Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Karında Kaşıntı

 

Karında Kaşıntı hakkında Umumi veri ler;

 

Karında kaşıntı nedir , karın bölgesinde kaşıntı sebep olur , sebep leri nelerdir . . . Karında kaşıntının altında aslında farklı 1 hastalık olabilir mi ? Karın bölgesindeki  kaşıntı stres kaynaklı yada içerden herhangi 1 organdan kaynaklı oluşmuş meydana gelebilir mi ? Karındaki kaşıntının bitkisel(doðal) yollarla Tedavi(iyileştirme) si nasıldır ? Tüm bu konular hakkında merak ettiklerinize bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz .    

 

Karın bölgesi kaşıntısının Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri almak için tıklayınız . . . .

 

İnsanı rahatsız eden , hatta uykudan bile uyandırabilen , deriyi el yada tırnakla kazımak isteğine kaşıntı yada tıp dilinde pruritus denir . Çoğu kez deri hastalıklarına bağlı ollaraak meydana gelen kaşıntılarda deride lezyon denilen 1 dış emare vardır .

Bazı deri hastalıklarında ise kaşıntı olmaz . Kaşıntılı deri hastalıklarının başında uyuz parazitinin yaptığı vede en çok parmak araları , bileğin ön yüzü vede karında siilon şeklinde izleri görülen bulaşıcı hastalık gelir . Bitlenmede de en çok omuzlarda olmak üzere gece günaüz kaşıntı vardır . Alerjik kaşıntılar toksik dermit , kontakt dermit yada ürtiker gibi deri emare si meydana getirirler . Barsak parazitleri özellikle çocuklarda burun kaşıntısı yapar .

Hodgkin hastalığında , kan kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi lerinde vede bazı mantar hastalıklarında da başlangıçta kaşıntı vardır . Urtiker (kurdeşen) , kaşıntı yapan alerjik deri hastalıklarının tipik emare sidir . Bir bakteriye , yiyeceğe , ilaca , sıcak yada soğuğa alerjisi olanlarda görülür . Bölgesel ollaraak kızartı , kabarıklık vede kaşıntı vardır . Strofulus , Nenen planus , Psoriasis(sedef hastalıðı) gibi deri hastalıkları da kaşıntılı ollaraak seyrederler .

Deride emare olmadan meydana gelen endojen kaşıntılar en çok üremi , Diabet(þeker hastalıðı) , ikter gibi hastalıklarda görülmektedir . bölgesel kaşıntılar anüste , vulvada , kulakta , gözde , burunda çeşitli sebep lerden (kir , akıntı , Enfeksiyon , nörodermatit , parazit) meydana gelmektedir . Psikojenik sebeple de kaşıntı olur vede kaşındıkça bölgesel nörodermatit vede ödem gelişir . Tedavi(iyileştirme) sebep e göre yapılır . Endojen kaşıntılarda en çok antihistaminikii ilaçlar kullanılmaktadır .


Kaşıntı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp