Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kurban Tekbiri

 

 

Kurban Bayramı Gelmeden Yapılan Teşrik Tekbirleri Hakkındaki Tüm Veri leri Aşağıdaki Yazımızda n Bulabilirsiniz .

 

 

Teşrik tekbirleri , Kurban Bayramından 1 gün önce diðerbir deyiþle arefe günü sabah namazında farzın selâmını verdikten sonra başlar vede bayramın dördüncü günü ikindi namazının sonuna kadar Daimi eder . Böylece (23) farz namazın arkasında tekbirlerimizi alır , 1 vâcibi ifâ etmiş olmanın huzurunu duyarız . 

 

Bu tekbirler , hem erkek , hem de kadına; hem misafir , hem de mukime vâcib olduğu gibi köylü ile şehirliye de aynı şekilde vâcibtir . Bundan müstesna kalan kimse yoktur . 

 

Bu itibarla , hepimiz Kurban Bayramından 1 gün önce , diðerbir deyiþle arefe günü sabah namazından başlayarak bayramın dördüncü günü ikindi namazının sonuna kadar her farz namazından sonra birer kez tekbir getirir , günlük meşguliyetlerimizin bu vâcibi unutturmamasına dikkat ederiz . 

 

tekbirlerimizi aslına uygun ollaraak şöyle alırız:  

 

- Allah(cc) ü Ekber , Allah(cc) ü Ekber , Lâ ilâhe illâllahü , v Allah(cc) (c .c .)ü Ekber , Allah(cc) ü Ekber vede lillâhil hamd . 

 

 

 

Etiketler:  kurban tekbiri , kurban bayramı , en ucuz kurban , kurban namazı , kurbanlık resimleri , kurban bayramı takvim , kurbanlık adak , kurban kampanyası , kurbanlık satışı , kurban satışları , kurbanlık koyunlar , kurbanlık pazarı , kurbanlık et fiyatları , kurban bayramı kredisi , kurbanlık koç fiyatları , kurban kesımı


Kurban Bayramı Özel

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp