Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Cilt Yağlanmasını Önlemek

 

Cilt Yağlanmasını Önlemek hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Cilt yağlanmasını önlemek hakkında veri ler . . . Cilt bakım ücretleri , cilt soyma kremleri , soğanın cilde avantaj ları , roza cilt hastalığının nedenleri Tedavi(iyileştirme) yöntemleri , aşırı yağlı ciltlerde yapılması gerekenler ve oksijenli cilt bakımı hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır . 

 

Sitemizde bulunan cilt bakım sorunlarınıza çözüm sunan bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri edinmek için tıklayınız . . . 

 

Yağlı Cilt: Yağlı cildin yüzeyi umumiyen portakal kabuğunu andırır . Yağlı cildin en bariz özelliği aşırı yağ salgılanması , olaðan vede kuru ciltten daha kalın olmasıdır . Yağlı ciltte kir vede yağla dolu geniş porlar (foliküller) de görülebilir . Yağlı cildin oluşmasına sebep oluþan bazı amil ler ergenliðe geçiþ te hormon dengesizliği , yağ açısından varlıklı gıdaalımı alışkanlığı , sıcak vede nemli hava ollaraak sayılabilir .Yağlı cilt Sivilce(akne) (akne) vede lekeye yatkın olmasına karşın çizgi vede kırışık oluşumuna aþırı yatkın değildir . Bununla 1 arada yağlı ciltte oluşan çizgi vede kırışıklıklar daha derin vede bariz olurlar . Yağ , cilt neminin buhur laşmasını önlediği gibi 1 de mikropların cilde işlemesini önleyen 1 asit örtüsü de oluşturur .Eğer yağlı cilt düzenli ollaraak temizlenmezse kir , ölü hücreler vede yağ folikülleri tıkar vede kara noktaların (komedonların) oluşmasına sebep olur . Sivilce(akne) ler ise umumiyetle cilt yüzeyinin altında yağ toplanması ile oluşur . Sivilce(akne) ler yağ , ölü hücreler vede kir ile tıkanmış vede enfekte olmuş kanallardır . Siyah noktalar bakterilerin üremesi için ortam oluştururlar vede eğer lüzumlu bakım uygulanmazsa Sivilce(akne) (akne) haline dönüşebilirler . Sivilce(akne) ise akneye dönüşebilir .Yağlı cildi olanlar yüzlerini çok sık yıkarlar .

 

Genel inanış aşırı yağın cildin kirli olduğunu göstermesi vede sık yıkamanın Sivilce(akne) (akne) leri önleyeceğidir . Ancak , sık yıkama cilt mesele ini azdırabilir . Aşırı yıkama vede cildi fırçalama yalnızca yüzeydeki yağı alır fakat deri altına sıkışmış yağ , kir , ölü hücreler vede bakterileri temizlemez .Bir teoriye göre yağlı cildin yüzeyini aşırı kurutmak yağ bezlerini daha aþırı yağ üretmeleri için uyarır . Gerçekte aşırı temizleme vede yıkama derinin asit örtüsünü alır vede mikropların deriye işlemesini kolaylaştırır . Asit örtüsü derinin kendini mikroplardan korumak için oluşturduğu doğal korumadır vede aşırı yıkama yüzünden yok edildiğinde derinin olaðan asit oranına dönmesi en az yarım saat alır .Geniş Porlar (Folliküller): Geniş vede açık porların gözle görülmeyecek kadar küçültülmesi yada tamamen yok edilmesi mümkün değildir . Siyah noktalar , yağ birikintileri , ölü hücreler , makyaj yada diğer artıklar porları doldurup genişletirler . Bu artıklar iyice temizlendikleri vakit porlar sıkışırlar . Her ne kadar geniş porlar ollaraak kakalarda eskisi kadar büyük vede dikkat çekici olmazlar .
 

 


Cilt Sorunları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp