Bitkisel Sağlık Ürünleri

Spastik Kolit(kalýn baðýrsak ltihabý)

 

  %100 Bitkisel(doðal) Kolit(kalýn baðýrsak ltihabý) Tedavi(iyileþtirme) sine Yardımcı Ürüler İçin Tıklayın

 

 Spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) hakkındaki veri leri sizin için araştırdık . Kolit(kalýn baðýrsak ltihabý) e hakkında veri edinmek için makaleye göz atmanız yeterli olacaktır .

 Spastik Kolit(kalýn baðýrsak ltihabý) Nedir


 Spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) dünyada en çok görülen hastalıklardan biridir . Karın ağrıları vede karın kramplarıyla 1 arada bağırsak fonksiyonlarında değişikliklerle karakterizedir . Karında şişme hissi , ishal(diyare) , kabızlık , gaz ağrıya eşlik eden emare lerdir . Hastaların çoğu bu hastalıklarını gizlerler vede hakkında konuşmak isterler . Bu sebep le doktora başvurmayan spastik kolon hastaları başvuranlardan çok daha fazladır . Spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) rahatsızlığı olanların çok büyük çoğunluğunda hastalık hafif 1 seyir izler . Hastaların sadece çok küçük 1 bölümünde şiddetli emare ler görülür .

 Spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) hastalığında bağırsaklarda iltihabi yada başka 1 organik değişiklik olmaz . Ayrıca bu hastalık bazı hastaların korktukları gibi kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e de yol açmaz . Ancak spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) kronik 1 sorundur . emare ler düzelse bile 1 süre sonra yeniden ortaya çıkabilir vede hastalık bu şekilde alevlenme vede sönme dönemleriyle sürer . Fakat bazen tamamen düzeldiği de görülür .
Spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) in sebebi tam ollaraak bilinemediğinden Tedavi(iyileþtirme) si emare leri gidermeye yönelik ollaraak yapılır . Hastaların pek çoğunda gýdaalýmý vede hayat tarzı değişiklikleri vede stresten kaçınmayla hastalık kontrol altına alınabilir . Ancak hastalığın şiddetli olduğu durumlarda doktora başvurarak profesyonel yardım almak gereklidir .

 Beslenme değişikliği ollaraak lifli gıdaların daha çok tüketilmesi avantaj lı olacaktır . Ayrıca asitli içeceklerin kesilmesi gaz şikayetini azaltacaktır .

 Kabızlık , ishal(diyare) , gaz şikayetleri için çeşitli ilaçlar kullanılabilir . Bunlar gerektiğinde doktor tarafından önerilmelidir .
Spastik kolona bağlı karın ağrılarının Tedavi(iyileþtirme) sinde klasik ağrı kesici ilaçların yeri yoktur . Bu tür ilaçlar durumu daha da kötüleştirmekten öteye gidemezler . Ağrıları ortadan kaldırmak için antidepresan(depresyon giderici) ilaçlardan avantaj lanılabilir . Ayrıca stresle baş edebilmek için sinirsel danışmanlık hizmeti almak da avantaj lı meydana gelebilir .

 

   Etiket: spastik Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) ,ülserli Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) ,kolitte ,kolitin ,kolit , Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) e ,bitkisel Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) ,bitkisel Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) e ,bitkisel Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) e tedivisi ,bitkisel Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) Tedavi(iyileþtirme) si ,bitkisel Kolit(kalýn baðýrsak iltihabý) e Tedavi(iyileþtirme) sinde ,


Kolit


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp