Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Ginkgo Biloba Nedir

     Ginkgo biloba nedir ,diğer 1 ismiyle japon eriği oluþan ginkgo biloba bitkisi hakkında veri ler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır . Ginkgo biloba nedir hakkında daha teferruat lı veri ye sahip olmak istiyorsanız aşağıda bulunan makalemizi muhakkak okumanızı tavsiye ederiz .

Ginkgo Biloba (Japon Eriği); devamlı dikkat gerektiren yada yoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat , efor vede performansını arttırmak için önerilmektedir . Stresten yada yoğun iş temposundan kaynaklanan unutkanlık Meselesi olanlar için doğal 1 çözümdür . Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirirken aynı zamanda efor takviyesi de sağlar .

Ginkgo Biloba , dünyada yaşayan en eski ağaçlardan birisidir . Yapraklarının beyine oluþan avantaj ları , öksürüğü vede astım semptomlarını azaltması vede filaria türü kıl kurdunun vücuttan atılması gibi etkileri yüzünden , Anane sel Çin vede Japon ilaçlarında yüzyıllardır kullanılmaktadır . Yapılan araştırmalar; Ginkgo Biloba' nın hücre zarı yapısını kararlı hale getirmesi vede serbest radikallerin temizlenmesini ( Antioksidan(antikanser) Etki) hızlandırmasının yanısıra , Sodyum (Na+) , Potasyum (K+) vede ATP Enzim(enzyme) lerini aktive ettiğini göstermiştir . Japon Eriği , dolaşımı , özellikle beyne giden kan dolaşımını artırır . Beyin hücreleri , vücuttaki diğer hücrelere Bakı(nazar) an zarlarında en yüksek oranda doymamış yağ asitleri içeren hücrelerdir . Düşük oksijen seviyesine karşı çok hassastırlar .

Beynin diğer dokulara göre efor rezervleri daha azdır , buna karşın fonksiyonları vede düzenli çalışması için büyük enerjiye ihtiyaç duyar . Bu da sabit glikoz vede oksijen ihtiyacının sağlanmasıyla karşılanır . beyindeki kan dolaşımının azalması , zar fonksiyonlarına vede efor üretimine zarar verir . Sonuçta hücre ölümleri gerçekleşir . Beyinde iskemi vede hipoksi' nin (Dokularda ) deneysel modellerinde , Japon Eriğinin dikkate değer şekilde metabolizma vede nöronlar (sinir hücreleri) ile alakalı düzensizlikleri önlediği görülmüştür . Japon Eriği , bu olumlu (pozitif) sonuçları , oksijen kullanımını vede hücreler tarafından glukoz alımını vede mitokondri' ye (Hücrenin efor santralı) iliþik solunumu arttırarak sağlar . Japon Eriği ayrıca , beyindeki ödemlerin azaltılmasına , beyin zarına iliþik dinamiklerin geliştirilmesine yardımcıdır .

Ginkgo Biloba; hem beyne hem de vücudun uç noktalarına kan akışını arttırır . Artan kan akışı pelvik bölgeyi sert 1 ereksiyon için gerekli oluþan oksijen vede nitrous oxide bakımından varlıklı leştirir . Ginkgo Biloba , aynı zamanda tesirli 1 kan dolaşımı için kan damarlarının esnekliğinin de düzenlenmesine yardımcı olur . Bu bitki (ağaç) yüzyıllardır yan tesiri z 1 şekilde seksüel (cinsel) uyarıcı (Afrodizyak(cinsel güç artırıcı)) ollaraak da kullanılmaktadır . Japon Eriği , arter vede diğer kan damarlarına iliþik sistem üzerinde de olumlu etkiye sahiptir . Damar felci ve damar spazmı durumlarında gevşetici tesiri meydana gelebilir . Bu sebep lerle Japon Eriği iyi 1 kalp dostutur da . Birçok ihtiyarlık vakasında , özellikle Alzheimer(bunama) hastalığında büyük avantaj gösterebilir . Alzheimer(bunama) hastalığının ilk safhalarında , Japon Eriği , zihinsel gerilemeyi geciktirerek hastaların olaðan hayatlarına Daimi etmelerini kolaylaştırmaktadır . Son vakitler da yapılan 1 araştırmaya göre (Referans4-5: Clinical and Experimental Dermatology 2003;28: 285-7) günde 120 mg standardize edilmiş Ginkgo Biloba alımı 6 aylık 1 süre içerisinde vitiligonun (ala) ilerlemesini , kullanan kişilerin % 80' i oranında durdurabilmekte , % 40' ı oranında is

Avantaj ları vede Kullanım Alanları:

* Vitiligonun (ala) durdurulmasına vede yeniden pigment oluşumuna yardımcı meydana gelebilir .

* Troid(guatr) bezinin düzenli çalışmasına katkıda bulunur (özellikle hipertroid halinde ) .

* Zihni açar , yorgunluk vede stresi azaltır .

* Beynin gıdaalımı sine yardımcı olur vede hafızayı güçlendirir .

* Öğrenme yeteneğini arttırır , etkin vede zinde 1 vücut oluşmasına yardım eder .

* İktidarsızlık vede sertleşme mesele lerinde avantaj lıdır .

* Bağışıklık sistemini güçlendirir .

* Grip vede soğuk algınlığına karşı koruyucudur .

* Metabolizmayı hızlandırabilir vede sindirime yardımcı olur .

* Sinerjetik etki ile vücut dayanıklılığını arttırır , efor verir , yorgunluğu azaltır .

* Vücüdun efor muhafaza etmesine yardımcı olur , nükleik asit vede protein sentezini hızlandırır .

* Kan şekerininin dengelenmesine yardımcı olur .

* Çiçeklerin tozlanma zamanında allerjik reaksiyonların önlenmesinde avantaj lıdır . Anti-allerjik özelliği vardır .

* Zihinsel dayanıklılığı arttırır .

* Serbest radikallerin hücre tahribatını azaltır . (Doğal antioksidan)

* Kan yapıcıdır . Soğuk el vede ayaklarda avantaj lı meydana gelebilir .

* Yaşlılarda ,bunama emare lerini azaltabilir . Alzheimer(bunama) hastalığında yardımcıdır .

* Kulak çınlamasını önlemede avantaj lı meydana gelebilir .

Ginseng

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp