Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Cilt Bakımının Avantaj ları

 

Cilt Bakımının Avantaj ları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Cilt bakımının avantaj ları hakkında veri ler . . . Kimyasal cilt soyma işlemleri , çinkonun cilde oluþan avantaj ları nelerdir , cilt bakımının cilde olan avantaj ları , ciltteki benlerin Tedavi(iyileştirme) si , cilt gerginleştiriciler cilt yaralarının Tedavi(iyileştirme) yöntemleri hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır . 

 

Sitemizde bulunan cilt bakım sorunlarınıza çözüm sunan bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri edinmek için tıklayınız . . .

 

Profesyonel ürünlerle yapılan mütehassız lar tarafından uygulanması gereken cildin ihtiyaçlarına uygun derinlemesine bakım işlemidir . Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanmasıyla ciltte;

    akne sorunlarının giderilmesi
    leke Tedavi(iyileştirme) si
    anti againg
    liftin uygulaması(kolojen bakım)
    gözeneklerin aþırı açılması Meselesi
    pigment farklılığı(ciltte renk değişikliği)
    kuru ,karma ,yağlı ciltlere özel bakım
    komedon Tedavi(iyileştirme) si
    ozon bakımı
    yüz masajı
    kalınlaşmış cilt bakımı
    altın bakımı(özel günlerde kullanıma uygun altın gibi parlayan cilt bakımı) gibi bakımlarla ciltte çok daha güzel 1 görünüm elde etmek vede cildin zamana karşı direnmesini vede hep genç kalmasını sağlamak mümkün .

KİMLER CİLT BAKIMI YAPTIRMALIDIR ?


28 yaşına kadar her regli döneminde cilt kendini yeniler .Ancak 28 yaşından sonra ek uygulamalarla cildi beslemek vede düzenli bakımını yaptırmak lüzumlu dir .bunun için erken yaşta cilt bakımına başlamak Önümüzdeki günlerde cildimizin daha iyi vede daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır .25 yaşından sonra herkes cilt bakımı yaptırmalıdır . Cilt bakımını yaptıracak kişinin yaşı değil cilt yaşı çok önemlidir .örneğin 35 yaşındaki 1 kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 meydana gelebilir . Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktörlere karşı korumada fakat düzenli cilt bakımlarıyla mümkün meydana gelebilir .bu dış sebep ler ;

    Düzensiz uyku
    sigara(tütün mamülleri) vede alkol tüketimi
    aşırı stres vede yorgunluk
    hormonların ani değişmesi
    hava kirliliği
    yağlı yiyecekler
    suyun az tüketilmesi gibi sebep lerle cilt zamana erken yenilebilir yada istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilir .Tüm bunları mani lemek vede cildinizi koruma altına almak zamana meydan okumak fıtnessmed le sizin elinizde .


Cilt bakımının amacı nedir ?


Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh vede beden sağlığımızı korumaktır . Sağlıklı görünen 1 cilt çevremizle oluþan ilişkilerimizin işteki performansımızın ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında çok önemli katkıları olacağı açıktır . Güzel sağlıklı görünen 1 cilt , biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır . Ayrıca cildimizin olaðan işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son C° Derece önemlidir .

Cilt bakımı sebep merkezlerde yapılmalıdır ?


Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak vede doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak bu konuda mütehassız laşmış oluþan kişilerin işidir . Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında neticesi n daha kötü olacağıdır . Günümüz koşullarında ne yazıkki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyeceğimiz gerçektir . Bu sebep le cildimizin ihtiyaçlarını fakat destek ürünlerini dışarıdan merkezlerde bulunan özel cihazlar yardımıyla sağlayabiliriz .

5 tip cilt vardır .

* Normal cilt; bu butip ciltte gözenekler kapalı , parlak vede pürüssüzdür , cilt mesele i olmayan cilttir . Çok özel 1 bakıma lüzum yoktur .
* Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı , diğer bölgeler ise ağırlıklı ollaraak kurudur . Yağlı bölgelerde komedonlar vede açık gözenekler bulunurken , kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır .
* Kuru cilt; bu cilt ince , mat , pul pul dökülmeye eğilimlidir . Gözenekler ufak vede çoğunlukla kapalıdır . Cildin yapısı daha ince vede gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir .
* Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık , komedonların vede yer yer Sivilce(akne) (akne) lerin olduğu , yağ salgısı aþırı olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır .
* Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir . Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt olaðandan daha kalın vede kaba gözlenir . Ayrıca yağ salgısıda yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir .

Cildinmizin diğer işlevleri
iç dokuları sararak koruması vede desteklemesi ,dışarıya göre iç ısının sabit tutulması vede ayarlanması ,terleme ile toksinlerin atılması ,D vitamininin sentezlenmesi ,vücudun güneşin zararlı etkilerinden korunması , dış görüntümüzün güzel vede alaka çekici olması , bağışıklık sistemine katkıları vardır .

Cilt bakımı ne sıklıkta yapılmalıdır ?


Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük vede haftalık bakımla başlar , sonrasında cildin sağlık , güzellik vede gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile Daimi eder . Aylık vede yıllık profesyonelbakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek vede böylececildin gençliğinin vede tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır . Bu bakım ne yazıkki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır . Bu sebep le hepimiz hangi yaşta vede hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız . Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır .


Aylık vede yıllık profesyonel cilt bakımı


Cildin doğal su vede yağ dengesini korumak; böylece ciltte Sivilce(akne) (akne) lenme , kuruma , kırışmanın önüne geçmek , gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması . Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması , cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması . Yıpranmış oluþan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen , kollajenin dışarıdan temini , dolaşımın arttırılması Ciltte gençlik vede güzelliğin devamının sağlanması sayesinde kişinin kendisini daha iyi vede zinde pay tmesinin sağlanması Cilt bakımında neler yapılmaktadır ? Bakımda kişinin cilt çözümleme inin ardından makyajı temizlenmesiyle bakıma başlanır . Cildin peeligler ile ölü katman larının soyulması , komedonların temizlenmesi , cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılmasının ardından cilt bakımı hastanın ihtiyacına göre lifting vede iyontoforez ile Daimi edilir .
 

 


Cilt Sorunları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp