Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Alerji Kaşıntı Tedavi(iyileştirme) si

 

Alerji Kaşıntı Tedavi(iyileştirme) si hakkında Umumi veri ler;

 

Alerjik kaşıntı nedir , alerjik kaşıntı Tedavi(iyileştirme) si nasıl yapılır . . . Tüm bu konu hakkında merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır . . . Konunun teferruat larına sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz . . .

 

Sitemizde bulunan kaşıntı Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri almak için tıklayınız . . .  

 


Kaşıntı Nedir; Kaşıntı , gerçekte , 1 tür ağrıdır . O denli şiddetli meydana gelebilir ki , en şiddetli ağrılardaki gibi dayanılması güç meydana gelebilir . Alerjiye bağlı deri yada kulak kaşıntısı çekmiş olanlar , buna hemen tanıklık edebilirler .

Öyle görünüyor ki , dış kulağınızda vede hemen altındaki derinin üzerinde 1 mantar enfeksiyonu vardır . Burası , mantarın üremesi için mükemmel 1 yerdir . Herhangi 1 kronik akıntı yada kulak kiri birikmesi , bu rutubetli , sıcak , karanlık yerde evine yerleşen mantar için çok güzel 1 gıdaalımı yeridir . Deri Enfeksiyon lanıp tahriş edildiğinde başka bakterilerin de saldırısına uğrar vede oldukça ağrılı 1 enfeksiyon doğurur .

Kaşıntının Tedavi(iyileştirme) si , mantara karşı güçlü 1 saldırıyla olur . Hassas kulak dokusunu daha çok zedelememek için yıkama aygıtıyla doğrudan görerek kulak yıkanmalıdır . Mantar o denli hızlı ürer ki , doktor onu yıpratmak için sürekli kontrol altında tutmalı vede kulağı yeni kortizon vede antibiyotik ilaçlarıyla Tedavi(iyileştirme) etmelidir .

Sürekli Kaşınma Alerji Sebep meydana gelebilir ? Ciltte Kaşıntı Tedavi(iyileştirme) si

Kaşınma Sebep leri : Dermatit gibi Enfeksiyon lar . Uyuz , bitlenme gibi hastalıktır . Sıkıntı vede üzüntü . Müzmin kaşıntı .
emare ler: Gittikçe daha aþırı kaşıntıya yol açan kaşınma . Kaşınma sürerse deri kalınlaşır vede kaşınma alışkanlık halini alır .
Bir türlü geçmeyen kaşıntılar dermatoloji(cildiye) mütehassız ına muayene ettirilmelidir .
Korunma: Kaşıntının altında yatan faktörü Tedavi(iyileştirme) etmek gereklidir . Birkaç gün üst üste kaşınırsanız muhakkak doktora danışmandır .
Kalamin gibi serinletici losyonların avantaj sı olur . bölgesel anestizik içerebilecek kaşıntı giderici spyreylerden kullanmak doğru değildir .

Cilt hekimi , uygun Tedavi(iyileştirme) yi tavsiye edecektir .

İnsanı rahatsız eden , hatta uykudan bile uyandıra-bilen , deriyi el vede tırnakla kazımak isteğine kaşıntı (tıp dilinde pruritus) denir . Çoğu kez deri hastalıklarına bağlı ollaraak meydana gelen kaşıntılarda deride lezyon denilen 1 dış emare vardır . Bazı deri hastalıklarında ise kaşıntı olmaz .

Kaşıntılı deri hastalıklarının başında uyuz parazitinin yaptığı vede en çok parmak araları , bileğin ön yüzü vede karında sillon şeklinde izleri görülen bulaşıcı hastalık gelir . Bitlenmede de en çok omuzlarda olmak üzere gece gündüz kaşıntı vardır . Alerjik kaşıntılar toksik dermit , kontakt dermit yada ürtiker gibi deri emare si meydana getirirler . Bağırsak parazitleri özellikle çocuklarda burun kaşıntısı yapar . Hodgkin hastalığında , kan kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi lerinde vede bazı mantar hastalıklarında da başlangıçta kaşıntı vardır . Kurdeşen kaşıntı yapan allerjik deri hastalıklarının tipik emare sidir . Bir bakteriye , yiyeceğe , ilaca , sıcak yada soğuğa alejisi olanlarda görülür . Strofulus , lichen , plans , Psoriasis(sedef hastalıðı) (sedef) gibi deri hastalıkları da kaşıntılı seyrederler .

bölgesel (yani belli bölgede) kaşıntılar anüste , vulvada , kulakta , gözde , burunda çeşitli sebeplerden (kir , akıntı , Enfeksiyon , nörodermatid , parazit) meydana gelmektedir . Psi-konejik (ruhî) sebeple de kaşıntı olur vede kaşındıkça bölgesel nörodermatit vede ödem gelişir . Tedavi(iyileştirme) kaşıntının sebebine göre yapılır . Endojen kaşıntılarda en çok antihistaminik ilâçlar kullanılmaktadır . Tavsiyemiz; ayrıcı teşhis için dermatoloji(cildiye) mütehassız ına müracaat amil izdir .


Kaşıntı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp