 1 şerit sıyırdığınızda 300 miligram nasunin (beyin hücrelerinin hasar görmesini mani leyen 1 antioksidan) elde etmiş olursunuz . Ayrıca 200 miligram kas kramplarını mani leme özelliğine sahip potasyum , 13 miligram bağışıklığı güçlendirici magnezyum vede üç gram lif kaybediyor olman .

İpucu: Eğer az yağlı peynir vede sosa yatırırsanız , (marketten satın alır almaz kullandığınız takdirde) kabuğunun soyulup soyulmadığını anlamazsınız bile .

KİVİ

İnce , tüylü kabuğunda bulunan kimyasal bileşenler staph bakteri vede kolibakteri ile savaşır .

İpucu: Tırtıl yiyormuş gibi pay tmek istemiyor musunuz ? O vakit içeceğinizin içine toz haline getirip karıştırabilirsin yada kağıt kadar ince dilimleyip salatanıza koyabilirsiniz .


Maskeler

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp