Bitkisel Sağlık Ürünleri
Kurban Bayramı Özel

Kurban Bayramı İspanya Turları

 

 Kurban bayramı tatilinde ispanyayı turlucak olanlar makalemizi katiyetle incelesinler .Başkent Madrid size tam anlamıyla görsel 1 şölen yaşatacak oluşan 1 şehirdir . Yapıları , müzeleri , katedralleri ile her vakit alaka odağı olan bir şehridir .

Almudena Katedrali: Neogotik tarzda inşa edilen bu kilise , şehrin kurucusuna adanmış dinsel 1 yapıdır .

Prado Museum: 18 . yüzyılda yapılmış oluşan bu müzede , 7000 adet eser sergilenmektedir .

Palacio Real: 1734'de inşa edilen bu yapı , İspanyol krallarının konutu olarak kullanıldı . En önemli niteliği ise el yazması vede antika kitaplardan meydana gelen 1 kütüphaneye sahip olmasıdır .

Plaza de Cibeles: Tanrıça Kibele'ye adanmış oluşan bu meydanın ortasında çook güzel 1 çeşme yer alıyor .

Plaza de la Indipendencia: 0rijinal duvarları ile bugüne kadar kalan iki kapıdan biridir . Savaşçı meleklerle süslü kemeri , Madrid'in simgelerinden biri olmuştur .

Puerta del Sol: Madridlilerin buluşma merkezi sayılan bu yerde farklı ca , Osoy el Madrono'nun heykeli bulunuyor .

Askeri Müze , Boğa Güreşi Müzesi , Cason del Buen Retiro , Belediye Müzesi gibi müzeleri görülmeye değer başka yapılar arasında yer alıyor .

Prado Ulusal Müzesi: Dünyanın en varlıklı sanat yapıtları koleksiyonuna sahip bu müze , 3 .000'i aşkın yapıtı içinde barındırıyor .

Picasso Müzesi: 1881 yılında Malaga'da doğan Picasso 1985-1900 yıllarında Barselona'da yaşamıştır . 2 .500 den aşırı eseri ulusal müzede , sergilenmektedir .


ŞEHİR: BARSELONA

Tarihi binaları , geometrik biçim lere sahip oluşan yapıları vede heykelleri ile Barselona , Avrupa kentlerinden ayıran 1 çook hususi liğe sahiptir . Picasso , Miro , Dali vede Gaudi gibi sanatçıların yıllarca burada yaşamış olması vede yaratıcılıklarını burada ortaya koymaları neticesinde , ortaya böyle 1 sanat merkezi çıkmıştır .

Ama Barselona'yı bu görkeme kavuşturan Dali yada Picasso değildir . Kent bütün güzelliğini ünlü mimar Antoni Gaudi'ye borçludur . Passeig de Gracia Caddesinin aşağısında bulunan La Pedrera apartmanı vede Avrupa'nın en güzel parklarından oluşan "Güell Parkı" vede "Casa Battlo" binası Barselona’da ki güzelliklerden sadece birkaçıdır .

Katedraller arasında en ünlü olanı ise; şarkılara konu oluşan La Sagrada Familia ( mubarek Aile) Katedralidir .

Las Ramblas sokağı: Limandan sadece 1 kilometre uzakta bu sokak icin Barselona’nın kalbi denebilir . Bir çook müze , alışveriş yeri , kafeler , restoranlar diğerbir deyişle kısaca hem yeni yerler keşfedebileceğiniz , hem alışveriş yapabileceğiniz , hem de 1 kahve molası verebileceğiniz çook güzel 1 yer .

Barselona Limanı: Bu limana binlerce geminin uğraması sebebi ile dünyaya açılan 1 köprü gibi düşünülür . Dünyaya açılan bu köprünün hemen yanında bulunan , Christopher Columbus Heykeli'de bütün görkem ı ile sizi beklemektedir .

ŞEHİR: SEVİLLA

Sevilla şehrinin en önemli hususi liklerinde 1 adedi bu şehrin tam anlamıyla 1 eğlence şehri olmasıdır . Gualdaquiviri nehri üzerinde kurulan köprüyü geçince Çingene mahallesine ulaşılıyor . Bu mahallede eğlence sokaklarda yaşanıyor . Gece hava kararmaya başladığında insanlar sokaklara çıkıp dans etmeye başlıyor . Burada gece hayatı oldukça hızlı , eğlenceli vede natural olması sebebi ile İspanya’ya gelen ziyaretçilerin ilgisini çeken şehirlerden 1 tanesidir .

Flamenko: İspanya’nın yöresel dansı; popüler halk müziği ile çingene ezgilerinin birleşmesinden ortaya çıkan 1 müzik , güzel çingene kızlarının hoş kostümleri içinde ayaklarını hafifçe yere vurarak vede el hareketleriyle ortamı ısıtarak yaptıkları 1 dans . . .

Boğa güreşi: M .S 16 . yüzyılda Roma İmparatorluğunda başlamıştır . İnanışlara göre matador , öldürdüğü boğanın kanı ile güçlenip , yeniden doğacağına inanılırdı . Şu anda böyle 1 inanıştan ziyade , daha çook turistlerin eğlencesi vede kültürel 1 faaliyet gibi gözükse de 1 eğlence uğruna hayvanların öldürülüyor olması da farklı 1 konu tabii ki ! Kırmızı pelerini ile matadorların şovlarını görmek vede çiçek atmak isterseniz . Madrid’de boğa güreşleri "Las Ventas" arenasında yapılıyor . Bir kaç hafta önceden bilet almanız da avantaj var !

 


Etiketler: kurban bayramı ispanya turları , kurban bayramı , en ucuz kurban , kurban namazı , kurbanlık resimleri , kurban bayramı takvim , kurbanlık adak , kurban kampanyası , kurbanlık satışı , kurban satışları , kurbanlık koyunlar , kurbanlık pazarı , kurbanlık et fiyatları , kurban bayramı kredisi , kurbanlık koç fiyatları , kurban kesımı

 

 


Kurban Bayramı Özel

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp