Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Yeme Bozuklukları

 

Çocuklarda Yeme Bozuklukları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Çocuklarda yeme bozukluklarının sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocukların boyunlarında çıkan bezelerin sebep leri Tedavi(iyileştirme) leri , çocuklarda çiş kaçırma Meselesi , acayip acayip tikler , yemek yeme bozuklukları , gelişim bozuklukları hakkında tüm merak ettikleriniz vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri bu yazımızda yer almaktadır . 

 

Çocuk hastalıklarının Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı olan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız .  

 

Beslenme vede Rejim Mütehassız ı Banu Kazanç , çocuklarda gıdaalımı konusunda herkesin kafasına takılan sualler ın diðerbir deyiþle t larını veriyor .  Çocuklarda gıdaalımı bozukluğunun nasış anlaşılacağı , yaşın gıdaalımı Meselesi ndaki tesiri ni , yemek yediği halde kilo alamayan çocukların durumunu vede özellikle de gıdaalımı bozukluğu yaşayan çocuklarda ne gibi Tedavi(iyileştirme) lerin uygulanması konusunda teferruat lı ollaraak veri verdi . İşte Sual vede diðerbir deyiþle t larla çocuk gıdaalımı si…

Çocuklarda gıdaalımı bozukluğu nasıl anlaşılır ?
Çocuklarda efor vede Gıda öğelerine gereksinimin karşılanması büyük önem taşır . Beslenme kafigelmeyecek liği vede dengesizliğine bağlı çeşitli sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırız . Çocuklarda sağlık Meselesi malnütrisyon deyimi ile tanımlarız . Çocuklardaki malnütrisyon , büyüme vede gelişmenin ölçülmesi , klinik muayeneler , biyokimyasal testler vede gıdaalımı alışkanlıkları ile alakalı amil lerin araştırılması ile saptanır . Çocuklar 8 . aydan sonra hemen hemen her şeyi yiyebilir hale gelirler . Bu aydan sonra çocuğa yavaş yavaş farklı yemek grupları tattırılmalıdır . 1 yaş vede sonrasında ise çocuğun yaşına göre almasın gereken enerji , protein , yağ , karbonhidrat vede vitaminlerde farklılık gösterir . Yaş ilerledikçe çocuğun alması gereken efor miktarı artar . Bu efor miktarı çeşitli gıdalar le karşılanmalıdır . Eğer çocuk sadece birkaç besine yada tek besine yoğunlaşıyorsa gıdaalımı bozukluğu ile karşı karşıya kalmış meydana gelebilir iz . Örneğin bazı çocukları sadece süt vede süt ürünleri yerler sadece sütlü gıdaları tüketmek çocukta demir eksikliği başta olmak üzere 1 çok vitamin vede mineral eksikliğine sebep olur .

Beslenme bozukluğu büyümeyi nasıl etkiler vede ergenliðe geçiþ te ne tür sorunlara yol açar ?
Çocuğun gıdaalımı sinde amaç; olaðan sağlıklı büyüme vede gelişmeyi sağlamaktır . Büyüme vede gelişme , insan yavrusunun hücresel aşamadan yetişkinliğe doğru süreli , dinamik değişim sürecidir . Büyüme vede gelişme deyimi fiziksel vede zihinsel değişim süreçlerini kapsar . Böylece çocuğun beden ölçülerini artan , hücrelerin yapıları vede işlevleri , motor vede biliçsel kabiliyet lerini , duyusal coşkusalve sosyal davranışları olgunlaşır . Ergenlikte bu süreçlerin sağlıklı geçirilmesi gereken 1 dönemidir . Ergenlik dengesiz vede kafigelmeyecek gıdaalımı yukarıda belirttiğimiz konularda mesele yaratır vede gelişim sürecini durdurur .

Beslenme bozukluğunu sadece zayıflık ollaraak algılamak doğru mu ?
Beslenme bozukluğu sadece zayıflık ollaraak algılamak doğru değil . Çocuğun yaşına göre olması gereken ideal kilonunu alt vede üst sınırı vardır . Bu sınırlar içerisinde vede her gıdada n yeterli miktarda Gıda tüketiliyorsa çocuk yeterli vede dengeli besleniyor vede gelişiyor demektir . Aşırı zayıf olmak nasıl 1 gıdaalımı vede büyüme Meselesi ise aşırı kilolu olmakta gıdaalımı bozukluğu ollaraak tanımlanır . Aşırı kilo çocuğun zihinsel vede bedensel aktivitesini düşürür .

Yediği halde kilo alamayan çocuklarda bu gruba giriyor mu ?
Çocukların yediği halde kilo almaması araştırılması gereken 1 konudur . Çocuk yediği halde ideal kilosunun çok altında ise troit hormonlarına vede gaitada tenya vede parazit bakılması gereklidir se daha ayrıntılı test yapılması gerekebilir .

Beslenme bozukluğu yaşayan çocuklarda nasıl 1 Tedavi(iyileştirme) uygulanıyor ?
Beslenme bozukluğu yaşayan çocuğun ilk önce bu Meselesi sebep yaşadığını gıdaalımı bozukluğunun beslenememesinin sağlık açısından 1 sebebi mevcut mı vücutta herhangi 1 Enzim(enzyme) eksikliğine dayanıyor mu bunların araştırılması gereklidir . Daha sonra çocuğun gıdalar inin varlıklı leştirilmesi , yeni tatları seveceği şekilde sunulup denetilmesi farklı Gıda gruplarının yavaş yavaş seveceği şekilde alıştırılması gereklidir .

Kilo almak için özel 1 rejim programı bulunuyor mu ?
Kilo almak için kişiye özel rejim programı uygulanır . İlk önce kişinin hormon tetkiklerini(troit hormonları , büyüme hormonlarına bakılır) , gaita , tenya vede parazit tetkikleri yapılır . Bunların neticesine göre gerektiğinde vitamin vede demir takviyeleri ile özel gıdaalımı programı çıkarılır . Düzenli kilo alması sağlanır .

 

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp