Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Hayalarda Kaşıntı

 

Hayalarda Kaşıntı hakkında Umumi veri ler;

 

Hayalardaki kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız eden 1 durumdur . Şiddetli olduğunda uykusuzluğa , gerginliğe vede depresyona sebep olabilir . . . Hayalardaki kızarıklıkla 1 arada oluşan kaşıntının nedenlerini vede Tedavi(iyileştirme) yöntemlerini bu sayfamız üzerinden öğrenebilirsiniz . . .Hayalardaki kaşıntı durumu hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır . . .   

 

Sitemizde bulunan kaşıntı Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri almak için tıklayınız . . .     

 

Genital Uçuk ( Sivilce(akne) (akne) ) Hastalığı ;dudaklarda vede dudak çevresinde görülen uçuğa benzer lezyonların çok sayıda vede gruplaşmalar şeklinde vede çok daha şiddetli emare lerle genital bölgelerde ortaya çıkmasıdır .

Dudak uçuğuna yol açan Tip 1 herpes Simpleks virüsü tarafından oluşturulabileceği gibi daha sık ollaraak cinsel temasla da HSV 2 tarafından oluşturulur .

Virüs 1 kez vücuda yerleştiğinde belli dönemlerde tekrarlayıcı enfeksiyonlara yol açar .İlkk enfeksiyon oldukça ağrılı vede kaşıntılıyken ,ikinci vede sonraki enfeksiyonlarda daha hafif emare ler gözlenir .
Primer diðerbir deyiþle ilk kez ortaya çıkan 1 genital herpeks enfeksiyonu ,genital bölgede hafif 1 kaşıntı ile 1 arada kızarık 1 döküntü şeklinde başlar . Çok kısa 1 süre içinde (saatler içinde) bu kırmızı zemin üzerinde gruplaşmış su kabarcıkları (veziküller) şeklinde kabartılar ortaya çıkar ,Bu kabarcıklar çok ince duvarlı olduklarından bazen hastalar tarafından hiç farkedilmeden yüzeysel yaralara dönüşebilirler .

Lezyonlardan önce ortaya çıkan kaşıntı ,karıncalanma vede bacaklardaki ağrılar tipiktir . Deri emare lerine bölgesel bezelerde şişme vede sistemik bulgular(ateş ,halsizlik gibi) da eşlik edebilir .

Lezyonlar çok çabuk patladığından tanı için klinik görünümün yanında immünolojik kan tetkikleri ,yara sıvısının incelenmesi vede kültürü gerekebilir .

Rekürran(tekrarlayıcı) genital herpes enfeksiyonları umumiyetle Tedavi(iyileştirme) edilmemiş primer herpes enfeksiyonlarından sonra görülür . ,Primer herpes enfeksiyonlarına göre daha hafif seyreder vede daha kısa sürerler .

Uçukları temiz vede kuru tutmak ayrıca antiviral ilaçlar (Acyclovir) iyileşmeyi hızlandır .Çok inatçı tekrarlayıcı enfeksiyonlarda düşük doz antiviral ilaçlar uzun süre (3 ,6 ,12 ,24 ay) kullanılabilir . Etkin ataklar sırasında cinsel temaslardan kaçınılmalıdır .


Kaşıntı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp