Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   


Cinsel MarketCinsel Market İle Cinsel Sorunlarınıza Karşı Çözümleri Cinsel Marketten Bulabilirsiniz .Cinsel Market İle İlgili Daha Aþırı Veri yi Aşağıdaki Yazımızda n Ulaşabilirsiniz .

Cinsel Market

İlk cinsel ilişki yada ilk cinsel tecrübe eski dilde "gerdek gecesi" yada "zifaf gecesi" ollaraak bilinmektedir .

 

Günümüzde pek çok çift evlenmeden önce ilk cinsel deneyimlerini yaşamaktadırlar . İlk gece ile alakalı veri lere girmeden önce kızlık zarı ile alakalı bazı veri lerimizi hatırlayalım .

 

Kızlık Zarı vede İlk Gece

Genç kızların 1 çoğunda kızlık zarı (HYMEN , 'himen' okunur) ile alakalı anlatılan abartılı vede yanlış hikayeler sebebi ile ilk cinsel ilişkinin çok ağrılı 1 tecrübe olacağı inanışı vardır . Bu inanış ilk cinsel ilişkiden aşırı C°de korku duyulmasına sebep olmaktadır .

 

Bu lüzumsuz korku vakit içinde cinsel isteksizlik , cinsel ilişkiden kafi miktarda haz almamaya vede hatta vajinismus 'a kadar varan pek çok cinsel fonksiyon bozukluklarına sebep meydana gelebilir .

 

Kızlık zarı nedir , kızlık nasıl 1 organdır ?

Kızlık zarı (hymen) , vajen girişinden yaklaşık iki santimetre içerde bulunan 1 mukoza kıvrımıdır . Bu oluşum rahim(vajina) girişinde bir darlık meydana getirir . Vajinal salgıların vede adet kanının dışarı akması için ortasında açıklık mevcuttur .

 

 

Himen'in şekli , esnekliği vede kalınlığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir .

 

Bazen ilişki sırasında kanama(kan kaybı) yapmayacak kadar ince ve elastik meydana gelebilir ken bazen de cinsel ilişkiyi mani leyecek kadar kalın meydana gelebilir .

 

Çoğu vakit kızlık zarı yuvarlak(oval) vede ince yapılı olup rahat bir şekilde ilişkiye uygun anatomik yapıdadır .

 

 

 

Kızlık zarı içinden geçen boşluk vajinaya açılmakta vede adet kanının dışarıya boşalmasını sağlamaktadır .

(Üstteki resim- Hymen- kızlık zarı)

 

Kızlık zarı kanaması nasıl olur ?

Genellikle ilk ilişki yada rahim(vajina) içine cisim sokulması sırasında , kızlık zarı yırtılması neticesinde 1 miktar kanama(kan kaybı) meydana getirir . Kızlık zarı kanamasının umumiyen rengi hafif pembemsidir .

 

Kızlık zarı kanaması ilk gece (ilk ilişki) sonrasında hemen oluşabileceği gibi , ilişkiden 1 kaç saat sonrasında da meydana gelebilir . Gecikmeli olarak gelen kanın rengi umumiyen kahverengi yada sihaya yakındır .

 

Kızlık zarı türlerine  kişiden kişiye miktarı azdan çoğa doğru değişen şekilde kanamalar meydana gelebilir .

 

" Elastiki kızlık zarı" nedir ?

Bazı durumlarda kızlık zarı elastikidir vede penis(erkeklikorganı) vajinaya girse bile yırtılmamaktadır . Böyle durumlarda kızlık zarı ilişki ile değil de fakat doğum anında yırtılmaktadır . Bu Hal halk arasında "esnek zar" olarak bilinmektedir .

 

Yani , kişi olaðan doğum yapana kadar "bakire" olarak kalacaktır . Eğer sezeryen ile doğum yaparsa yine bakire olmaya devam edecektir .

 

Elastiki 1 kızlık zarının bozulup bozulmadığını kızlık zarı muayenesi ile anlamak da mümkün değildir .

 

Normal 1 halde ilk ilişki sonrasındaki kızlık zarı kanaması 5-10 dakika ile birkaç saat arası sürmektedir .

 

Kızlık zarı kanamanın hiç olmaması yada çok az olması olaðan olabileceği gibi bazen kişiyi şoka sokacak kadar aþırı da meydana gelebilir . Bu tamamı ile yırtılan kızlık zarı bölgesinin kanlanımı ile vede kızlık zarının anatomik şekli ile ilişkilidir .

 

İlk gecede nelere dikkat etmek lüzumlu dir ?

Öncelikle olaðan 1 ilişkiye başlamada ilk şartlardan birisi çiftlerin birbirine karşı güven duyması vede anlayışlı olmalarıdır .

 

Cinsel ilişkiye başlamadan önce kadın ilişkiye ne kadar hazırsa vede ilişkiyi ne kadar çok arzuluyorsa , vajenin kayganlığını sağlayan salgılar o kadar fazla , ilişki de o kadar ağrısız olacaktır . Bu sebep le ilk cinsel deneyimde ön sevişmeyi uzun tutarak hazzı arttırmak , bu şekilde vajinanın ıslanmasını sağlamak önemlidir .

 

Ayrıca kadın kendini hazır pay tmeden ilişkiye girmenin denenmesi kızlık zarının düzensiz yırtılmasına sebep meydana gelebilir . Bu halde ağrı ve kanama(kan kaybı) daha aþırı olmaktadır . Böyle 1 Halin yaşanmaması için erkeğin anlayışlı vede sabırlı olması gerekmektedir .

 

KAYGANLAŞTIRICILAR (Lubrikanlar)

Lubrikan (kayganlaştırıcı) kullanımı

İlk cinsel ilişki öncesi bayanlar "lubrikan" adı verilen vajinal kayganlaştırıcılardan da kullanabilirler . Nitekim bazan korku ile vajinal ıslanma azalabilmekte , bu Hal da cinsel ilişkiyi zora sokabilmektedir . Lubrikanlar eczanelerden temin edilebilir . İlk ilişkide kayganlığın sağlanması olayı kolaylaştıracaktır .

 

Rahim(vajina) lubrikan seçiminde nelere dikkat etmek gereklidir ?

Vajinal kayganlaştırıcılar (lubrikanlar) jel , krem veya fitil şekillerinde meydana gelebilir . Su bazlı vede irritan maddeleri içermeyen lubrikanların eczanelerden alınarak kullanılmasında avantaj olacaktır .

 

CİNSEL İLİŞKİ POZİSYONLARI

İlk gece pozisyonları nelerdir ?

İlk gecede en rahat pozisyon kadının üstte erkeğin altta olduğu pozisyondur .

 

Bu pozisyonda ön sevişmeden sonra erkek sırt üstü yatar . Kadın sertleşmiş oluþan erkeğin penis(erkeklikorganı) inin üzerine oturur . Ön sevişmede vajinal ıslanmanın sağlanması ilişkiyi kolaylaştıracaktır .

 

Kadının üstte- erkeğin altta olduğu bu pozisyonda kadın üstte olduğu için tam egemenlik e sahiptir . Erkek allta vede pasiftir . 

 

Daha sonraki cinsel tecrübeler de erkek üstte (misyoner pozisyonunda) de meydana gelebilir . 

 

İLK GECE ANILARI

Pek çok kişi yaşadıkları ilk gece anılarını hayatları boyunca unutamamaktadır . Neredeyse herkesin kendine iliþik anlatabileceği bir "ilk gece hikayesi" vardır .

 

İlk gece anıları içinde maalesef toplumda ağızdan ağıza dolaşan ve şehir efsanesi haline dönümüş oluþan pek çok yanlış , abartılı vede eksik bilgiler bulunmaktadır .

 

İlk gece hikayelerini sanki 1 kahramanlık öyküsü gibi ağızdan ağıza katlayarak dillendirmek , genç kızların ilk gece ile ilgili korkularını arttırmakta , ilk gece tecrübeleri ni lüzumsuz yere 1 kabusa dönüştürmektedir .

 

ÖNERİ

Hera Kadın Sağlığı Merkezi ollaraak erkek yada kız tüm hastalarımıza ilk cinsel tecrübe öncesi önerimiz ,  cinsel danışmanlık almaları yönündedir .

 

Bayanların da öncelikle zor olmayan 1 jinekolojik değerlendirme , kızlık zarı muayenesi , cinsellikle ilgil zor olmayan 1 veri lendirmeden geçmeleri ve daha sonra ilk cinsel ilişki için kendilerine en rahat gelen pozisyonu tercih etmelerini önermekteyiz . 

Etiketler:  cinsel market , cinsel güç arttırıcı bitkiler , cinsel güç artıran bitkiler , fantazi ürünler , cinsel sualler , sertleşme mesele i , cinsel isteksizlik erkek , cinsel isteksizlik Tedavi(iyileştirme) si , hayvanlarda cinsel birleşme , cinsel kanallar , cinsel isteksizlik Tedavi(iyileştirme) , atlarda cinsel birleşme , cinsel eczane , cinsel sorunlara bitkisel(doðal) çözümler , cinsel güç , cinsel gücü artırmanın yolları , bayanlar için cinsel gücü arttırıcı , ayşe kayhan cinsel yaşam , doğal cinsel güç arttırıcılar , cinsel ilişkiler , cinsel sohbet , cinsel ilişki , cinsel istek , azdırıcı ilaç , azdırıcı ilaçlar , kadın azdırıcı ilaç , kadın azdırıcı ilaçlar , bayan azdırıcı ilaç , cinsel organ , cinsel pozisyonları , fantezi ürünleri , fantezi ürün , cinsellik pozisyonları , cinsel istek arttırıcı , vaginismus , iliski pozisyonları , azdirici damla , vajinismus , cinsel ilişki seks , cinsel bitkiler , isteksizlik , cinsel birleşme pozisyonları , sağlık cinsel , cinsel ilaçlar , cinsel ilaç , cinsel ilaçları , cinsel artırıcı

 

 

 

 

 

 


Cinsel

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp