Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bacaklardaki Kaşıntı Sebep leri

 

Bacaklardaki Kaşıntı Sebep leri hakkında Umumi veri ler;

 

Bacaklardaki kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız eden 1 durumdur . Şiddetli olduğunda uykusuzluğa , gerginliğe vede depresyona sebep meydana gelebilir . Bacaklarda oluşan kaşıntının gerçek sebebi şuan tıpta dahi bilinmemektedir . . . Bacaklarda kaşıntının malum sebep leri vede kaşıntı hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır . . . 

 

Bacak kaşıntısını Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız . . . 

 

Kış koşullarından öncelikli ollaraak çocuklar , yaşlılar , atopikler vede kuru derili erişkinler etkilenirler .


Yaşlanma ile 1 arada deriden su kaybının arttığı gösterilemese bile deri su muhtevasında azalma görülür . Bu kuruma kış aylarında artar (kış ekzeması) . Kuruluk ağırlıklı ollaraak bacaklarda ortaya çıkarken buna ******li kaşıntı da eşlik eder .
Sık vede sıcak su ile banyo , merkezi ısıtma sistemleri tablonun ağırlaşmasına yol açarken , banyo suyunun sıcaklığının biraz düşürülmesi bebek sabunları shoveroil denilen banyo yağlarının yada nemlendiricili sabunların kullanılması , banyo sonrası yağlı bazlı emülsyonların kullanımı rahatlamayı sağlar .Öte yandan küçük çocuk vede sağlıklı bebeklerde deri bariyer fonksiyonunu iyi yapmakla 1 arada su kaybı erişkinlere göre daha fazladır . Derinin her banyoyu takiben 1 bebek yağı ile hemen (ilk 3 dakikada) örtülmesi su kaybı vede buna bağlı deri hasarını önler . Soğuk havalarda sokağa çıkartılan bebek vede küçük çocukların açıkta kalan bölgelerinin nemlendiricilerle korunması soğuk hasarını azaltmak amacıyla çok iyi giyindirilmeli okul çocuklarının özellikle ellerini yağlı yada üreli nemlendiriciler ile korunması lüzumlu dir .Düşük nem vede ısı kaynaklı eksemalarda kaşıntı vardır . Özellikle ısı değişikliklerinde , sıcak su ile yapılan banyolarda vede akşam giysilerin çıkarılması ile ******lenir . Bu hastaların çevre şartlarının değiştirilmesi şarttır . Yıkanma alışkanlıkları gözden geçirilip , alkalik sabun vede şampuanların sık kullanımı önlenirken her banyo sonrası yağlı , diğer günler su bazlı nemlendiricilerin kullanımı kişisel temizlik ürünlerinde parfüm vede boyar madde içermeyen asitli sabun yada sentetik deterjanlar yada shower oil kullanımı önerilir .Dudaklar ise daha sık hasar gören organımızdır . Nemlendirmeyi takiben uygulanan yağlı koruyucular ile örtülmelidir . Bu işlem ılık su ile ıslatılmış 1 pamuğun dudak üzerinde birkaç dakika tutulmasını takiben saf vazelin yada parlatıcılarla örtülmesi sağlanarak yapılır . İşlem gün içinde gerektikçe tekrarlanmalıdır .
 

 

 


Kaşıntı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp