Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Gripten Kurtulma

Gripten Kurtulma vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri

Grip Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı bitkiler vede Tedavi(iyileştirme) si hakkında merak ettiğiniz bütün herşey bu makalede yer almaktadır . .


Grip Tedavi(iyileştirme) sine  yardımcı % 100 bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) edici ürünler hakında veri edinmek için tıklayınız . . . 

 

 

 Grip Nedir ?
Grip , Influenza denilen virüsün , solunum yoluyla insan vücuduna girerek özellikle sonbahar sonu , kış vede ilkbahar başında salgınlara sebep olduğu 1 infeksiyon hastalığıdır .
Grip enfeksiyonu toplumun yüzde 1'ini etkileyen önemli 1 sağlık Meselesi dur . Toplumun yüzde 10'undan fazlasını etkilemesi ise 1 grip salgını anlamına geliyor . Grip , tüm dünyada , işe devamsızlığın yüzde 10'undan yetkili enfeksiyondur .

Grip , daha önceden de bilinmesine rağmen aslında 1918 yılında yol açtığı büyük salgınla gündeme oturmuş 1 hastalıktır . İspanyol gribi sebebi yle 1918 yılında yaklaşık 20 milyon kişi öldü . Daha sonra da daha ufak çapta salgınlar görüldü . Örneğin , 1957 yılında Asya gribi diye malum , 1968 yılında Hong Kong gribi diye malum grip salgınları oldukça büyük sayıda insan topluluklarını etkiledi .
1957-1985 yılları arasında ortaya çıkan 16 salgının her birinde ABD'de 10 bin-40 bin arasında ölüm vakası kaydedilmiştir .

Nasıl bulaşır ?
Grip de nezle gibi , Rahatsızkiþi kişilerin bulunduğu ortamlarda , hapşırma vede öksürme yoluyla vede virüs bulaşmış ellerle temas (örn .tokalaşma) sonrasında kolaylıkla bulaşır .
Enfekte olanlar enfeksiyon başlamadan 2 gün öncesinden başlayarak semptomlar başladıktan 7 gün sonrasında kadar virüs yayarlar . Bu süre içinde duyarlı kişiler için enfekte olma riski yüksektir . Dünya nüfusunun tahmini ollaraak yüzde 10'u ila yüzde 20'si her yıl gribe yakalanmaktadır .

Risk Grupları
Küçük çocuklar vede 65 yaşından büyük oluþan kişiler en önemli risk grubunu oluşturmaktadır .

Bunların dışında mütehassız lar özellikle;

o Şeker hastaları
o Astım vede kronik akciğer hastalığı olanlar
o Transplantasyonlu organ nakli yapılmış hastalar
o Böbrek hastaları
o Bakımevlerinde vede huzurevlerinde kalanlar
o Bağışıklık sistemini baskılayıcı Tedavi(iyileştirme) gören kişiler
o Anne adayları (gebeliğin 3 . ayından sonra)
o 6 aylık yada daha büyük bebeklere de grip aşısı yaptırılması gerektiğini kaydediyorlar .

Yapılan çözümleme ler neticesinde Türkiye'de bu gruptaki Rahatsızkiþi sayısının 10 milyon olduğu belirlenmiştir .


Grip hastalığının emare leri nelerdir ?
o Ateş
o Titreme
o Baş , sırt , kol vede bacaklarda ağrı
o Boğaz ağrısı vede kuru öksürük
o Halsizlik
o İştah kaybı
o Kas vede Eklem(joint) ağrısı
o Bulantı
o Gözlerde yanma
o Burun akıntısı

Grip , solunum hastalığı yada diğer kronik rahatsızlığı olanlarda çok ciddi durumlara yol açabilir .
Grip olunca neler yapilmali ?

Her şeyden önce istirahat , mümkünse yatak istirahati önemlidir .

İstirahat ile 1 arada doktor tavsiyesi ile alınacak ilaçlar , hastalığın hafif atlatılmasını sağlayabilir .

Hastalık süresince sıvı alımı çok önemlidir . Bu sebep le su , meyve suyu vede kafeinsiz içecekler tavsiye edilir . Yeteri kadar sıvı alınması sinüslerdeki vede göğsünüzdeki ifrazatın daha az birikmesine vede vücuttan daha zor olmayan temizlenmesine yardım eder .

Ayrıca suda eritilerek hazırlanan anti-gribal ilaçlar sıvı alımını arttırdığı vede hızlı etki gösterdiği için kullanmaya uygundur .

Hastalık dönemlerinde gıdaalımı ye dikkat etmeli , iştahsızlık varsa efor ihtiyacını gidermek için karbonhidrattan varlıklı rejim uygulanmalıdır .

Yatarken başın yukarıda tutulması (2 yada daha aþırı sayıda yastık ile yatmak) geniz akıntısının vereceği rahatsızlığı azaltacaktır .

Bulunulan ortamın uygun ısıda olmasına vede iyi havalandırılmasına dikkat edilmeli , havanın kuruması mani lenmeli , nemli olması sağlanmalıdır .

Yakınmalar düzeldiğinde hemen olaðan aktiviteye dönülmemeli , tam 1 iyileşme için 1 süre daha dinlenmeye Daimi edilmelidir .

Antibiyotik türü ilaçlar , viral 1 enfeksiyon oluþan gribin üzerine bakteriyel 1 başka enfeksiyon eklendiğinde fakat 1 hekimin önerisi ile kullanılabilir . Antibiyotiklerin yanlış kullanımı istenmeyen sonuçları beraber sinde getirebilir .

Grip sırasında ASA (aspirin , vb) kullanılmamalıdır . Özellikle çocuklarda bu konu çok önemlidir .

Anti-gribal ilaçlar gribe bağlı görülen yakınma vede emare leri ortadan kaldırır .

 

Etiketler: Gripten kurtulma vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri , Gripten kurtulma vede Tedavi(iyileştirme) yöntemleri nelerdir , Gripten kurtulma yöntemleri , Gripten Nasıl Kurtulunur , Gripten Korunmak İçin


Grip

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp