Bitkisel Sağlık Ürünleri
Cilt Sorunları

Cilt Bakımının Avantaj ları

 

Cilt Bakımının Avantaj ları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Cilt bakımının avantaj ları hakkında veri ler . . . Kimyasal cilt soyma işlemleri , çinkonun cilde oluşan avantaj ları nelerdir , cilt bakımının cilde olan avantaj ları , ciltteki benlerin Tedavi(iyileştirme) si , cilt gerginleştiriciler cilt yaralarının Tedavi(iyileştirme) metod leri hakkında bütün merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır . 

 

Sitemizde bulunan cilt bakım sorunlarınıza Netice sunan bitkisel(doğal) ürünlerimizi görmek vede veri edinmek icin tıklayınız . . .

 

Profesyonel ürünlerle yapılan mütehassız lar tarafından uygulanması gereken cildin ihtiyaçlarına uygun derinlemesine bakım işlemidir . Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanmasıyla ciltte;

    akne sorunlarının giderilmesi
    leke Tedavi(iyileştirme) si
    anti againg
    liftin uygulaması(kolojen bakım)
    gözeneklerin aşırı açılması Meselesi
    pigment çeşitli lığı(ciltte renk değişikliği)
    kuru ,karma ,yağlı ciltlere hususi bakım
    komedon Tedavi(iyileştirme) si
    ozon bakımı
    yüz masajı
    kalınlaşmış cilt bakımı
    altın bakımı(özel günlerde kullanıma uygun altın gibi parlayan cilt bakımı) gibi bakımlarla ciltte çook daha güzel 1 görünüm elde etmek vede cildin zamana karşı direnmesini vede hep genç kalmasını sağlamak mümkün .

KİMLER CİLT BAKIMI YAPTIRMALIDIR ?


28 yaşına kadar her regli döneminde cilt kendini yeniler .Ancak 28 yaşından sonra ek uygulamalarla cildi beslemek vede itinalı bakımını yaptırmak lüzumlu dir .bunun icin erken yaşta cilt bakımına başlamak Önümüzdeki günlerde cildimizin daha iyi vede daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır .25 yaşından sonra herkes cilt bakımı yaptırmalıdır . Cilt bakımını yaptıracak kişinin yaşı değil cilt yaşı çook önemlidir .örneğin 35 yaşındaki 1 kişinin itinalı cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 meydana gelebilir . Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış etkenler e karşı korumada fakat itinalı cilt bakımlarıyla mümkün meydana gelebilir .bu dış sebep ler ;

    Düzensiz uyku
    sigara(tütün mamülleri) vede alkol tüketimi
    aşırı stres vede yorgunluk
    hormonların ani değişmesi
    hava kirliliği
    yağlı yiyecekler
    suyun az tüketilmesi gibi sebep lerle cilt zamana erken yenilebilir yada istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilir .Tüm bunları mani lemek vede cildinizi koruma altına almak zamana meydan okumak fıtnessmed le sizin elinizde .


Cilt bakımının gayesi nedir ?


Cilt bakımının gayesi sadece güzel görünmek değil; özdeş zamanda ruh vede beden sağlığımızı korumaktır . Sağlıklı görünen 1 cilt çevremizle oluşan ilişkilerimizin işteki performansımızın farklı ca moral eğrimizin yüksek olmasında çook önemli katkıları olacağı alenidir . Güzel sağlıklı görünen 1 cilt , biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır . Ayrıca cildimizin olağan işlevini sürdürebilmesi icin de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son C° Derece önemlidir .

Cilt bakımı sebep merkezlerde yapılmalıdır ?


Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak vede doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak bu konuda mütehassız laşmış oluşan kişilerin işidir . Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında neticesi n daha üzücü olacağıdır . Günümüz koşullarında ne yazıkki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri natural yoldan temin edemeyeceğimiz gerçektir . Bu sebep le cildimizin ihtiyaçlarını fakat destek ürünlerini dışarıdan merkezlerde bulunan hususi cihazlar yardımıyla sağlayabiliriz .

5 tip cilt mevuttur .

* Normal cilt; bu butip ciltte gözenekler kapalı , parlak vede pürüssüzdür , cilt mesele i olmayan cilttir . Çook hususi 1 bakıma lüzum yoktur .
* Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı , başka bölgeler ise ağırlıklı ollaraak kurudur . Yağlı bölgelerde komedonlar vede Aleni gözenekler bulunurken , kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır .
* Kuru cilt; bu cilt ince , mat , pul pul dökülmeye eğilimlidir . Gözenekler ufak vede çoğunlukla kapalıdır . Cildin yapısı daha ince vede gergin olduğu icin ivedi kırışmaya eğilimlidir .
* Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık , komedonların vede yer yer Sivilce(akne) (akne) lerin olduğu , yağ salgısı aşırı olduğu icin aşırı parlayan görüntü mevuttur .
* Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir . Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı icin cilt olağandan daha kalın vede kaba gözlenir . Ayrıca yağ salgısıda yavaşladığı icin ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir .

Cildinmizin başka işlevleri
iç dokuları sararak koruması vede desteklemesi ,dışarıya göre iç ısının sabit tutulması vede ayarlanması ,terleme ile toksinlerin atılması ,D vitamininin sentezlenmesi ,vücudun güneşin zararlı etkilerinden korunması , dış görüntümüzün güzel vede alaka çekici olması , bağışıklık(immün) sistemine katkıları mevuttur .

Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır ?


Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük vede haftalık bakımla başlar , sonrasında cildin sağlık , güzellik vede gençliğinin devamının sağlanması gayesi ile aletli profesyonel cilt bakımı ile Daimi eder . Aylık vede yıllık profesyonelbakımda gaye lanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek vede böylececildin gençliğinin vede tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır . Bu bakım ne yazıkki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır . Bu sebep le hepimiz hangi yaşta vede hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız . Ayrıca yıllık hususi bakımlar da yapılmaktadır .


Aylık vede yıllık profesyonel cilt bakımı


Cildin natural su vede yağ dengesini korumak; böylece ciltte Sivilce(akne) (akne) lenme , kuruma , kırışmanın önüne geçmek , gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması . Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması , cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması . Yıpranmış oluşan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen , kollajenin dışarıdan temini , dolaşımın arttırılması Ciltte gençlik vede güzelliğin devamının sağlanması sayesinde kişinin kendisini daha iyi vede zinde pay tmesinin sağlanması Cilt bakımında neler yapılmaktadır ? Bakımda kişinin cilt çözümleme inin ardından makyajı temizlenmesiyle bakıma başlanır . Cildin peeligler ile ölü katman larının soyulması , komedonların temizlenmesi , cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılmasının ardından cilt bakımı rahatsızkişinin ihtiyacına göre lifting vede iyontoforez ile Daimi edilir .
 

 


Cilt Sorunları

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp