Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Çinko Eksikliği

 

Çocuklarda Çinko Eksikliği hakkında merak edilenler;

 

 

Çocuklarda çinko eksikliğinin sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocuklarda kilo alamamanın sebep leri Tedavi(iyileştirme) yöntemleri , aşırı zayıflılık , aniden zayıflama , çinko eksikliği vede Gıda alerjileri hakkında tüm merak ettikleriniz vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri bu yazımızda yer almaktadır .

 

Çocuk hastalıklarının Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı oluþan %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek için tıklayınız .  

 

Çinko eksikliği nelere yol açar ?


• Enfeksiyonlara karşı dayanıksızlık görülmesi .

• Yaraların iyileşmesinde gecikme meydana gelmesi .

• Tat vede koku alma duyusu azalır .

• İştahsızlık görülmesi

• Çocuklarda çinko eksikliği büyüme geriliğine sebep olur .

• Çinko eksikliği saç  dökülmesi soruna yol açabilir .

• Tırnaklarda al lekeler oluşması .

• Akne sorunları da çinko eksikliğinde meydana gelebilecek 1 proplemdir .

• Çinko vücutta iyileşmeyi destekleyebilir vede grip vede soğuk algınlığı emare lerine karşı mücadelede kullanılabilir . Grip yada soğuk algınlığında çinko takviyesi almanız daha hızlı iyileşmenize yol açabilir . Bu aynı şekilde  boğaz ağrısında vede cilt yaralanmalarında da meydana geldiği malum durumdur .

• Çinko vücudumuzun enfeksiyon vede hastalıklara karşı açıcı savunması ollaraak bildiğimiz bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardım eder .  Ä°lim adamları çinko takviyelerinin avantaj ları hakkında devamlı araştırma yapmaktadır .

• Görebileceğiniz gibi çinko avantaj ları ‘nın önemi gözardı edilemez vede çinko takviyelerinin avantaj ları bu mineralin eksikliğini yaşayabilecekler için 1 o kadar önemlidir .

Günlük  Çinko Kullanımı Ne Olmalıdır ?


Çinko takviyeleri , tabletler , sıvı , kapsüller vede pastiller gibi birçok farklı tip vede şekilde bulunur . Çinko şelatı en etken vede emilebilir çinko takviyelerinden biridir . Araştırma çinko emiliminin pastil ollaraak alındığı vede ağızda eritildiğinde büyük ölçüde arttığını göstermiştir . Çinko takviyeleri kullanıldığı zaman , gıdalar den uzak ollaraak alınması gerektiğinden yatmadan önce vede demirden en az 8 saat sonra alınmalıdır .

Günlük çinko ihtiyacı yaklaşık 15 mg dır . 50mg dan aþırı alınması tavsiye edilmez . Eğer uzun süreli çinko kullanılacaksa günlük ollaraak 20 mglık doz önerilir .
Çinko Zararları Var mıdır ?

Çinko takviyesi uzun süre kullanımda demir vede bakır gibi başka gıdalar in emilim vede kullanımları ile etkileşimde bulunabilir . Çinko fazlalığı mide bulantısı , kusma vede diyareye de sebep meydana gelebilir .

Çinko takviyesinin yanlış kullanımı HDL yada iyi kolesterol seviyesinin düşmesine de sebep meydana gelebilir . Aynı zamanda bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açabilir .
Yan Etkilerinin Çok Ötesindeki Avantaj ları

Görebileceğiniz gibi çinko takviyelerinin avantaj ları , varsa yaşanmış yan etkilerinin çok ötesindedir . Çinko doğru alınırsa vücudumuza çok avantaj lı meydana gelebilir .

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp