Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Nemlendirici Kremler

  Nemlendirici kremler nedir ?

 

    Nemlendirici kremler hakkında avantaj lanacağınız veri leri bu sayfada sizler için araştırıp bulduk .

 

  Kış mevsiminde kuruyan cilt için en önemli bakım gereç si nemlendirici kremlerdir . Soğuk havada iyice hassaslaşan cildin esnekliği azalır; çatlama vede yırtılmalar oluşur .                   
                   
  Özellikle sıcak ortamdan soğuğa çıkıldığında , sıcak-soğuk su teması sıkça yapıldığında el , yüz vede boyun bölgeleri etkilenir . Piyasada bulunan nemlendirici kozmetik ürünleri pahalı geliyorsa , evde bulunan malzemelerle aynı işi görecek , üstelik tamamen doğal kremler yapılabilir . Cildi nemlendirmek vede beslemek için muhakkak markalı kremleri kullanmak gerekmediğini belirten estetik mütehassız ı Gülten Şenşafak , herkesin evde kendi cildine uygun cilt bakım ürününü yapabileceğini söylüyor .                   
                   
  Her türlü cildin nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu anlatım eden Şenşafak , "Güneşten , hava kirliliğinden , soğuktan yada kış günü odanın aşırı sıcaklığından dolayı cildimiz kurur . Nemlendirilmeyen ciltte kabuklanma ve çatlamanın yanı sıra kırışıklık oluşur . Kuru cilt erken yaşlanır . En iyi nemlendiricilerden biri de E vitamini kapsülüdür . Cilde doğrudan el ile sürülebilir ." diyor . Şenşafak'ın önerdiği bazı formüller için aktarlarda bulunabilecek doğal bitki yağları kullanmak gerekiyor . Evde yapılan kremler her an taze olduğu vede içine uzun süre dayanması için koruyucu katkı maddeleri konulmadığı için yan tesiri de görülmüyor .                   
                   

   Her türlü cilt için susam yağlı krem                    

                   
  Bir tatlı kaşığı lanolin ile üç çorba kaşığı gül suyu yada çiçek suyunu ayrı kaplarda ben-mari usulü (su konulmuş daha geniş 1 kabın üzerinde buhur da tutarak ısıtma) ısıtın . Sonra birbirine karıştırın . Bir çorba kaşığı susam yağını da ben-mari usulü ısıtıp sıcak kreme ekleyin . Soğuyuncaya kadar karıştırın . Cam kavanoza koyduğunuz bu krem buzdolabında 2 ay dayanabilir .                   
                   

   Kuru vede olaðan ciltlere gece kremi                   

                   
  İki çorba kaşığı kakao yağı , üç çorba kaşığı badem yağı vede 2 çorba kaşığı lanolini hafif ateşte ben-mari usulü eritin . Karışım düzgün 1 kıvam alınca ateşten çekin . İki tatlı kaşığı gül suyu vede yarım tatlı kaşığı eritilmiş bal ekleyin . (Gül suyu yerine aynı miktarda maden suyu veya bitkisel(doðal) losyon da meydana gelebilir .) Karışım soğuyunca 1 adet E vitamini kapsülü de ekleyip karıştırın . Soğuduktan sonra kavanoza koyup buzdolabında saklayarak kullanın .                   
                   

   Kuru ciltlere sirkeli krem                    

                   
  Ateş görmeden yapılan 1 kremdir . Malzeme çok görünse de yapımı kolaydır . 2 çorba kaşığı susam yağı , 1 ,5 tatlı kaşığı çiğ sütün kreması , yarım yumurta sarısı vede yarım tatlı kaşığı tuzu (mümkünse deniz tuzu) bir kabın içinde iyice karıştırın . İki çorba kaşığı elma sirkesi , 1 tatlı kaşığı bal vede 8 çorba kaşığı susam yağı ekleyin . İsterseniz birkaç damla parfüm de ilave edin . Bütün gereç birkaç dakika daha karıştırıldıktan sonra krem kullanılmaya hazırdır . Buzdolabında saklayın . Banyodan sonra yada gece yatmadan önce de kullanılabilir .                   
                   

   Yağlı ciltler için nemlendirici gece kremi                   

                   
  Üç çorba kaşığı yoğurt , 1 yumurtanın sarısı vede 1 çorba kaşığı kremayı (veya çiğ sütün kaymağı) 1 kabın içinde karıştırın . Bir çorba kaşığı balı ılıtıp akıcı kıvam alana bu karışıma katın . Yarım çorba kaşığı sirke vede yarım çorba kaşığı domates suyu da ekleyip düzgün 1 kıvama gelinceye kadar karıştırın . Her yağlı cilt birbirine benzemez . Bu nedenle , krem 3-4 kez kullanıldıktan sonra ciltte aşırı kuruluk yapacak olursa krema miktarını biraz artırın . Yaptığınız krem cildi gerektiği kadar kurutmuyorsa da yoğurt miktarını artırın .                   
                   

   Her türlü cilde ballı krem                    

                   
  Bir yumurtanın akını iyice karıştırın . Bir komposto kaşığı bal ile birkaç damla badem yağını ağır ağır ekleyin . Karışım düzgün 1 kıvam alıncaya kadar karıştırmaya Daimi edin . Cildi kuru olanlar birkaç damla daha aþırı badem yağı katabilir . Bu krem buzdolabında 1 hafta kalabilir .                   
 

 Ancak , eğer bu  kremleri kendiniz yapmak istemiyorsanız , sitemizde satılan %100 bitkisel(doðal) ürünleri inceleyebilirsiniz . . .

 

 Etiketler: nemlendirici krem , nemlendirici kremler , nemlendirici kremlerin avantaj ları , nemlendirici kremlerin etkileri , nemlendirici kremlerin zararları , nemlendirici kremi , nemlendirici , nemlendiriciler , bitkisel(doðal) nemlendirici kremler , nemlendirici kremlerin içeriği , nemlendirici kremlerin fiyatı , nemlendirici kremlerin siparişi , krem , kremler , kremleri , kremlerin avantaj ları , kremlerin avantaj ları , bitkisel(doðal) kremler ,

 

 %100 Bitkisel(doðal) içerikli Cilt Bakım Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız . . .

 

 

 


Kremler

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp