Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler

 

 Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Bitkiler vede Tedavi(iyileştirme) si Hakkında En Detaylı Veri Sahip Olmak İçin Hazırladığımız Makalemizi Okuyabilirsiniz .

 

Kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) si için kullanabileceğiniz %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .

 

 KALBİ BESLEYEN DAMARLARIN (KORONER DAMARLAR) HASTALIKLARI


Kalbin gıdaalımı si için Oksijen vede gıdaya ihtiyaç vardır . Kalbin bu ihtiyacını aort damarından çıkan 2 damar sağlar . Bunlardan biri sağ koroner damardır vede ön duvarı vede sol kalbi besler . Sol koroner damar ise sol ana damar vede sol arka dubarı damarı olmak üzere ikiye ayrılır vede bu damarlar sol kalbin arka duvarını besler .

Bu damarlar vücudun diğer damarlarında olduğu gibi yaşla bağlantılı ollaraak zamanla daralmaya başlarlar . Damarlardaki daralma erken yaşlarda olursa olaðan değildir .

Erken yaşlarda damarların daralmasının sebep leri sigara(tütün mamülleri) , yüksek tansiyon , kanda yağ miktarının yüksekliği , şeker hastalığı , aşırı stres meydana gelebilir . Ayrıca bu daralma kalıtımsal da meydana gelebilir .

Damar daralmalarının emare leri nedir ?


Damar daralmalarının emare leri; daralmanın %10 u bulmasıyla ortaya çıkmaktadır . Bu emare ler

    Göğsün sol tarafında vakit zaman çeneye vuran vede sol ele kadar yayılan ağrılar ,
    Göğüs kafesinde baskı ,
    Nefes darlığı ,
    Kalpte ritim bozukluğu , ollaraak sıralanır .

Sol tarafta meydana gelen ağrılar vede nefes darlığı özellikle soğuk havalarda artar . Hareket halinde başlayıp , dinlenme ile geçen ağrılardır . Kalp ağrıları çok tipiktir . Dinlenme halindeki ağrıların çoğunlukla kalple ilgisi yoktur . Hastalık kalbi dinleyerek yada en son aşamada anjiyografi ile teşhis edilebilir .

Tedavi(iyileştirme) si


Rahatsızkiþi ağrılardan şikâyetçi ise yapacağı tek şey , hastanın dinlendirilerek verilecek haplarla nabız düşürülmeye çalışılır böylece kalbin oksijen vede gıda ihtiyacı en aza indirilmeye çalışılır . Kalp ritminin düşürülmesi amacıyla rahatsızkiþiye verilecek ilaçlar; Trinitrin içeren haplardır . Bu haplar sayesinde kalp dinlendirilir .

Enfarktüs(enfaktüs) nedir ?


Kalbi besleyen 1 damar tamamen yada kısmen tıkanabilir . Bunun neticesinde o damarın beslediği kalp kası ölür . İşte buna enfarktüs denir . Hangi damarın ne kadar vede nereden kapandığı enfarktüs derecesini belirler . Büyük enfarktüsler kalp kafigelmez liğine , ritim bozukluğuna vede ani ölümlere sebep olur .

Kalp sağlığına iyi gelen şifalı bitkiler .


Kalp Kaslarını Güçlendirmenin Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan şifalı bitkilerden birisi zencefil diğeri ise çörek otudur . Sarımsağın tansiyonu düşürücü tesiri de kalp sorunlarını çözmede kullanılabilmektedir . Bunun yanında 1 kür hazırlayıp ona Daimi etmemiz bizler için daha iyi meydana gelebilir . Ancak bunun 1 destekleyici Tedavi(iyileştirme) olduğunu vede asıl Tedavi(iyileştirme) nin doktorlar kontrolünde yapılacağını sakın unutmayınız . Kalp Ağrıları , kalp ağrısı , kalpte ağrı

Gerekli gereç ler:

Kedi otu , Yavşan otu , Pelit otu , Oğul otu , Üzüm sirkesi , Bal

Hazırlanış Şekli:

Kedi otu vede yavşan otu kaynar suda yirmi dakika bekletilerek demlenir . Süzülerek elde edilen sıvı şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır . Hazırlanan şuruptan yemekten sonra 2 çorba kaşığı alınır .

İkincil ollaraak :

Süzüldükten sonra elde edilen posaya elenmiş pelit otu tozu karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar limon suyu ile yoğrulur . Hazırlanan macun dan nohut iriliğinde haplar yapılır . Günde üç-beş adet tok karına yutulur .

Üçüncül ollaraak :

Oğul otu , suda kaynatılarak süzülür . Elde edilen sıvıya 1 miktar saf su vede sirke ilave edilir . Hazırlanan karışım 1 süre dinlendirilir . Dinlendirilen bu karışımdan yemek arası 1 fincan içilir .

 

Kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) si için kullanabileceğiniz %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .

 

Etiketler: kalp kafigelmez liği , kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) si , kalp kafigelmez liği emare leri , kalp kafigelmez liği Tedavi(iyileştirme) , kalp kafigelmez liği nedir , konjestif kalp kafigelmez liği , sağ kalp kafigelmez liği , kalp kafigelmez liği ilaçları , kalp kafigelmez liği ppt , kronik kalp kafigelmez liği , kroner kalp kafigelmez liği , kalp kafigelmez liğine iyi gelen bitkiler

 

 


Kalp Yetmezliği


Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp