Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kekemeliğe Bitkisel(doðal) Çözüm

 

 

  Kekemeliğe Bitkisel(doðal) Çözüm , Bir çay bardağı süzme balın içine , beş adet kuru papatya çiçeği vede 1 tatlı kaşığı kuru nane ufalanır . Macun haline gelinceye kadar karıştırılır . Bu macundan her gün sabahlan 1 tatlı kaşığı alınıp dilin alt kısmındaki kaslar ovulur .

 

 

 Kekemeliğe Bitkisel(doðal) Çözüm

 Kekemelik Sebep leri


Gırtlak çevresi kaslarının Ahenkli çalışmaması sebep olur . Kekemelik çocukluk döneminde olduğu gibi yetiş kinlikte yada daha önümüzdeki yaşlarda da belirebilir . Fizyolojik ola bildiği gibi sinirsel ollaraak da otaya çıkabilir . Kekemelikle beraber , solaklığın , 1 ailenin çeşitli bireylerinde görülebilmesi; asıl sebebi n beynin üstün oluþan yanküresinin tam olmayan haki miyetinden doğduğuna işaret etmektedir . Fizyolojik tip kekemelikte , konuşma vede soluk alma egzersizleriyle 1 arada varsa kekemelikten ötürü belirebilen psikolo jik sorunlann mütehassız lar tarafından bertaraf edilmesine çalışılma lıdır . İleri yaşlarda ortaya çıkan sinirsel kekemeliğin Tedavi(iyileştirme) si ise , asıl endişe durumunun giderilmesiyle mümkündür .

Kekemeliğe Öneriler

1) Bir litre suyun içine ince kıyılmış 1 avuç ısırgan otu katılıp kaynatılmasının ardından , süzülerek elde edilen po sası , 1 tülbentin arasına konularak enseye kompres yapılır .

2) İki avuç ince kıyılmış taze binbirdelik otu çiçeği 1 şişenin boğazına kadar doldurulur vede üzerine ağzına kadar saf ispirto ek lenerek , ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2 hafta boyunca gü neş görebileceği yada sıcak 1 yerde bekletilir . Günde 1 yemek kaşığı suyun içine 10-15 damla damlatılarak kullanılır .

3) Bir havanın içine birer tatlı kaşığı kuru papatya ile nane katılıp iyice dövüldükten sonra 1 çay fincanı süzme balın içine katılıp macun haline getirilir vede 1 tatlı kaşığı ağzın içine alına rak yutulmadan elden geldiğince dil ile ağız içinde çevrilir .

4) İki avuç ince kıyılmış güneş altında toplanmış vede taze binbirdelik otu çiçeği 1 şişenin boğazına kadar doldurulur vede üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek , ağzı sıkıca kapa tıldıktan sonra şişe 2-3 hafta boyunca güneş görebileceği yada sıcak 1 yerde bekletilir . Bu müddet netiticesinde şişenin içindeki yağ kırmızı 1 renk aldıktan sonra temiz 1 şişenin içine posasıda sıkılmak şartıyla 1 tülbent yardımıyla süzülür . Bu yağ ile günde 1 kez dıştan gırtlak çevresine masaj yapılır .

5) Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ince kıyıl mış kedi otu katılıp demlenmesi için kısa 1 süre beklendikten sonra süzülerek günde 2 kez , sabah vede akşam olmak üzere içilir .

6) Bir su bardağı kaynarsuyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş oluþan 1 çay kaşığı hardal tohumu ile 1 çay kaşığı kekik katılıp , ılıması beklendikten sonra gargara yapıla rak kullanılır . Bu işlem sabah vede akşam tekrar edilerek yapılır .

 

 

 Etiketler: Kekemeliğe Bitkisel(doðal) Çözüm , Kekemelik Kursu , Etiket: kekemelik , kekeme , konuşma bozuklukları , konuşma bozukluğu , kekemeliğin Tedavi(iyileştirme) si , kekemelik Tedavi(iyileştirme) , konuşma terapisti , konuşma terapisi , kekeme Tedavi(iyileştirme) si , kekemelodi , kekemelik merkezi , kekeme Tedavi(iyileştirme) , kekemelik merkezleri , kekemelik duası , kekeme merkezleri , kekeme merkezi , kekemelik nasıl geçer , dil vede konuşma bozuklukları , çoçuklarda kekemelik , konuşma bozukluğu Tedavi(iyileştirme) si , kekemelik Tedavi(iyileştirme)

 


Kekemelik

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp