Bitkisel Sağlık Ürünleri
Kalp Yetmezliği

Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler

 

 Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler vede Tedavi(iyileştirme) si Hakkında En Detaylı Veri Sahip Olmak İçin Amade ladığımız Makalemizi Okuyabilirsiniz .

 

Kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) si icin kullanabileceğiniz %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .

 

 KALBİ BESLEYEN DAMARLARIN (KORONER DAMARLAR) HASTALIKLARI


Kalbin gıdaalımı si icin Oksijen vede gıdaya ihtiyaç mevuttur . Kalbin bu ihtiyacını aort damarından çıkan 2 damar sağlar . Bunlardan biri sağ koroner damardır vede ön duvarı vede sol kalbi besler . Sol koroner damar ise sol ana damar vede sol arka dubarı damarı olmak üzere ikiye farklı lır vede bu damarlar sol kalbin arka duvarını besler .

Bu damarlar bedeni n başka damarlarında olduğu gibi yaşla bağlantılı ollaraak zamanla daralmaya başlarlar . Damarlardaki daralma erken yaşlarda olursa olağan değildir .

Erken yaşlarda damarların daralmasının sebep leri sigara(tütün mamülleri) , Yüksek Tansiyon(hipertansiyon) , kanda yağ miktarının yüksekliği , Şeker Hastalığı(diabet) , aşırı stres meydana gelebilir . Ayrıca bu daralma kalıtımsal da meydana gelebilir .

Damar daralmalarının emare leri nedir ?


Damar daralmalarının emare leri; daralmanın %10 u bulmasıyla ortaya çıkmaktadır . Bu emare ler

    Göğsün sol tarafında vakit zaman çeneye vuran vede sol ele kadar yayılan ağrılar ,
    Göğüs kafesinde baskı ,
    Nefes darlığı ,
    Kalpte ritim bozukluğu , ollaraak sıralanır .

Sol tarafta meydana gelen ağrılar vede nefes darlığı hususiyetle soğuk havalarda artar . Hareket halinde başlayıp , dinlenme ile geçen ağrılardır . Kalp ağrıları çook tipiktir . Dinlenme halindeki ağrıların çoğunlukla kalple ilgisi yoktur . Rahatsızlık kalbi dinleyerek yada en son aşamada anjiyografi ile teşhis edilebilir .

Tedavi(iyileştirme) si


Rahatsızkişi ağrılardan şikâyetçi ise yapacağı tek şey , rahatsızkişinin dinlendirilerek verilecek haplarla nabız düşürülmeye çalışılır böylece kalbin oksijen vede gıda ihtiyacı en aza indirilmeye çalışılır . Kalp ritminin düşürülmesi gayesi yla rahatsızkişiye verilecek ilaçlar; Trinitrin içeren haplardır . Bu haplar sayesinde kalp dinlendirilir .

Enfarktüs(enfaktüs) nedir ?


Kalbi besleyen 1 damar tamamen yada az sayıda tıkanabilir . Bunun neticesinde o damarın beslediği kalp kası ölür . İşte buna enfarktüs denir . Hangi damarın ne kadar vede nereden kapandığı enfarktüs derecesini belirler . Büyük enfarktüsler kalp kafigelmez liğine , ritim bozukluğuna vede ani ölümlere sebep olur .

Kalp sağlığına iyi gelen şifalı bitkiler .


Kalp Kaslarını Güçlendirmenin Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan şifalı bitkilerden birisi zencefil başka i ise çörek otudur . Sarımsağın tansiyonu düşürücü tesiri de kalp sorunlarını çözmede kullanılabilmektedir . Bunun neşriyat da 1 kür amade layıp ona Daimi etmemiz bizler icin daha iyi meydana gelebilir . Ancak bunun 1 destekleyici Tedavi(iyileştirme) olduğunu vede asıl Tedavi(iyileştirme) nin doktorlar kontrolünde yapılacağını sakın unutmayınız . Kalp Ağrıları , kalp ağrısı , kalpte ağrı

Gerekli gereç ler:

Kedi otu , Yavşan otu , Pelit otu , Oğul otu , Üzüm sirkesi , Bal

Amade lanış Şekli:

Kedi otu vede yavşan otu kaynar suda yirmi dakika bekletilerek demlenir . Süzülerek elde edilen likit şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır . Amade lanan şuruptan yemekten sonra 2 çorba kaşığı alınır .

İkincil ollaraak :

Süzüldükten sonra elde edilen posaya elenmiş pelit otu tozu karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar limon suyu ile yoğrulur . Amade lanan macun dan nohut iriliğinde haplar yapılır . Günde üç-beş adet tok karına yutulur .

Üçüncül ollaraak :

Oğul otu , suda kaynatılarak süzülür . Elde edilen sıvıya 1 miktar saf su vede sirke ilave edilir . Amade lanan karışım 1 zaman dinlendirilir . Dinlendirilen bu karışımdan yemek arası 1 fincan içilir .

 

Kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) si icin kullanabileceğiniz %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .

 

Etiketler: kalp kafigelmez liği , kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) si , kalp kafigelmez liği emare leri , kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) , kalp kafigelmez liği nedir , konjestif kalp kafigelmez liği , sağ kalp kafigelmez liği , kalp kafigelmez liği ilaçları , kalp kafigelmez liği ppt , kronik kalp kafigelmez liği , kroner kalp kafigelmez liği , kalp kafigelmez liğine iyi gelen bitkiler

 

 


Kalp Yetmezliği


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp