Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Beyin Tümörü

 

Çocuklarda Beyin Tümörü hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Çocuklarda beyin tümörünün sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocuklarda nefes darlığı sebep leri vede Tedavi(iyileştirme) s ,havaların soğumasıyla artan alerjik öksürük , uyku apnesi , beyin tümörü vede kardeş kıskançlıkları hakkında tüm merak ettikleriniz vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri bu yazımızda yer almaktadır . 

 

Çocuk hastalıklarının Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı olan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız .  

 

Çocuklarda en sık görülen kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ler arasında ikinci sırayı kan beyin tümörleri alıyor . Kan kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi inden sonra görülme sıklığı en aþırı oluþan beyin tümörü , çocuklarımızın yaşamını tehdit ediyor . Beyin tümörlerinde de risk grubunda böbrek kisti(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) (içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) yada karaciğer kisti(içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) (içerigi sıvı kaplı yabancı kitle) gibi çeşitli kalıtsal hastalıkları olanlar , ailesinde kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi li birey bulunanlar , iyonize edici ıþınım a maruz kalan kişiler yer alıyor . Çocuklarda beyin tümörünün emare leri ise şöyle sıralanabilir: Sürekli baş ağrısı , kusma vede görmede sorunlar yaşama . Örneğin çift görme , şaşılık , görme bozukluğu vede göz hareketlerinde bozukluklar…

 

Derslerde başarısızlık , karakterde değişiklik , havale geçirme , bacak vede kollarda güçsüzlük , felç , bebek yaşlardakilerde huzursuz olma durumu , bıngıldıkta kabarıklık , baş çevresinde büyüme , gelişmede gerilik , kafasını 1 yana eğit tutma hali , omirilik tümörlerinde bel vede sırtta ağrı , bacak vede kolda felç… Diğer tüm kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi türlerinde olduğu gibi beyin tümöründe de erken tanı vede Tedavi(iyileştirme) iyileşme sürecini hızlandırıyor . Çocuğunuzda yada bebeğinizde yukarıda sayılan emare leri görüyorsanız vakit kaybetmeden hastaneye gidin vede doktorunuzun isteği ile MR vede veri sayarlı tomografi çektirin . Beyin tümörü Tedavi(iyileştirme) si çeşitli şekillerde oluyor . Bunlardan biri ameliyat . Bütün beyin tümörü ameliyatlarında Rahatsızkiþi oluþan kişiye kalıcı hasar vermeden zararlı kitlenin mümkün olduğunca çıkarılması hedefleniyor . Bir başka Tedavi(iyileştirme) yöntemi radyoterapi…

 

Bu yöntem ışınlara duyarlı oluþan tümörler için uygulanıyor . Gerek baş vede gerekse bel suyuna yayılma olasılık i bulunan tümörlerde bel bölgesine de bu Tedavi(iyileştirme) uygulanıyor . Beyin tümörlerinde 1 diğer Tedavi(iyileştirme) yöntemi ise kemoterapi… Bu yöntem de ilaç Tedavi(iyileştirme) sine duyarlı tümörler için vede üç yaşın altında oluþan (ışın Tedavi(iyileştirme) si zarar verebileceğinden) çocuklara uygulanıyor . Bütün bu Tedavi(iyileştirme) yöntemleri beyin tümörü oluþan kişinin yaşı vede tümörün türü göz önünde bulundurularak uygulanıyor . 

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp