Bitkisel Sağlık Ürünleri
Çocuk Gelişimi

Çocuklarda Çinko Eksikliği

 

Çocuklarda Çinko Eksikliği hakkında merak edilenler;

 

 

Çocuklarda çinko eksikliğinin sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocuklarda kilo alamamanın sebep leri Tedavi(iyileştirme) metod leri , aşırı zayıflılık , aniden zayıflama , çinko eksikliği vede Gıda alerjileri hakkında bütün merak ettikleriniz vede bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) metod leri bu yazımızda yer almaktadır .

 

Çocuk Rahatsızlık larının Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı oluşan %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız .  

 

Çinko eksikliği nelere yol açar ?


• Enfeksiyonlara karşı dayanıksızlık görülmesi .

• Yaraların iyileşmesinde gecikme meydana gelmesi .

• Tat vede koku alma duyusu azalır .

• İştahsızlık görülmesi

• Çocuklarda çinko eksikliği büyüme geriliğine sebep olur .

• Çinko eksikliği saç  dökülmesi soruna yol açabilir .

• Tırnaklarda al lekeler oluşması .

• Akne sorunları da çinko eksikliğinde meydana gelebilecek 1 proplemdir .

• Çinko bedende iyileşmeyi destekleyebilir vede grip vede soğuk algınlığı emare lerine karşı savaşta kullanılabilir . Grip yada soğuk algınlığında çinko takviyesi almanız daha ivedilikle iyileşmenize yol açabilir . Bu özdeş biçim de  boğaz ağrısında vede cilt yaralanmalarında da meydana geldiği malum durumdur .

• Çinko bedeni muzun enfeksiyon vede Rahatsızlık lara karşı açıcı savunması ollaraak bildiğimiz bağışıklık(immün) sisteminin güçlendirilmesine yardım eder .  İlim adamları çinko takviyelerinin avantaj ları hakkında Daimi araştırma yapmaktadır .

• Görebileceğiniz gibi çinko avantaj ları ‘nın önemi gözardı edilemez vede çinko takviyelerinin avantaj ları bu mineralin eksikliğini yaşayabilecekler icin 1 o kadar önemlidir .

Günlük  Çinko Kullanımı Ne Olmalıdır ?


Çinko takviyeleri , tabletler , sıvı , kapsüller vede pastiller gibi birçok başkaca tip vede biçim de bulunur . Çinko şelatı en etken vede emilebilir çinko takviyelerinden biridir . Araştırma çinko emiliminin pastil ollaraak alındığı vede ağızda eritildiğinde büyük oranda arttığını göstermiştir . Çinko takviyeleri kullanıldığı zaman , gıdalar den uzak ollaraak alınması lüzumuhalinde n yatmadan önce vede demirden en az 8 saat sonra alınmalıdır .

Günlük çinko ihtiyacı takriben 15 mg dır . 50mg dan aşırı alınması tavsiye edilmez . Eğer uzun zaman li çinko kullanılacaksa günlük ollaraak 20 mglık doz tavsiye lir .
Çinko Zararları Var mıdır ?

Çinko takviyesi uzun zaman kullanımda demir vede bakır gibi farkli gıdalar in emilim vede kullanımları ile etkileşimde bulunabilir . Çinko fazlalığı mide bulantısı , kusma vede diyareye de sebep meydana gelebilir .

Çinko takviyesinin yanlış kullanımı HDL yada iyi kolesterol seviyesinin düşmesine de sebep meydana gelebilir . Özdeş zamanda bağışıklık(immün) sisteminin zayıflamasına yol açabilir .
Yan Etkilerinin Çook Ötesindeki Avantaj ları

Görebileceğiniz gibi çinko takviyelerinin avantaj ları , varsa yaşanmış yan etkilerinin çook ötesindedir . Çinko doğru alınırsa bedeni muza çook avantaj lı meydana gelebilir .

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp