Bitkisel Sağlık Ürünleri
Kısırlık

Varikosel(varicoselle) İçin Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme)

 

 

 

 

Varikosel(varicoselle) icin bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) Bu yazıda sizleri aydınlatmak gaye lı Varikosel(varicoselle) Tedavi(iyileştirme) si vede bu Varikosel(varicoselle) Tedavi(iyileştirme) metod lerinin neler olduğu hakkında avantaj lanacağınız veri ler yer alıyor . . .

 

 

 

kısırlık(infertilite) Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli % 100 Bitkilerden yapılan natural gıda takviyelerini görmek icin buraya tıklayınız . . .     

 

 

 

Varikosel(varicoselle) testisi çepeçevre saran toplayıcı damarların bazı sebeplerden dolayı genişlemesi vede dahilinde kan birikmesidir .

20-30 yaş grubunda en fazladır .%90 sol taraftadır vede önemi kısırlığa neden olmasından dolayıdır . Varikosel(varicoselle) de ağrı olmasa da testisteki Sperm(meni) hücrelerini bozacağı icin Tedavi(iyileştirme) olunması gerekmededir .

( İnsanda Sperm(meni) hücrelerinin gelişmesi icin en uygun ısı 35 derecedir , normal beden ısısı 36-37 derecedir vede işte bu aradaki ısı farkını testis torbası sağlar . Varikosel(varicoselle) de ise torba bu hususi liğini kaybeder , dolayısıyla Sperm(meni) hücrelerinde sayı vede kalite ollaraak düşme izlenir .)

Vakaların çoğu emare vermez , farkli 1 hastalığa bakılırken rastlantıyla tanımlanır . emare veren Varikosel(varicoselle) de ağrı meydana gelebilir , testiste çekilme hissi mevuttur . Bilhassa ayakta dururken vede sıcakta damarlar belirginleşir .

Değerlendirme fizik muayenesi yada Doppler ultrasonografi ile yapılır . Sperm(meni) hücrelerinin sayımı Varikosel(varicoselle) in durumu hakkında veri verir vede ameliyat kararına yardımcı olur .

Rahatsızkişi evli , çocuk sahibi vede 1 şikayeti yoksa , koruyucu Tedavi(iyileştirme) edilir . Fakat ağrı varsa , spermiogramda sayı vede kalite düşükse ameliyat gereklidir . Varikosel(varicoselle) teşhisi konulmuş hastaların ameliyatlarını mikroskopik sistemle yapmaktayız . Mikroskopik sistem başka cerrahi yöntemlere Bakı(nazar) an daha az komplikasyon , daha az nüks etme , daha az travmatizasyon sebebi yle tercih edimektedir . Unutulmamalıdır ki ameliyat ne kadar erken yapılırsa testis hücreleri o kadar çook korunabilir . 

 

 


Kısırlık

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp