Bitkisel Sağlık Ürünleri

Burger Hastaliği

Burger Hastaliği

 

      Buerger Hastalığı Hakkında Genel Veri ler…Buerger Hastalığı  emare leri , Buerger Hastalığı Tanısı , Buerger Hastalığı Tedavi(iyileþtirme) si Hakkında Mütehassýz Doktorların Görüşlerinden Hazırlanmış Makalemize Aşağıdan Ulaşabilirsiniz .

 

 

 

Buerger hastalığının giderilmesine yardımcı oluþan bitkisel tedavi setimiz için tıklayınız… .

 

 

Buerger Hastalığı

 

  Tromboanjitis obliterans ollaraak ta malum Buerger hastalığı orta vede küçük çaplı atar vede toplar damarların sigara(tütün mamülleri)ya bağlı ollaraak gelişen tıkayıcı hastalığıdır . Hastaların çok büyük 1 bölümü sigara(tütün mamülleri) kullanan erkeklerdir . Hastalık umumiyetle 20 ile 40 yaşlarında başlar . Buerger hastalığında ayak vede elde özellikle istirahatte şiddetli ağrı vede yaralar vardır . Tedavi(iyileþtirme) nin en önemli basamağı sigara(tütün mamülleri)nın kesilmesidir . Tedavi(iyileþtirme) de etkinliği kanıtlanmış en önemli Tedavi(iyileþtirme) prostaglandin adý verilen normalde damarlardan da salgılanan 1 çeşit hormonun damardan verilmesidir . Bunun dışında ağrı kesiciler yada özel ağrı Tedavi(iyileþtirme) si yöntemleri hastalarda rahatlama sağlayabilir . Buergerli çok az sayıda hastada damarlar bypass cerrahisi için uygundur .

Daha aþýrý veri :

 

  Tromboanjitis obliterans ollaraak ta malum Buerger hastalığı orta vede küçük çaplı atar vede toplar damarların sigara(tütün mamülleri)ya bağlı ollaraak gelişen tıkayıcı hastalığıdır . Hastalık daha çok ayaktaki vede koldaki damarlarda tıkanıklığa yol açarak kritik bacak iskemisi durumuna yol açar . Damarlar bir çeşit iltihabı pıhtı ile tıkanır vede özellikle parmaklara giden kan akımını azalır vede sonuçta parmaklarda şiddetli ağrı , 1 türlü iyileşmeyen yaralar vede kangren ortaya çıkar . Buerger hastalığının sebebi tam ollaraak bilinmemektedir .

Buerger hastalığının en önemli neticesi sürekli ağrı vede kangrenler sebebi ile uzuv kaybı yada kesilmesidir . Ayaklardaki yaralar hastaların %70 e yakınında olur . Hastaların dörtte 1 kiþiden fazlasında bacak yada ayak kesilmesi gerekmektedir .


emare ler:


  Hastaların çok büyük 1 bölümü sigara(tütün mamülleri) kullanan erkeklerdir . Hastalık genellikle 20 ile 40 yaşlarında başlar . Buerger hastalığında ayak vede elde özellikle istirahatte şiddetli ağrı vede yaralar vardır . Hastaların büyük bölümünde yıllardır Daimi eden ayak vede ellerde üşüme , uyuşma vede soğukluktan yakınırken zamanla istirahatte ayak parmaklarında ağrılar ortaya çıkar . Çoğu kez parmaklar kızarmış olduğu halde  soğuk vede ağrılıdır .

Ağrı başlangıçta yürüme ile gelirken 1 süre sonra kalıcı hale gelir . Klasik ağrı kesiciler avantaj vermez . Çoğu kez parmaklarda zor olmayan nedenlerle başlayan vede 1 türlü iyi olmayan çok ağrılı yara , Enfeksiyon veya kangren ortaya çıkar .

Tanı:

 

  Buerger hastalığının tanısı için belli başlı açýcý faktörler 50 yaşından önce amma özellikle 20-40 yaşlarındaki erkeklerde şikayetlerin ortaya çıkmış olması vede sigara(tütün mamülleri) yada tütün kullanımıdır .


Tedavi(iyileþtirme) :

  Tedavi(iyileþtirme) nin en önemli basamağı sigara(tütün mamülleri)nın kesilmesidir . Sigara(tütün mamülleri)yı bırakan kişilerde amputasyon (doku yada uzvun kesilmesi) riski çok düşüktür . Buna  karşın sigara(tütün mamülleri) bırakılmadığında yaralar iyileşmez yada tekrar açılır vede sonuçta çok sayıda amputasyon gerekebilir .

Tedavi(iyileþtirme) de etken liği kanıtlanmış en önemli Tedavi(iyileþtirme) prostaglandin adý verilen gerçekte damarlardan da salgılanan 1 çeşit hormonun damardan verilmesidir . . Buerger`li çok az sayıda Rahatsýzkiþide damarlar bypass cerrahisi için uygundur . Çoğu Rahatsýzkiþide hastalık bu Tedavi(iyileþtirme) lere diðerbir deyiþle t vermez vede uzvun kesilmesi gereklidir . 

 

 

 

Buerger hastalığının giderilmesine yardımcı oluþan bitkisel tedavi setimiz için tıklayınız… .

 

 

 

Etiketler: adet ,regl , adet görmeme , adet görmeme sebep leri , adet görmeme sebep leri , adet görmeme rağmen gebe , adet görmemenin nedenleri , ağrılı cinsel ilişki , ağrılı cinsel ilişki vede kanama , ağrılı cinsel ilişki sebep leri , regl dönemi .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kalp Hastalıkları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp