Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Popo Kaşıntısı

 

Çocuklarda Popo Kaşıntısı hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Çocuklarda popo kaşıntısının sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocuklarda amipli dizanteri sebep leri , çalma alışkanlığı sebep leri vede Tedavi(iyileştirme) si , popo kaşıntıları , diş dolgusu vede küçük yaşta müzik eğitimi hakkında tüm merak ettikleriniz vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri bu yazımızda yer almaktadır . 

 

Çocuk hastalıklarının Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız .

 

Bağırsak solucanları umumiyetle çocukların bağırsaklarında yaşayan vede anal kaşıntıya sebep oluþan vede çok sık görülen parazitlerdir . Bağırsak solucanları son C° Derece bulaşıcıdır . Bir çocuk çok küçük bağırsak solucanı yumurtalarını eline alıp bunları ağzına götürdüğünde vücuda girerler .
0 .5 mm’lik , beyaz , ip gibi büyük kurtlar bağırsakta yaşarlar vede anüsün dışındaki deriye geçip yumurtalarını bırakıp ölürler . Yumurtadan çıkarlarken şiddetli kaşıntılara sebep olurlar .

Çocuğunuz bu bölgeyi kaşırsa vede ellerini yıkamadan ağzına götürürse , yumurtalar sindirim sistemine geçer , burada olgunlaşır vede yukarıdaki işlem tekrarlanır . Yumurtalar toprakta , evdeki tozlarda , kıyafetlerde vede nevresimlerde haftalarca yaşayabilirler .

emare ler:


İlk emare ler anüs çevresinde vede popo arasında özellikle geceleri görülen kaşıntılardır . Kız çocukları idrar çıkarırken vajinalarında kaşınma vede yanma pay debilirler . Huzursuzluk vede düzensiz uyku da diğer emare ler arasındadır . Ancak bazı çocuklarda hiç 1 emare görülmeyebilir .

Tedavi(iyileştirme) si


Anal delik çevresinde özellikle gece saatlerinde küçük kurtlan görebilirsiniz . Kurtları gördüğünüzde yada çocuğunuz anal bölgesinin kaşınmasından şikayet ettiğinde bu bölgeye yapışkan 1 bant yapıştırın vede bu bantı doktorunuza götürün . Doktor bu bandı mikroskop altında inceleyecek vede bağırsak solucanı ile yumurtalarının mevcut olup olmadığına bakacaktır .

Doktorunuz kurtçukları öldüren 1 ilaç ile bütün ailenin Tedavi(iyileştirme) görmesini önerebilir (çünkü bu parazitler çok zor olmayan yayılır) .
Yumurtaların en sevdiği bölge oluþan çocuğunuzun tırnaklannı kati . Ayrıca bütün aile üyelerinin WC i kullandıktan yada evcil 1 hayvanı sevdikten sonra sık sık ellerini yıkamalarını sağlayın . Yumurtaları öldürmek için bütün yatak örtülerini sıcak suda yıkayın vede yüksek ısıda kurutun .
 

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp