Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Yüzdeki Kıl Dönmesi


Kıl dönmesi mana ollaraak derinin dermis katman sında oluşan kılın ilerlediği yolu şaşırarak ciltten çıkamayıp cilt altında uzaması halidir .Bu tarz kıl dönmesi kılın olduğu vede kökünden çekildiği vücudun her bölgesinde görülebilir .Bu tür kıl dönmesi daha çok batık yada kıl batması ollaraak tarif edilir .
             

 

Yüzdeki Kıl Dönmesi Nedir

Kıl dönmesi hastalığı deyimi alışkanlık ollaraak kuyruk sokumunda oluşan kıl yumağı için kullanılmaktadır . Ancak tamamen eski ve yanlış veri lerden kalan 1 isimdir vede yeni 1 ad bulunmadığından hastalığı tam tarif etmemesine rağmen kullanılmaya Daimi etmektedir .
       

 

Eski görüşte bu hastalığın doğumsal kaynaklı 1 kist(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) olduğu düşünülüyordu bu sebeple KİST DERMOİD SAKRAL ollaraak adlandırılıyordu . Yeni görüşe göre 1 kist(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) değil     ( kist(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) : tam kapalı boşluk) 1 sinüs (bir delikle açıklığı oluþan boşluk) olduğuna karar verilmiştir vede PİLONİDAL SİNÜS adı kullanılmaktadır .

Genelde Kıl Dönmesi

Genellikle 15-25 yaş grubunda gürülür daha kıllı olmaları sebebiyle erkeklerde 10 kat daha sık görülür .Toplumda görülme sıklığı % 1 kadardır .30 yaşından sonra kuyruk sokumu bölgesinin cildi kalınlaştığı için hastalık başlamaz ,bu yaşta görülen vakalarda mesele in daha önceden var olduğu amma Tedavi(iyileştirme) nin ertenlediği düşünülür .         

       

Kıl dönmesi hastalığının nasıl olduğu hakkında tüm tıbbi kurulların tasdik ladığı son ilimsel görüşe göre; baş ,ense vede sırttan dökülen kılların kalçanın arasına sıkışıp yürürken oluşan sürtünme hareketiyle matkap ucu gibi cildi delerek cilt altına girip orada yumak oluşturmasıdır .Bu alanda görülmesinin 1 sebebi de 30 yaşına kadar bu bölge cildinin orta hatta zayıf olmasıdır . Yapılan incelemede bölgeden çıkan kılların o bölgeye iliþik olmadığı vede daha yukarıdan döküldüğünü göstermiştir . Yine mikroskobik düzeyde yapılan incelemelerde hiç kıl köküne(kıl follikülü) rastlanmamıştır . Kalça yapısı sebebiyle kilolu insanlarda daha sık görülür . 

 

Participation Genellikle önemli 1 emare vermediğinden hastalarda uzun süre Tedavi(iyileştirme) lerini ertelerler . İlk oluştuğu dönemde doku içine giren kılların az olması sebebiyle 1-2 cm lik hafif ağrılı 1 şişlik şeklindedir . Dikkatli bakıldığında kuyruk sokumu cildinde orta hatta  1 yada birkaç yerde kılların girdiği delikler görünür . Sert oturma gibi travma neticesi kılları vücuttan ayıran kapsülün zedelenmesi halinde hafif 1 akıntı şikayeti olur vede uzun vakit Daimi edebilir fakat enfeksiyon oluşup apse gelişirse tablo tamamen değişir . Artık ciddi ağrı ,ateş ,titreme gibi bulgular eklenmiştir vede acil müdahale gereklidir . Müdahale sonrası umumiyetle apsenin boşaltıldığı yerde kalan delikten uzun süre cerahatli akıntı olur . 

 Yüzde kıl dönmesi mesele i Tedavi(iyileştirme) si için % 100 Doğal vede Bitkisel(doðal) ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz . . .

 

Etiketler: Yüzdeki kıl dönmesi , yüzde kıl dönmesi sebep oluşur , yüzde kıl dönmesi emare leri nelerdir , yüzde kıl dönmesi Tedavi(iyileştirme) si için neler yapılabilir bitkisel(doðal) çözümü mevcut mıdır

Kıl Dönmesi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp