Bitkisel Sağlık Ürünleri

Kronik Viral Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) Delta Ajan(gizmen) sız

  " Kronik viral Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) delta ajan(gimen) sız hakkında veri ler . "

 

     Kronik viral Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) delta ajan(gimen) sız hakkında veri ler bu yazýda yer almaktadır . Kronik viral Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) delta ajan(gimen) sız ile alakalý tüm açıklamaları bu yazýda inceleyebilirsiniz . . .s

Eğer taşıyıcı iseniz alkol tüketimini kısıtlamanız lüzumlu dir . Sağlıklı bir gýdaalýmý rejimi dışında Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) hastalarının ekstra 1 rejim yapması şart değildir . Ancak eğer Siroz(cirhosis) (cirhosis) gelişimi varsa sıvı birikimini engellemek için doktorunuz düşük tuz rejimini önerebilir .

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) 'li hastalara karaciğeri rahatlatacak yüksek kalorili 1 rejim önerilir . Geç saatlerde bulantıya sebep olabileceğinden , efor verici besinlerin sabah öğününde alınması tavsiye edilmektedir .

Eğer çok şiddetli kusmalar oluyorsa vede ağızdan Gýda alınamıyorsa damar yolu ile gýdaalýmý lüzumlu dir .

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) hastaları , enfeksiyonu yakınlarına bulaştırabilecekleri endişesini taşırlar . Taşıyıcı , yada kronik enfeksiyonu oluþan hastaların , yakın temasta oldukları kişilere bu enfeksiyonu geçirme olasılıkları vardır . Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) 'nin aşısı yoktur . Bu sebep le Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) virüsü taşıyanların vede onlar ile yakın teması oluþan eş , çocuk vede diğer kişilerin son C° Derece dikkatli olması gerekmektedir .

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) Virüsü taşıyan kişilerin 1 yeri kesildiğinde dikkatli olması ve cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanarak korunması gereklidir .

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) önemli 1 hastalıktır . Tedavi(iyileþtirme) si için muhakkak doktorunuza başvurun .


Hepatit

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp