Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Lösemi emare leri

 

Çocuklarda Lösemi emare leri hakkında merak edilenler

 

Çocuklarda löseminin sebep ve  emare leri nelerdir ? Çocuklarda sebepsiz saldırganlık sebep leri , Diabet(þeker hastalıðı) vede lösemi belirtileri , kalp üfürmesi vede küçük yaşta çocuklarda fıtık ameliyatları hakkında tüm merak ettikleriniz vede bitkisel(doðal) Tedavi(iyileştirme) yöntemleri bu makalemizde yer almaktadır . 

 

Çocuk hastalıklarının tedavisine yardımcı aynı zamanda gelişimlerinde avantaj lı oluþan %100 bitkisel ürünlerimizi görmek için tıklayınız . 

 

1 . S: Lösemi nedir ?
C: Lösemi halk arasında kan kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi i diye malum hastalıktır . Bu hastalıkta çoğunlukla kemik iliğinden
kaynaklanan vede 1 tek hücrenin kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi leşmesi , daha sonra bu hücrenin bölünerek çoğalıp , önce kemik iliğini ,
daha sonra tüm organları istila etmesi durumu söz konusudur . Eğer Tedavi(iyileştirme) edilmezse hadise kısa sürede hastanın
kaybı ile sonuçlanır .

2 . S: Çocuklukta Lösemi görülür mü ?
C: Çocuklarda en sık görülen kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi türü Lösemidir . Al ırkta çocukluk çağında Löseminin sıklığı 100 .000 canlı doğumda yaklaşık 5 kadardır .

3 . S: Lösemi çocuklarda en sık hangi yaşlarda ortaya çıkar ?
C: Lösemi en sık 2 - 5 yaşları arasında görülür . Bu dönem çocuklarda Lenf dokusunun en etkin olduğu dönemdir .

4 . S: Çocuklarda Lösemiye sebep oluþan faktörler nelerdir ?
C: Herşeyden önce tüm kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ler gibi Löseminin de genetik 1 hastalık olduğunu , diðerbir deyiþle vücudumuzdaki kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi önleyici yada kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi yapıcı genlerdeki bazı bozukluklar neticesi ortaya çıktığını bilmek gereklidir . Bu bozulmayı kolaylaştıran bazı faktörler vardır . Bunlar arasında iyonizan ıþınım , bazı virüsler , bazı kimyasal maddeler vede bazı genetik hastalıklar sayılabilir .

5 . S: Löseminin emare leri nelerdir ? Bir ebeveyn hangi durumlarda Lösemiden şüphelenmelidir ?
C: Löseminin klinik emare leri birçok hastalık ile karışır . Halsizlik , iştahsızlık , solukluk , düşmeyen ateş , deride morluklar yada küçük kırmızı kanama(kan kaybı) odakları , burun vede diş etlerinden kanama , karında şişlik , lenf bezlerinde büyüme , kol vede bacak ağrıları bunlar arasında sayılabilir . Bunlardan birinin yada birkaçının olması halinde 1 çocuk kan vede kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi hastalıkları mütehassız ına başvurulmalıdır .

6 . S: Lösemi ölümcül 1 hastalık mıdır ? Bu hastalıkta sağ kalma oranı nedir ?
C: Lösemi çocukluk çağında görülen kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi ler arasında Tedavi(iyileştirme) şansı en yüksek olanlardan biridir . Günümüzün modern Tedavi(iyileştirme) protokolleri ile akut Löseminin Umumi anlamda Tedavi(iyileştirme) şansı %70 - 75 dir . Bazı Lösemi tiplerinde bu oran %90 ın üzerine çıkmaktadır .

7 . S: Lösemi Tedavi(iyileştirme) si için yurd dışına gitmek gereklidir mi , yoksa Tedavi(iyileştirme) olanakları ülkemizde de mevcut mudur ?
C: Ülkemizde Löseminin her türlü Tedavi(iyileştirme) si en modern şartlarda vede yurd dışından çok daha ucuza yapılabilmektedir . Bunun için yurd dışına gitmek lüzumsuz dir .

8 . S: Lösemi oluşmasında yiyeceklerin 1 rolü mevcut mıdır ?
C: Lösemi ile yiyecekler vede yiyecekler içindeki koruyucu maddeler arasında bugüne kadar herhangi 1 ilişki gösterilememiştir .

9 . S: Lösemi oluşmasında ebeveynin ihmali söz konusu mudur ?
C: Hamilelik sırasında sigara(tütün mamülleri) içmek yada uyuşturucu kullanmak ile yada gebe liğin ilk 3 ayında röntgen çektirmek ile Lösemi oluşumu arasında ilgiye işaret eden veri ler vardır . Bu tür davranışlardan kaçınılmalıdır .

10 . S: Lösemi Tedavi(iyileştirme) si her hastanede yapılabilir mi ?
C: Hayır , Lösemi tam donanımlı vede Çocuk Kan vede Kanser yani kontrolsüz hücre büyümesi Hastalıkları bölümü bulunan 1 hastanede Tedavi(iyileştirme) edilmelidir . Bu hastalığın Tedavi(iyileştirme) si fakat bu konudaki mütehassız kişiler tarafından yapılmalıdır .

 


Çocuk Gelişimi

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp