Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Bebeklerde Kalp Deliği

 

  Kalp rahatsızlığı vede doğal öneriler ile alakalı veri leri aşağıdaki makalemizde açıklayıcı ollaraak bulabilir ve/veya dahası için altta bulunan linke tıklayabilirsiniz . . .

 

Rahatsızlğının Giderilmesine Yardımcı Olan Bitkisel(doðal) Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

 

 

BEBEKLERDE KALP DELİĞİ ÜFÜRÜM NEDEN OLUR BELİRTİLERİ VE TEDAVİSİ


Kalp deliğinin daha çok karıncık kısmında ortaya çıktığını vede kirli kanın temiz kana karışarak akciğer damarında basınç yüksekliği vede gelişme geriliği yaratan 1 hastalıktır .


Yeni doğan bebeklerin binde 8′inin kalbinde delik olduğu tespit ediliyor . Bu deliklerin yüzde 25′i ise daha çok karıncıkta oluyor . Delikler küçükse 1 kısmının ameliyatına lüzum duyulmuyor . Ancak acil müdahale ile kapatılması gerekenlerin oranı daha fazla . Ayrıca kalbi delik ollaraak doğan çocuklardan 4 bininin acil ollaraak ameliyat yapılması gerekiyor . Fakat ülkemizdeki kalp - damar cerrahisi bu ameliyatların gerçekleştirilmesinde Ä°lim adamı vede tıbbi olanak konusunda kafigelmeyecek kalıyor .


Bunun yanı sıra ailesi tarafından kalbindeki deliğin önemsenmemesi yada teşhis için doktora zamanında götürülmemesi sebebi yle hastanemize de her yıl 1 çok çocuk gecikmiş hadise ollaraak getiriliyor . Tabii ki bunlar için yapacak 1 şeyimiz olmuyor . Bu sebep le anne - babaların çocuklarının kalbindeki deliği önemsemeleri gerekiyor .”Doğumla gelen kalp deliği Meselesi


Doğumsal kalp deliğinin gebe lik sırasında annenin geçirdiği kızamıkçık , grip , kontrolsüz ilaç kullanma , ıþınım a maruz kalma gibi sebep lerle meydana geldiğini söyleyen ÇÜTF Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof .

 

 

Dr . Orhan Kemal Salih ise şöyle konuştu :


“Kalp deliğinin ortaya çıkmasında genetik yatkınlık mevcut fakat tam ollaraak bağlantı kurulmuş değil . Ancak mongol çocukların yüzde 30′unun kalbinde delik olduğu saptanmıştır . Kalpteki delik 2 - 5 mm arasında olabiliyor yada 1 cm ye kadar çıkabiliyor .


Eğer deliğin küçük olduğu görülüp , kendiliğinden kapanması beklenirse çocuğa daha büyük zarar verebilir . Bu yüzden doğumsal kalp deliklerinin yüzde 80-90′ı 6 ay 1 yaş arasında ameliyatla kapatılıyor . Bebeklerinde bu rahatsızlık oluþan ailelerin vakit geçirmeden pediatri kardiyologlarına başvurması gereklidir .”

 

 

 Etiketler : kalp , kalp krizi , kalp kası , kalbin görevleri , kalp çarpıntısı , kalp kafigelmez liği , kalp ritmi bozuklukları , hipertansiyon , anjina pektoris , kalp deliği Tedavi(iyileştirme) si , kalp Damar , damar , aort , damar sertliği , yüksek tansiyon , hipotansiyon , düşük tansiyon , taşikardi , çarpıntı , kalp ameliyatı , kalp damar ameliyatı , açık kalp ameliyatı , kalp damar operasyonu , kalp merkezi , kalp merkezileri , kalp deliği , kalp deliği rahatsızlığı , kalp deliği hastalığı , kalp deliği nedir ,kalp deliği emare leri , kalp deliği emare si , kalp deliği ameliyatı , bebeklerde kalp deliği , bebeklerde delik kalp


Kalp Hastalıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp