Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi hastalıklarının giderek yaygınlaştığı , çoğu kişinin hayatını elinden aldığı vede yine oldukça aþırı 1 kitlenin kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi savaşı verdiği pekala ortada . Türlü çeşitleri bulunan kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi hastalığı herkesi korkutmak da fakat ; kadınların en çok korkutan , göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi idir . Kadınlar göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunmak için ne yapmalıdır ? Mütehassız lar diðerbir deyiþle t lıyor;

 

 

Kadınlarda sıkça görülmeye başlayan meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , giderek daha çok kadının memesiz kalmasına , hatta hayatına son vermesine sebep olmaktadır . Yaşam kalitesini doğrudan etkileyen meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , sinirsel ollaraak da 1 çöküntü yaşatıyor . Kadınlığın vede doğurganlığın sembolü oluþan memeler , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi den korunabilir .

Alkol tüketen kadınlarda meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inin görülme riski çok daha yüksek . Hele ki genç yaşta alkol almaya başlamış vede her günde alkol alıyorsanız , önümüzdeki ki yaşlarda meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i olmanız kaçınılmaz 1 gerçek .

Göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini önleme yollarından biride , alkol gibi sigara(tütün mamülleri)dan da uzak kalmak . Mütehassız lar kati 1 kanı sunmuş olmasalar da , meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i ile sigara(tütün mamülleri) arasında direk 1 bağlantı bulunduğunu savunmaktalar . Erken yaşta sigara(tütün mamülleri)ya başlamış iseniz , risk daha da artıyor .

Spor vede egzersiz yapmak meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i riskini azaltmaktadır . Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i riskini en aza indirmek için düzenli ollaraak spor yada egzersiz yapmalısınız . Zamanınız kısıtlı ise , günlük yarım saatlik 1 yürüyüşte riski azaltmada yeterli olur .

Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i aynı zamanda genetik sebep lerden de doğan 1 hastalıktır . Aile geçmişinizde kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi oluþan biri varsa , muhakkak doktora başvurmalı vede kontrol olmalısınız . Çünkü sizinde kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi olma riskiniz yüksektir .

Hormon Tedavi(iyileştirme) si görmekte kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi riskini arttıran 1 sebeptir . Hormon Tedavi(iyileştirme) si gördüğünüz vakitler da hekiminiz ile ilişkinizi kesmemelisiniz . Düzenli ollaraak kontrol altında tutulmanızda avantaj var . Hele ki , menopoz sonrası .
Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunmak için her ay göğüslerinizi kontrol ettirin . Oluşan 1 kitlenin varlığı erken fark edilir ise , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi den korunabilirsiniz . Mamografi çektirmeseniz bile elinizle meme muayenesi yapabilirsiniz .

Yağlı gıdalar den uzak durmanızda da avantaj var . Çünkü yağlı gıdalar östrojen hormonunun çoğalmasına sebep olur . Menopoz sonrası gıdaalımı ye daha çok dikkat edilmelidir .

Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunmak için erken yaşta anne olmanın da avantaj sı var . Hiç çocuğu olmamış yada çok geç anne olmuş kadınlara göre , erken yaşta anne olanların meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ine yakalanma riski daha az .

Göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunma yolları arasında , bebeği uzun süre emzirmekte yer alır .


Kanser

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp