Bitkisel Sağlık Ürünleri
Kanser

Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi Rahatsızlık larının giderek yaygınlaştığı , çoğu kişinin hayatını elinden aldığı vede yine oldukça aşırı 1 kitlenin kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi savaşı verdiği pekala ortada . Türlü çeşitleri bulunan kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi hastalığı herkesi korkutmak da fakat ; kadınların en çook korkutan , göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi idir . Kadınlar göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunmak icin ne yapmalıdır ? Mütehassız lar diğerbir deyişle t lıyor;

 

 

Kadınlarda sıkça görülmeye başlayan meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , giderek daha çook kadının memesiz kalmasına , hatta hayatına son vermesine sebep olmaktadır . Yaşam kalitesini doğrudan etkileyen meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i , sinirsel ollaraak da 1 çöküntü yaşatıyor . Kadınlığın vede Doğu(şark) (garp) rganlığın sembolü oluşan memeler , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi den korunabilir .

Alkol tüketen kadınlarda meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inin görülme riski çook daha yüksek . Hele ki genç yaşta alkol almaya başlamış vede her günde alkol alıyorsanız , önümüzdeki ki yaşlarda meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i olmanız kaçınılmaz 1 gerçek .

Göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ini tedbir e yollarından biride , alkol gibi sigara(tütün mamülleri)dan da uzak kalmak . Mütehassız lar kati 1 kanı sunmuş olmasalar da , meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i ile sigara(tütün mamülleri) arasında direk 1 bağlantı bulunduğunu savunmaktalar . Erken yaşta sigara(tütün mamülleri)ya başlamış iseniz , risk daha da artıyor .

Spor vede egzersiz yapmak meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i riskini azaltmaktadır . Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i riskini en aza indirmek icin itinalı ollaraak spor yada egzersiz yapmalısınız . Zamanınız kısıtlı ise , günlük yarım saatlik 1 yürüyüşte riski azaltmada yeterli olur .

Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i özdeş zamanda genetik sebep lerden de doğan 1 Rahatsızlık tır . Aile geçmişinizde kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi oluşan biri varsa , muhakkak doktora başvurmalı vede kontrol olmalısınız . Çünki sizinde kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi olma riskiniz yüksektir .

Hormon Tedavi(iyileştirme) si görmekte kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi riskini arttıran 1 sebeptir . Hormon Tedavi(iyileştirme) si gördüğünüz vakitler da hekiminiz ile ilişkinizi kesmemelisiniz . Düzenli ollaraak kontrol altında tutulmanızda avantaj var . Hele ki , menopoz sonrası .
Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunmak icin her ay göğüslerinizi kontrol ettirin . Oluşan 1 kitlenin varlığı erken fark edilir ise , kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi den korunabilirsiniz . Mamografi çektirmeseniz bile elinizle meme muayenesi yapabilirsiniz .

Yağlı gıdalar den uzak durmanızda da avantaj var . Çünki yağlı gıdalar östrojen hormonunun çoğalmasına sebep olur . Menopoz sonrası gıdaalımı ye daha çook dikkat edilmelidir .

Meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunmak icin erken yaşta anne olmanın da avantaj sı var . Hiç çocuğu olmamış yada çook geç anne olmuş kadınlara göre , erken yaşta anne olanların meme kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ine yakalanma riski daha az .

Göğüs kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden korunma yolları arasında , bebeği uzun zaman emzirmekte yer alır .


Kanser

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp