Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Varikosel(varicoselle) İçin Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme)

 

 

 

 

Varikosel(varicoselle) için bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) Bu yazıda sizleri aydınlatmak amaçlı Varikosel(varicoselle) Tedavi(iyileştirme) si vede bu Varikosel(varicoselle) Tedavi(iyileştirme) yöntemlerinin neler olduğu hakkında avantaj lanacağınız veri ler yer alıyor . . .

 

 

 

Kısırlık Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli % 100 Bitkilerden yapılan doğal gıda takviyelerini görmek için buraya tıklayınız . . .     

 

 

 

Varikosel(varicoselle) testisi çepeçevre saran toplayıcı damarların bazı sebeplerden dolayı genişlemesi vede içerisinde kan birikmesidir .

20-30 yaş grubunda en fazladır .%90 sol taraftadır vede önemi kısırlığa neden olmasından dolayıdır . Varikosel(varicoselle) de ağrı olmasa da testisteki Sperm(meni) hücrelerini bozacağı için Tedavi(iyileştirme) olunması gerekmededir .

( İnsanda Sperm(meni) hücrelerinin gelişmesi için en uygun ısı 35 derecedir , normal vücut ısısı 36-37 derecedir vede işte bu aradaki ısı farkını testis torbası sağlar . Varikosel(varicoselle) de ise torba bu özelliğini kaybeder , dolayısıyla Sperm(meni) hücrelerinde sayı vede kalite ollaraak düşme izlenir .)

Vakaların çoğu emare vermez , başka 1 hastalığa bakılırken tesadüfen tanımlanır . emare veren Varikosel(varicoselle) de ağrı meydana gelebilir , testiste çekilme hissi vardır . Bilhassa ayakta dururken vede sıcakta damarlar belirginleşir .

Değerlendirme fizik muayenesi yada Doppler ultrasonografi ile yapılır . Sperm(meni) hücrelerinin sayımı Varikosel(varicoselle) in durumu hakkında veri verir vede ameliyat kararına yardımcı olur .

Rahatsızkiþi evli , çocuk sahibi vede 1 şikayeti yoksa , koruyucu Tedavi(iyileştirme) edilir . Fakat ağrı varsa , spermiogramda sayı vede kalite düşükse ameliyat gereklidir . Varikosel(varicoselle) tanısı konulmuş hastaların ameliyatlarını mikroskopik sistemle yapmaktayız . Mikroskopik sistem diğer cerrahi yöntemlere Bakı(nazar) an daha az komplikasyon , daha az nüks etme , daha az travmatizasyon sebebi yle tercih edimektedir . Unutulmamalıdır ki ameliyat ne kadar erken yapılırsa testis hücreleri o kadar çok korunabilir . 

 

 


Kısırlık

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp