Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Kalp Damar Daralması

 

  Kalp rahatsızlığı vede doğal öneriler ile alakalı veri leri aşağıdaki makalemizde açıklayıcı ollaraak bulabilir ve/veya dahası için altta bulunan linke tıklayabilirsiniz . . .

 

Rahatsızlğının Giderilmesine Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . . 

 

 

KALP DAMARLARINDA DARALMANIN OLUŞUM BASAMAKLARI


Sağlıklı Damar : Normal damar iç yüzeyi çok ince 1 zarla kaplıdır (endotel) . Bu zar , kanın akışkanlığını sağlayan vede damar içinde pıhtı oluşmasını mani leyen maddeler salgılar .


Sertleşmiş Damar (Gizli Kalp Hastalığı Dönemi) : Geçen zamanla birlikte vücuttaki atardamarlarda yer yer yağ (kolesterol) birikimi olur . Bu birikim çok uzun 1 süre içerisinde oluşur (10-20 yıl gibi) . Erken dönemde damarlardaki daralma (darlık derecesi % 30-40) kan akımına önemli 1 mani oluşturmadığı için hiçbir şikayete yol açmaz vede bulgu vermez Bu dönemde teşhis koymak çok güç bazen imkansızdır .


Sertleşmiş vede Daralmış Damar (Aşikar Kalp Hastalığı) : Damar çeperinde yağ (kolesterol) birikimi , değişen hızlarla amma hiç durmadan devam eder . Darlık derecesi % 70-80'i geçtiği anda hastalarda göğüs ağrısı vede nefes darlığı gibi yakınmalar ortaya çıkabilir .


Tam Tıkalı Damar (Kalp Krizi Anı) : Daha önceden yağ (kolestrol) birikimi sebep ile daralmış oluþan kalp damarı , hiç beklenmedik 1 anda , çok büyük 1 hızla (saniyeler yada dakikalar) darlık üzrinde olşan 1 'pıhtı' ile tıkanabilir . Bu halde kalp kasına hiç kan gitmeyeceği için kalp kası canlılığını tamamen yitirir . Bu duruma tıp dilinde 'enfaktüs' adı verilir (kalp krizi) .
 

 

 Etiketler : kalp , kalp krizi , kalp kırizinin emare leri , kalp krizinin sebep leri , kalp daralması sebep olur , kalp krizi nedir , kalp ritmi bozuklukları , hipertansiyon , anjina pektoris , kalp daralması , kalp Damar , damar , aort , damar sertliği , yüksek tansiyon , hipotansiyon , düşük tansiyon , taşikardi , çarpıntı , kalp ameliyatı , kalp damar ameliyatı , açık kalp ameliyatı , kalp damar operasyonu , kalp damar daralması , kalbin görevleri , kalp çarpıntısı , kalp kafigelmez liği , kalp daralması nedir


Kalp Hastalıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp