Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Göz Altı Torbası

Göz Altı Torbası  hakkında veri ler .

 
    Göz altı torbaları erkeklere göre kadınlarda daha az görülmektedir , başlıca sebep leri yorgunluk vede strestir .Göz altı torbalarıyla alakalı daha aþırı veri almak için aşağıdaki makalemizi inceleyiniz . . .

 

Göz Sorunlarına %100 Bitkisel(doðal) Çözüm Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . .

     Göz altı torbaları erkeklere oranla kadınlarda daha az görülen 1 durumdur . Bu yüzdendirki aþırı 1 araştırma yapılmamaktadır çünkü erkekler aþırı önemsememektedirler .

     Göz altı torbaları umumiyetle yorgunluk , stres vede en önemlisi genetik faktörlerin yol açtığı yaşlanma emare sidir . Yorgunluk en sık rastladığımız sebeplerdendir . Uzun süre veri sayar başında çalışmak , uzun saatler televizyon seyretmek , uykusuz kalmak göz altı torbalarını tetikleyen sebeplerdir .
Göz altı torbalarının oluşumuna yol açan diğer önemli faktörler de genetik yapıdır . Annemizde , anneannemizde bu tür oluşumlar varsa , bizim de 25-30 yaşından itibaren göz altı torbalarıyla karşılaşmamız kaçınılmazdır .

Göz Altı Torbaları İçin Evde Neler Yapabiliriz ;

     Göz Altı Torbaları İçin en zor olmayan önlem , evde 1 göz maskesi bulundurmaktır . Soğuk , buz içeren maskeler umumiyetle hızlı 1 şekilde göz altı dokusunu sıkıştıracağından , hızlı 1 rahatlama sağlar . Bunları 10-15 dakika kadar gözlerimizin üstünde tutmak avantaj lı olur .

     Ayrıca , göz altı dokusunu sıkılaştıran birtakım mutfak gereç leri de vardır . Soğuk patates yada salatalık dilimlerini maske şeklinde belli 1 süre bu göz bölgesinde tutmak gereklidir . Soğuk çay maskesi de yapılabilir . Siyah çay yada papatya çayı aynı etkiyi gösterir .


Göz Altı Torbaları Hangi Hastalıkların emare si Olabilir ;

     Bu Hal çoğu vakit geçici olabilmektedir .Geçici oluþan torbalar kalıcı 1 hal almışsa , dinlenmiş vede rahat olmamıza rağmen geçmiyor vede giderek daha bariz 1 hal alıyorsa , 1 hastalıktan şüphelenilebilir . Bunların başında böbrek hastalıkları vede hormonal hastalıklar gelir .
Göz altı torbaları bazen gıdaalımı biçimimizden de kaynaklanır . Çok aþırı tuz tüketme alışkanlığı oluþan kişilerde , zamanla vücutta tuza bağlı sıvı birikimi böbrekleri yoracağından , birtakım hastalıkların emare si meydana gelebilir .

Göz Altı Torbalarına Bitkisel(doðal) Çözüm ;

  •   1 adet küçük çay bardağı kaynamış sıcak suya birer kahve kaşığı çay vede nane koyun .5 dakika beklettikten sonra süzün . Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün .
  •   Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun . 15 dakika beklettikten sonra gülsuyu ile gözlerinizi yıkayın .
  •   2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika nemlendirip soğutun . 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın . Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletip yıkayın .
  • Suna Dumankaya Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel(doðal) Çözüm ;
  •   1 tutam maydanozu öğütün vede içerisine yaklaşık 300 gram kadar süt ilave ederek pişirin vede süt yarıya kadar gelince süzün vede bal ekleyerek tatlandırın . Bu karışımı günde 5 kez 1 çorba kaşığı kadar tüketin .
  •   1 adet orta boy olgun patates rendeleyin vede suyunu çıkarın , içerisine badem yağı vede 1 tatlı kaşığı kadar kahve ekleyip tülbentle sararak bekleyin . Daha sonra çay demleyin vede ılıdıktan sonra tülbenti çaya batırın vede göz altı torbaları oluþan bölgeye kompres uygulayın .
  •   1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin . Süzdükten sonra soğumaya bırakın .2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün vede 10 dakika bekletip yıkayın .
  •   Şişliklerin inmesi için 1 parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün .


Göz altı torbalarına bitkisel(doðal) çözüm ;

Bir demlik suyun içerisine 1 miktar papatya ekleyin vede bu şekilde kapağını kapatıp 15 dakika kadar kaynatın vede 10 dakika kadarda demlenmesini bekleyin . Bu işlemin ardından buzdolabında 1 süre beklettikten sonra temiz 1 parça pamuk ile bu formülü göz altı torbalarınızın üzerine yerleştirip 15 ila 20 dakika bekletin . Formülümüzü her gün akşamları uygulayın , kısa sürede göz altındaki morluklarınızın gittiğini göreceksiniz .

 

Göz Sorunlarına %100 Bitkisel(doðal) Çözüm Sağlayan Ürünlerimizin Olduğu Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız . . 

 

 

 

 

Etiketler: göz altı ,göz altında ,göz altı morlukları ,göz altı morluk ,göz altı morluğu ,göz altı morlukları ,gözalt morluk ,göz altı morluğu ,göz altı morluklar ,göz altı torbaları ,göz altı kremi ,göz altı torbası ,göz altı kırışıklıkları ,göz altı morlukları için ,göz altı morluklarına ,göz altı kapatıcısı ,göz altı kapatıcıları ,göz altı morlukları nasıl geçer ,göz altı şişlikleri ,göz altı mor ,göz altı morlukları Tedavi(iyileştirme) si ,göz altı morlukları nasıl giderilir ,suna dumankaya göz altı morlukları ,göz altı morluk Tedavi(iyileştirme) si ,göz altı morluk sebep leri ,göz altı morlukları sebep leri ,göz altı morlukları krem ,göz altı morlukları kremi ,göz altı morluk kremi ,göz altı şişmesi ,göz altı morluğu tedavisi ,göz altı torbalarına çözüm ,göz altındaki morluklar ,en iyi göz altı kremi ,göz altı morlukları için krem ,göz altı morlukları kremleri ,göz altı morluklarına bitkisel çözüm ,göz altı torbalarına bitkisel çözüm ,göz altı torbaları için ,göz altı çökmesi ,göz altı morlukları lazer ,göz altı morlukları sebep olur ,göz altı torbaları nasıl geçer ,göz altı morlukları lazer Tedavi(iyileştirme) si ,hemoroid kremi göz altı ,göz altı torbaları sebep oluşur ,göz altı estetiği ,göz altı damarları ,göz altı morluklarına kati çözüm ,göz altı aydınlatıcısı ,göz altındaki yağ bezeleri nasıl geçer ,sebamed göz altı kremi ,garnier göz altı kapatıcısı ,göz altı siyahlıkları ,göz altı torbaları için krem ,göz altı çöküklüğü ,göz altı kırışıkları nasıl giderilir ,göz altı kılları ,göz altı yağ bezelerine bitkisel(doðal) çözüm ,göz altındaki al noktalar ,mac göz altı kapatıcısı ,göz altı kırışıkları için ceviz yağı ,göz altı kırışıklıkları için krem ,göz altındaki morluklar nasıl giderilir ,göz altı morluklarına krem ,hylexin göz altı kremi ,clinique göz altı kapatıcısı ,garnier göz altı roll on kapatıcı ,göz altı morluklarına lazer Tedavi(iyileştirme) si ,göz altı morlukları lazer Tedavi(iyileştirme) si fiyat ,göz altı halkaları nasıl giderilir ,göz altındaki kıllar ,göz altı morluğuna kati çözüm , göz altındaki torbalar ,göz altı morluklarını nasıl giderebilirim ,göz altı morlukları sebep leri ve tedavisi

 


Göz Sorunları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp