Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bitkisel(doðal) Yüz Maske

 

Bitkisel(doðal) Yüz Maske hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler;

 

Bitkisel(doðal) yüz maskesi hakkında . . .Bu sayfamızda bitkilerden vede bitkisel(doðal) yağlardan elde edilen Sivilce(akne) (akne) lere , aknelere , kırışıklıklara vede sorun li tüm ciltlere karşı mükemmel 1 etki gösteren maskalerimiz hakkında merak ettiğiniz veri ler yer almaktadır . . .Daha güzel vede pürüzsüz 1 cilde sahip olmak istiyorsanız sitemizde bulunan %100 bitkisel maskelerimizi görmek için tıklayınız . . 

 

Bezelyeden patlıcana kadar birçok sebzenin , cilt bakımında birer cansimidi olduğunu biliyor musunuz ? Sebzeler vücudumuza olduğu kadar cildimiz üzerinde de olumlu etkilere sahip . Hazırlanması çok zor olmayan oluþan bu maskeleri uygulayarak pürüzsüz vede sağlıklı 1 cilde kavuşabilirsiniz .

1 .SALATALIK MASKESİ : İki tutam çuha çiçeği kurutularak ,dövülüp toz haline getirilir . Kabukları soyulmuş yarım salatalık , 1 fincan pirinç unu , çuha çiçeği tozu ile 1 arada on dakika ateşte pişirilir . Elde edilen karışım bulamaç haline getirilir . Hazırlanan bulamaça yarım fincan elma suyu , 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edilerek krem haline getirilir .
Etkisi : Yüz vede boyuna uygulanan bu maske cildin canlı vede sağlıklı gözükmesini sağlar . Yüzde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkanır vede gül suyu sürülür .

2 .BAL MASKESİ : Civan perçemi çiçeği , saf suda on dakika kaynatıldıktan sonra sıkılarak süzülür . Bir fincan su soğutulur . Elde edilen posa ezildikten sonra ,yarım fincan limon suyu ,bir çorba kaşığı zeytinyağı ,bir tatlı kaşığı bal vede çırpılmış yumurta sarısı ile karıştırılır . Hazırlanan karışıma soğuk civan perçemi suyu ilave edilir . Maske kıvamına gelinceye kadar yulaf unu eklenir .
Etkisi : Yüzdeki çöküntü vede kırışıklıkların giderilmesini önler . Bu maske 1 hafta uygulanmalıdır . Yüzde 1 saat kalması lüzumlu dir .

3 .YUMURTA MASKESİ : İki avuç buğday , 2 bardak suda ezilir . İki yumurta sarısı vede 1 çorba kaşığı badem yağı konulur . Yüze sürülür vede kurumaya başlayınca yıkanır vede gülsuyu sürülür .
Etkisi : Kızıl lekelerin vede sivilcilerin giderilmesini sağlar . Sabah vede akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanır . Bu maske şampuan ollaraak kullanılabilir , saçların parlamasını sağlar .
 


Maskeler

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp