Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Gözde Kaşıntı

 

Gözde Kaşıntı hakkında Umumi veri ler;

 

Gözde kaşıntı nedir , gözde kaşıntı sebep olur , sebep leri nelerdir . . . Gözde kaşıntının altında aslında farklı 1 hastalık olabilir mi ? Gözde kaşıntı stres kaynaklı yada içerden herhangi 1 organdan kaynaklı oluşmuş meydana gelebilir mi ? Gözde kaşıntının bitkisel(doðal) yollarla Tedavi(iyileştirme) si nasıldır ? Tüm bu konular hakkında merak ettiklerinize bu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz .    

 

Gözde kaşıntı Tedavi(iyileştirme) sinde tesirli oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri almak için tıklayınız . . . .

 

Göz Kaşıntısı’nın Sebep leri:

Göz kaşıntısı , kişinin bünyesel(kendi vücuduna özgü) karakterlerinden kaynaklanabildiği gibi çevresel sebep lerden de kaynaklanabilmektedir .
Belli başlı göz kaşinması sebep leri aşağıda kısaca emare lemiş vede açıklanmıştır .

Soğuk Algınlığı:

Bazen soğuk algınlığının emare lerinden biri ollaraak görülebilir .

Arpacık(it dirseği):

Gözyaşı vede gözyaşı içindeki yağ kanallarının tıkandığı durumlarda ortaya çıkar

Bakteriyal Konjonktivit:

Bakterilerin yol açtığı 1 alerji türüdür . Gözle alakalı eşyaların ortak paylaşılması neticesi bulaşır . Antibiyotikle Tedavi(iyileştirme) si mümkündür .

Viral Konjonktivit:

Virütik 1 rahatsızlıktır griple 1 arada seyredebilir .

Kornea Zedelenmesi:

Göze cisim kaçması yanlış lens kullanımı korneamızı zedeleyebilir vede kaşıntıya yol açabilir .

Aşırı Odaklanma:

Veri sayar başında uzun saatler geçirme , trafikte yapılan uzun seyahatler gözlerimize çok yüklediğimiz vakitler Gözlerimizde kaşıntı meydana gelebilir .

Cisim Batması:

Gözümüze giren cisimler yada tozlar gözümüzün kaşınmasına yol açabilir .

Bahar Alerjisi:

Özellikle bahar aylarında ortaya çıkan polenler gözlerimizde alerjiye dolayısıyla kaşıntıya sebep olabiliyor

Not: Alerjik reaksiyonlarda umumiyen gözlerin ikisi de etkilenmektedir . Eğer göz kaşıntısının yanında gözde şişlik de varsa bu önemli 1 soruna işaret edebilir .

Göz kaşıntısı için tavsiyeler:

Göz Kaşıntısı ciddiye alınması gereken 1 rahatsızlıktır . Gözlerimiz kaşınıyorsa ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı vede grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimiz de ılık suyla vede göz yakmayan 1 şampuanla yıkamalıyız , Eczanede satılan suni gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz amma kendi kararınızla antibiyotik göz damlası kullanmayınız . Kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız . Elinizi burnunuza götürdüğünüzde muhakkak yıkayınız . Bilhassa kadınlar makyaj gereç si seçerken daha dikkatli olmalı vede sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı 1 gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır . Gözlerinizi rahatlatmak için sıcak suya batırılmış vede suyu alınmış 1 havluyu gözlerimiz üzerine koyabiliriz .(çok sıcak olmayacak)

Uyarı: Gözlerinizi katiyen karıştırmayın vede ovalamayın . Bu Hal göz içerisindeki korneya zarar verebilir vede korneanızı kaybedebilirsiniz körlük riski ile kaşı karşıya kalabilirsiniz .

 


Kaşıntı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp