Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Cilt Hastalıkları Kaşıntı

 

 

Cilt Hastalıkları Kaşıntı vede Tedavi(iyileştirme) Yöntemleri

 

 

Cilt Hastalıkları Kaşıntı Hakkında Açıklamalar vede Bu Hastalıklarda Kullanılan Bitkisel(doðal) Ürünlerle İlgili Tedavi(iyileştirme) Yöntemleri Okumak İçin Tıklayınız

 

 

Cilt hastalıkları hakkında bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri için tıklayınız

 

 

 

 

    CİLT HASTALIKLARI (KAŞINTI)

 Kaşıntı

 Kaşıntı nedir ?

 Kaşıntı kaşınma arzusu uyaran 1 duygudur . Kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız edebilir . Şiddetli olduğunda uykusuzluğa , gerginliğe vede depresyona sebep meydana gelebilir . Kaşıntının gerçek sebebi bilinmemektedir . Derideki sinirler etkilenerek , histamin adlı 1 kimyasal salgılanınca , beyinde kaşıntı duyusunu oluşturur . Kaşıntı bazen 1 cilt hastalığı ile 1 arada meydana gelebilir ken , bazen de 1 iç hastalığının emare si meydana gelebilir . İç organ hastalığı bulunmayan diğer kaşıntılı hastalarda kaşıntının sebebi sinirsel meydana gelebilir .

 Kimlerde kaşıntı vardır ?

 Kaşıntının çok bariz rahatsızlık verdiği 1 çok deri rahatsızlığı vardır . Örneğin kurdeşen , su çiceği vede egzema da kaşıntı vardır . Bazı deri hastalıklarında ise döküntü olmadan kaşıntı meydana gelebilir . Yaşlılarda görülen kuru deriye bağlı kaşıntı bunun 1 örneğidir . Bu kaşıntı özellikle kışın atar vede deride başka 1 bulgu yoktur . Kaşıntının sebebi umumiyetle kuru cilt olmakla 1 arada bazen kaşıntının sebebi 1 iç hastalığı da meydana gelebilir . Derinin uyuz gibi bazı parazitik hastalıklarında da oldukça kaşıntı mevcuttur . Dermatoloji mütehassız ları bu hastalıklara muayene ile kolaylıkla tanı koyabilirler . Eğer 1 bende kaşıntı mevcut ise bu benin kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi e dönüştüğünün 1 emare si meydana gelebilir . Bu halde tanı koyabilmek için biyopsi yapmak gerekebilir .

 Kaşıntıya sebep olabilecek 1 çok iç hastalığı vardır . En sık rastlanılan böbrek kafigelmez liğine bağlı kaşıntıdır . Hepatit(hepatitis) C(hepatitis-C) yi de içeren karaciğer rahatsızlıkları , Guatr(troid) ( Troid(guatr) bezinin aþırı yada az hormon salgılaması) da kaşıntı sebep leri arasındadır . Demir eksikliği , polistemia vera vede multibl myeloma gibi kan hastalıklarında da kaşıntı olur . Ara sıra lenfomalarda da kaşınyı görülebilir . İnme gibi nörolojik tablolarda da kaşıntı meydana gelebilir .

 Kaşıntı nasıl Tedavi(iyileştirme) edilir ?

 Doktorunuz öncelikle kaşıntının sebebi ni araştırır . Dikkatli 1 cilt muayenesi , kan testleri , gereklidir se biyopsi yapar . Eğer kaşıntı egzema yada kurdeşen denen 1 cilt hastalığından kaynaklanıyorsa bu hastalıkların Tedavi(iyileştirme) si kaşıntıyı giderir . Eğer hastalık 1 iç hastalığından kaynaklanıyorsa kaşıntı giderici haplar vede ultraviyole Tedavi(iyileştirme) si kullanılır . Kaşıntının 1 çok sebebi olmasına rağmen 1 çok Tedavi(iyileştirme) sinde esas 1 kaç uygulama vardır . İlk ollaraak sıcak banyo vede duş yasaklanmalıdır . Hafif vede ince kıyafetler vede serin 1 ortam kaşıntınıyı azaltır . Sabunlar derinizi kuruturlar , bu sebep le hassas ciltler için oluþan uygun sabunları kullanınız . Banyoda iyi durulanınız , sabun artığı kalmamasına dikkat ediniz . Banyodan çıktıktan 2-3 dakika içinde nemlendirici uygulayınız . Su çiçeği vede böcek ısırıklarına bağlı su kabarcıklı hastalıklarda kalamin içeren losyonlar iyi gelebilir . Kaşıntı oldukça rahatsızlık verebilen 1 Hal olabilmekle 1 arada umumiyen Tedavi(iyileştirme) ye iyi diðerbir deyiþle t verir .

 

 

 

 

Cilt hastalıkları hakkında bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri için tıklayınız

 

 

Etiket :   cilt hastalıkları kaşıntı , cilt hastalıkları , cilt sorunları , deri , deri dökülmesi , deri yanması , alerjik cilt hastalıkları , alerjik deri hastalıkları


Hastalıkları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp