Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) 'nin Bulaşma Yolları

  " Hepatit(hepatitis) c'nin bulaşma yolları hakkında veri ler . "

 

    Hepatit(hepatitis) c'nin bulaşma yolları hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Hepatit(hepatitis) c'nin bulaşma yolları vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri ile alakalı tüm açıklamaları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) Hastalığı Bulaşıcımı ? Evet , Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) hastalığı bulaşıcı 1 hastalıktır . Bulaşma yollarını bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) Hastalığı Nedir

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) virüslerle bulaşan hepatitler arasında kan yolu ile en sık bulaşan tiptir . Bu sebeple özellikle kan nakli vede kan ürünleri ile edinildiğinin bilinmesi oldukça önemlidir . Son vakitler da tıp literatüründe de yayınların sayısı arttıkça Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) ile alakalı bilgilerimizde artmaktadır .

Hastalık çoğu vakit akut(aniden vede kısa sürede) başlar . Hafif vede orta C°de geçirilen 1 takım emare ler kişi tarafından çoğu vakit algılanmaz . Bu arada karaciğer Enzim(enzyme) lerinde hafif yükselme ile giden 1 kan tablosu egemen dir . Akut dönemde hastalığı geçiren kişilerin yaklaşık % 85 inde hastalık kronik Hepatit(hepatitis) e doğru gider . Bu oldukça yüksek 1 bir rakamdır . Ve dahada önemlisi bu hastaların % 20 sinde Siroz(cirhosis) (cirhosis) denilen( Siroz(cirhosis) (cirhosis) = Kronik yaygın vede ilerleyici karaciğer iltihabıdır .) tablo ortaya çıkar .


HEPATİT C HASTALIĞI NASIL BULAŞIR ?

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) nasıl bulaşır suali oldukça önemlidir . HepatitC nin kan yolu ile bulaştığını belirtmiştik . Kan vede kan ürünleri ile geçebilmektedir . Ayrıca uyuşturucu kullananlarda iğnelerden bulaşması dolayısıyla oldukça yaygın görülür . Ayrıca tüm sağlık çalışanları Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) de olduğu gibi Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) içinde riskli 1 gruptadır . Sağlık çalışanlarına yine iğne batması vede diğer tıp ekipmanı ile bulaşması söz konusudur . Doğal ollaraak akla gelen Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) nin cinsel ilişki ile geçip geçemediği suali dur ? Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) cinsel yolla bulaşır , fakat bu olasılık son C° Derece düşüktür . Tek eşli çiftlerde bu olasılık daha da zayıftır . Ancak çok eşli , cinsel yolla bulaşan hastalığı oluþan vede AİDS li kişilerde cinsel yolla bulaşma olasılığı yüksektir . Ayrıca organ nakli sırasında Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) geçme olasığıda çok yüksektir . Ancak özellikle kan nakli vede organ nakillerinde kan vede organlar Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) yönünden taranmaktadır . Bu da hastalığın yayılmasını önlemektedir .

HEPATİT C HASTALIĞI TEDAVİ:

Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) de Tedavi(iyileştirme) hastalığın derecesine göre belirlenir .

  • İnterferon (haftada 3 kez enjekte edilir)
  • Uzun tesirli interferon (haftada 1 kez enjekte edilir)
  • Ribavirin

Bu ilaçlar tek yada kombine halde hekiminiz tarafından kullanılır .


PEKİ TEDAVİNİN SÜRESİ NE KADARDIR ?

  • 6 ay ile 1 yıl arasında değişir .
  • Genotip 2 vede genotip3 olanlarda Tedavi(iyileştirme) 6 ay
  • Genotip 1 olanlarda 1 yıl Daimi eder .

 

 

hastalıklarının Bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) sine Yardımcı %100 Bitkisel(doðal) Ürünlerimize Ulaşmak İçin Tıklayınız . . .

 

Etiketler; hepatit , hepatit b , Hepatit(hepatitis) B(hepatitis-B) , Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) , hepatit  c , Hepatit(hepatitis) - b , Hepatit(hepatitis) - c , bitkisel , Tedavi(iyileştirme) si , Tedavi(iyileştirme) , nedir , bulaşma , yolları , emare leri , sebepleri , sebep leri , yöntemleri , kurtulma ,


Hepatit

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp