Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

İ ERKEN BOŞALMA

Erken boşalma Meselesi yla alakalı 'nin tavsiyede bulunduğu şifalı bitkilerin , erken boşalmaya karşı tesirli olduğu söylenilmektedir .Erken boşalmayla baş etmede alternatif tıptan da avantaj lanabiliriz . Aşağıda açıklayacağımız yöntemler tıbbi 1 çalışmanın neticesi ollaraak hazırlanmamıştır . Laboratuar ortamında yapılmamış vede insanlar üzerinde denenmemiştir . Bu yöntemleri , bu düşünceyle ele alıp uygulamamız gereklidir .


Alternatif Tıp Çözümleri vede Erken Boşalmayı Önleyen Bitkiler
1-Bal ile mentol karıştırılır , cinsel ilişkiden 3-5 dakika önce penis(erkeklikorganı) e sürülür . Bu , erkeğin zor olmayan sertleşmesini vede geç boşalmasını sağlar . Mentolde bulunan ferahlatıcı serinlik ise eþ inizin ilişkiden daha aþırı beðeni almasını sağlayacaktır .


2- 200 gr . Bal , 100 gr . dövülmüş turp tohumu ile karıştırılır sabah vede akşam birer kahve kaşığı yenilir . Bu karışım boşalmayı geciktirecektir .


3- Yaban sümbülü yapraklarından 5-6 tanesini 1 bardak suda 1-2 dakika kaynatın , biraz soğuduktan sonra için . Bu sizin sinirlerinizi gevşetecek vede rahatlamanızı sağlayarak erken boşalmanızı geciktirecektir .


4- Melisa , Sarı kantoron gibi doğal rahatlatıcı bitki çaylarını içerseniz , sinir sisteminiz rahatlar vede daha başarılı 1 cinsel temas sağlarsınız .
Bunlar gibi birçok şifalı bitki formülleri vardır . Kişilere vede kullanım sıklıklarına göre değişik sonuçlar verebilir .


Bazı gıdalar in karın doyurmanın yanında afrodizyak(cinsel güç artırıcı) tesiri de bulunuyor . Bazı sebze , meyve vede bitkiler yenildiğinde ruhu vede cinsel isteği besliyor . Bu tür yiyecekler , cinsel isteksizlikten vede bazı sinirsel durumlardan kaynaklanan erken boşalmanın Tedavi(iyileştirme) si için avantaj lıdır .


Bilinen En tesirli Afrodizyak(cinsel güç artırıcı) Yiyecekler:Muz-bal-ceviz: Muz , magnezyum açısından varlıklı dir . Aynı zamanda mesut luk hormonu endorfin açısından da varlıklı olması , afrodizyak(cinsel güç artırıcı) etki yaratır . Ancak afrodizyak(cinsel güç artırıcı) etkiyi maksimuma çıkarmak isteyenler , muzu bal vede ceviz eşliğinde yiyebilirler . Tabii kilo mesele leri yoksa…


Çilek: Afrodizyak(cinsel güç artırıcı) yiyecekler denildiğinde ilk akla gelen çilektir içeriğindeki vitaminler , cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırdığından cinsel istek artar . Aynı zamanda endorfin vede serotonin salgılanmasını sağlar .


Badem-fındık-ceviz: İçeriğindeki doymamış yağ asitlerinin cinsel isteği arttırıcı tesiri sebebi yle en önemli afrodizyak(cinsel güç artırıcı)lardandır . Ancak kalori bakımından günde 8 adetten aþırı yenilmemesi öneriliyor .


Çikolata: Bilimsel açıklamalar , çikolatanın içeriğindeki ‘Phenylethylamine’ adlı kimyasal maddenin insana mesut luk hissi verdiğini , cinsel coþku ı arttırdığını ortaya koyuyor .


İstiridye-havyar: Erkekler üzerinde tesirli dir . Prostat . bezlerine doğrudan etki eden çinko bakımından varlıklı dir Çinko , erkeklik hormonlarının yapımının artmasına sebep olur . Cinsel isteği arttırır .


Hindi: Çinko bakımından istiridyeden daha varlıklı dir .
Tarçın-vanilya: Kokusuyla insanı büyüleyen bu baharatlar , merkezi sinir sistemine etki ederek cinsel isteği arttırır .


Meyve suları: Sağlıklı vede dengeli gıdaalımı de önemli 1 yer tutan meyve suları , vücudun cinsel aktivite potansi . yelinin artması için de lüzumlu dir . Daha tesirli 1 seks hayatı için özellikle bol A vitamini ile magnezyum içeren kayısını düzenli ollaraak tüketilmesi öneriliyor .


Ginseng:
Anane sel Çin vede Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan 1 köktür . Bir araştırma , ginsengin cinsel isteği vede birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur . Ginseng tesiri ni sinir sistemi vede yumurtalıklar üzerinden gösterirken , penis(erkeklikorganı) bölgesine gelen kan damarlarını da etkileyerek erkeklerdeki ereksiyon kalitesini de artırabilmektedir .


Stres Düşmanı YiyeceklerStres , erken boşalmada en çok rastladığımız sebep lerin başında gelir . Stresin azaltılması otomatik ollaraak boşalmayı geciktirecektir . Beyindeki serotinin miktarının artması insanın neşelenmesine vede rahatlamasına sebep olur . Sinir sistemimizi olumlu etkileyen , rahatlamamızı sağlayan yiyecekler vardır . Stresimizi azaltabilecek bazı yiyecekler:


Muz , avokado , incir: Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi , beyindeki mesut luk hormonu serotoninin seviyesini yükseltiyor . Neşelendiriyor .


Havuç: İçerdiği şeker kana çabuk karıştığı için efor depolanmasını sağlıyor . Bir-iki adet tüketildiğinde yorgunluğu söküp atıyor .


Balık: Her derde çözümyolu Omega-3 yağ asidi içeriyor . Haftada en az 2 gün tüketildiğinde stresi yatıştırıyor vede mesut luk veriyor .


Makarna , pirinç , patates: Sinirleri yatıştırmanın sırrı karbonhidrat açısından varlıklı yiyeceklerde… Günde birkaç öğün makarna , pirinç yada patates yemek sinirlere iyi geliyor .


Kırmızı et: Yorgunlukla mücadele için bol protein almak gerekiyor . Haftada 2 kez tüketilince efor veriyor .


Baklagiller , kuruyemiş: Vücut , güçlü sinir sistemi için magnezyuma ihtiyaç duyuyor . Baklagiller vede fındık , fıstık magnezyum açısından varlıklı .Erken Boşalma

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp