Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Dizde Kemik Erimesi(osteoporpoz)


Dizde Kemik Erimesi(osteoporpoz) hakkında bilinmesi gereken yöntemler

Kemik Erimesi(osteoporpoz) hakkında veri lerin yer aldığı makalemiz aşağıda yer almaktadır . Kemik Erimesi(osteoporpoz) hakkında veri ye sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki makelemize göz atmanızı tavsiye ederiz .

Hastalığı Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin Tıklayınız

 

Kireçlenme yada artrit diz Eklem(joint) kıkırdağının parlak vede pürüzsüz yapısının bozulması vede Eklem(joint) in fonksiyonlarının bozulmasıdır . Kireçlenmelerde kıkırdakla 1 arada menisküslerde yırtıklar , kemik çıkıntıların oluşumu da umumiyetle 1 arada olur . Kireçlenen dizde ağrı başlar . Vakit içinde Eklem(joint) hareketleri kısıtlanır vede kireçlenme ilerledikçe bacaklar eğrilmeye başlar .Kireçlenmede hastalar öncelikle ağrıdan yakınırlar . Ağrı başlangıçta uzun ayakta kalındığında , yürüyüş sonrası başlar , dinlenince vede zor olmayan ağrı kesicilerle geçer . Zamanla ağrı daha kısa aktivitelerle başlar vede daha uzun sürer . Basit ağrı kesiciler etki etmemeye başlar . Daha da ilerleyince ağrı sürekli 1 hal alır vede hiçbir ilaç ile kontrol edilemez . Ağrıyla 1 arada hastaların hayat standartı düşmeye başlar . Hastalar önce uzun yürüyüşler gibi aktivitelerini azaltır . Zamanla hastalar alışveriş , dost ziyaretlerini yaparken zorlanmaya başlar . En önümüzdeki dönemlerde hastalar zorunlu ihtiyaçlarını bile güçlükle giderirler .

Dizde kireçlenme diz kapağı kemiğinin altına yada ana Eklem(joint) de (uyluk kemiği ile kaval kemiği arasındaki Eklem(joint) ) yada her ikisinde de meydana gelebilir . Diz kapağı altındaki kireçlenmeleri bariz hastalar düz yolda yürürken yakınmalar nispeten daha az iken , merdivenlerde , oturup- çömelip kalkarken bariz dir . Ana Eklem(joint) sorunlarında ağrı ayakta kalındığında vede yürüyüş sırasında bariz dir .

Kireçlenme ilerleyici 1 hastalıktır . Yakınmalar vakit zaman azalır yada geçerse de yıllar içinde mesele ler artacaktır .

Kireçlenme tanısı doktorunuz tarafından anlattıklarınız , ayakta çekilen diz röntgenleri , diz kapağı röntgenleri ile konulur . Başlangıç dönemlerindeki kireçlenmelerde MR incelemeler de avantaj lıdır . Şunu katiyen unutmamak gereklidir ; hastaların şikayetleriyle röntgen bulguları her vakit uyuşmayabilir . Bazen röntgenleri çok kötü oluþan hastaların ağrıları az iken , çok şiddetli ağrıları oluþan hastalarda röntgenler nispeten iyi meydana gelebilir .

Hastalığı Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizi İncelemek İçin TıklayınızKemik Erimesi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp