Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Belde Kireçlenme

 

Belde Kireçlenme hakkında Umumi veri ler;

 

Belde kireçlenme nedir , belde kireçlenme emare leri nelerdir , belde kireçlenme nasıl oluşur vede belde kireçlenme Tedavi(iyileştirme) yöntemleri nelerdir . . Tüm bu konular hakkında merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır , konunun teferruat larına bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz . . .

 

Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri almak için tıklayınız . . .

 


 Omurga kireçlenmesi halk arasında çoğu vakit Romatizma(rheumatism) ollaraak algılanır vede anlatım edilir . Bu algılama kısmen doğru kısmen yanlıştır . Belli 1 yaştan sonra omurgada oluşan kireçlenmeler doğal 1 süreçtir . Saçımızın beyazlaması yada cildimizin kırışması kadar doğal kabul edilebilir . Bu gözle bakıldığında , orta yaşlı yada yaşlı 1 kimseye belinde kireçlenme mevcut demek tıbben önemli 1 şey anlatım etmeyebilir . Çünkü kireçlenme aynı zamanda koruyucu 1 mekanizmadır , daha doğrusu , vücudun omurgada , Eklem(joint) vede kemiklerde doğal ollaraak oluşan yozlaþma u tamir etme mekanizmasıdır .

 

Bir örnek vermek gereklidir se , omurlar arasında bulunan diskler yaşımızın ilerlemesiyle 1 arada yaşlanmaya başlarlar . Esnekliğini vede sağlamlığını giderek kaybederler . Bunun doğal neticesi ollaraak , aşırı yüklenmeye maruz kalan bu yapılar yavaş yavaş bulunduğu bölgeden dışarı doğru taşmaya , yüksekliklerini kaybetmeye başlarlar . Bu halde aşırı yükleri tolare etmesi gereken bu bölgelerde yükün dağıtılmasında 1 zafiyet ortaya çıkar . Yaşlanma vede hareketsiz yaşam ile ortaya çıkan kas zayıflığı da bunu kolaylaştırır . Yaşla 1 arada oluşan kilo artımı da bazen mevcut bozulmayı menfii etkileyecektir . Bu halde vücut omur kenarlarında dikensi kireçlenmeler yaparak yüklenme alanını genişletmeye vede bu şekilde bozulan yük dağılımını düzeltmeye çalışır .

 

Dolayısıyla bu örnekte kireçlenme hastalıktan çok koruyucu 1 mekanizma ollaraak karşımıza çıkar . Ancak bazı durumlarda yapısal ollaraak beklenenden aþırı 1 kireçlenme oluşabilir yada oluşan dikensi kireçlenmelerin çevre dokulara vede sinir köklerine baskısı söz konusu meydana gelebilir vede bizzatihi kendisi ağrıya yol açabilir ki bu durumları hastalık ollaraak kabul etmek vede Tedavi(iyileştirme) etmek gereklidir . Bu halde olaðan 1 kireçlenme süreci ile ağrılara yol açabilen mesele li kireçlenmeler arasındaki nüans farkını hekim hastasına açıklamalıdır . Aksi halde çekilen 1 film sonrası hekimin hastasına “senin belinde kireçlenme var” diyerek yaptığı kısa açıklama hastalarda lüzumsuz panik vede üzüntü yaratabilmektedir vede üstelik ağrısının sebebi bu kireçlenmeye bağlı olmayabilir . 

 

 


Kireçlenme

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp