Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Hipermetrop

 

Çocuklarda Hipermetrop hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Çocuklarda hipermetropun sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocuklarda bayılma sebep leri vede Tedavi(iyileştirme) si , çocuklarda uyku düzensizliği vede uyku sorunları , hipermetrop , viral enfeksiyon sorunları vede kabızlık problemleri hakkında tüm merak ettikleriniz vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri bu yazımızda yer almaktadır .

 

Çocuk hastalıklarının Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı olan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız .


Göz en önemli duyu organlarımızdandır . Gözü gözardı etmemek lazım en ufak 1 halde bile doktorunuza lütfen başvurun . Bu Umumi veri leri verdikten sonra sizlere bugün bahsedeceğimiz konu çocuklarda vede bebeklerde göz rahatsızlıkları . Bu yazımızda sizlere çocuklardaki vede bebeklerdeki her türlü göz rahatsızlığından bahsedeceğiz .

İnsanın en esas duyularından biri oluþan görme , 1 çocuk dünyaya geldikten 3 yada 4 ay sonra gelişmeye baslar . Zamanında doğan bebekler doğumdan sonra ilk hafta içinde annelerinin yüz anlatım lerini görebiliyor . Erken doğan bebeklerde ise görme gelişimi daha geç oluyor . Bu yüzden bu bebeklerin doğumdan hemen sonraki dönemde özellikle retina katman sının gelişimi açısından yakın takibi gerekiyor . Görme yeteneğinin geliştiğinin ilk göstergesi ise umumiyetle bebeğin çevresindeki insanları gözleriyle izleme(takip) etmesi oluyor . Vakit içinde bebeğin görme refleksi gelişiyor vede bebek görme fonksiyonlarını yavaş yavaş kazanıyor . Çocukluk çağında görme duyusunun tam ollaraak gelişimi ise 7 ile 10 yasları arasındaki dönemde tamamlanıyor . Doğumdan bu zamana kadar geçen süre içerisinde oluşan görme bozuklukları , özellikle küçük yastaki çocukların şikâyetlerini tam ollaraak anlatamaması sebebi yle çok uzun süre fark edilemeyebilir Görme bozuklukları okul öncesi dönemde her 20 çocuktan birini tesirli yor . Okul döneminde ise her 4 çocuktan birinde göz hastalıkları görülüyor .

Gözlerin duruşu yada çocukların bazı hareketleri olası 1 görme Meselesi nun habercisi olabileceğinden anne vede babalar böyle işaretler açısından uyanık olmalı vede vakit geçirmeden 1 göz doktoruna başvurmalıdır . Çocuğunuz sizinle göz teması kurduğunda her 2 gözü birbirine paralel duruyor mu ? Gözlerden birinde içe yada dışa kayma yada 2 göz birbirinden bağımsız hareket ediyormuş izlenimi mevcut mı ? Okurken yada televizyon seyrederken başını sürekli 1 yöne çevirme , başını eğme , 1 gözünü kapalı tutma , sık sık göz kırpma , gözlerini kısma yada ovalama , Okur yada yazarken çok yakından bakma , satır kaydırma yada sürekli parmakla izleme(takip) etme , yakın işleri sevmeme , kısa sürede dikkat dağılması yada dalgınlaşma oyun oynarken topu tutma , ayakkabı bağlama yada düğme ilikleme gibi el-göz koordinasyonu gerektiren işlerde zorlanma , okulda tahtayı netleştirebilmek vede yazılara odaklanabilmek için sürekli kendini zorlama neticesi oluşabilecek sık baş ağrısı şikayeti oluþan çocuklarda göz bozukluğu olma olasılık i yüksektir . .Bu tür şikayetleri oluþan çocuklar veri sayarlı yada retinoskopi denilen göz muayenesinde geçirilmeli vede göz bozukluğu varsa tespit edilmeli vede Tedavi(iyileştirme) edilmelidir .Göz genişletici damlalar kullanılarak yapılan bu muayene neticesinde çocukta miyop , hipermetrop , astigmat olup olmadığı tespit edilir .

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp