Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Suna Dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si

          Suna Dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan bitkisel(doðal) kürleri açıklıyor . Suna Dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) sine iyi gelen bitkisel(doðal) kürlerini bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Eczama(egzama) , çeşitli sebeplerle ortaya çıkan vede deride kızarıklık , şişme , veziküller , kaşıntı gibi emare lerle görülen daha çok psikosomatik nedenli deri hastalığı .

Başlıca özelliği , kızarık deri üzerinde beliren kabarcıklardır . Akut , kronik , yaş vede kuru Eczama(egzama) gibi türleri vardır .

Eczama(egzama) için bitkisel(doðal) çözüm önerileri:

* 1 çay bardağı su yada ispirto içerisinde on adet aspirin eritilerek , pamukla Eczama(egzama) lı cilde sürülür .

* Taze sarımsak otu sıkılarak , elde edilen su Eczama(egzama) lı cilde sürülür .

* Toz karanfil vede toz haline getirilen nöbet şekeri ile karıştırılarak elde edilen karışımdan sabah akşam yenir .

* Funda tohumu kaynatılır , posası Eczama(egzama) lı cilde sarılır .

* Bir bardak suyun içine 10-15 gram adaçayı konulup 5 dakika kaynatılarak bu su ile Eczama(egzama) lı cilt yıkanır yada kompres yapılır .

* Bir avuç ısırgan yaprağı ispirto içerisine konularak 1 hafta bekletildikten sonra aynı oranda su ile karıştırıldıktan sonra Eczama(egzama) lı cilde pansuman yapılır .

* Defne yaprağı , tohumu vede ince dalları kaynatılır . Sıcak 1 şekilde Eczama(egzama) lı cilt 5-10 kez bu suyun içerisine sokulur .

* Kekik kaynatılarak Eczama(egzama) lı cilde pansuman yapılır .

* Muz ezilir , limon suyu ile merhem haline getirilir vede hastalıklı cilde sürülür .

* El vede ayak Eczama(egzama) ları için taze dut kaynatılıp yada dut pekmezi sıcak suda ıslatılıp el vede ayaklara gece yatarken sürülmesi ile egzama mani lenebilir . Dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmesi egzama Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı olmaktadır .


Etiketler: suna dumankaya , suna , dumankaya , Eczama(egzama) , Tedavi(iyileştirme) si , Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) , Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si , dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) , dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si nedir , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si hakkında , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si için , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) si ile , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) sinde , suna dumankaya Eczama(egzama) Tedavi(iyileştirme) sinde kullanılan ,

Egzama Hastalığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp