Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Cilt Bakımları

 

Cilt Bakımları hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Cilt bakımları hakkında veri ler . . . Cilt maskelerinin tarifleri , cilt sıkılaştırmak için yapılması gerekenler , kilin cilde avantaj ları , cildin aşırı kurumasının sebep leri ,cilt rengini açmak için bitkisel(doðal) kürler , cilt testleri vede cilt bakımları hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır . 

 

Sitemizde bulunan cilt bakım sorunlarınıza çözüm sunan bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri edinmek için tıklayınız . . . 

 

Her kişinin farklı cilt tipleri , farklı yaşları vede farklı cilt sorunları vardır . Öncelikle cilt çözümleme i yapılarakrak kişinin mesele ine göre bakım yada Tedavi(iyileştirme) yi belirlenir . Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri vede cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar sunulmalıdır .

Cilt hassasiyetini arttıran birçok tetikleyici varken , kuru cildin yarattığı en büyük sorunlarından biri hassasiyetteki artıştır . Kuru cilt , hassas cildin habercisidir; çünkü cilt kuruduğunda doğal koruyucu lipit bariyerini yok eder . Bu da , cildin çevresel etkilere karşı korumasını azaltarak kaşıntı vede kızarıklık gibi reaksiyonlara sebep olur .

Cilt bakımı cilt çözümleme i yapılıp belirlenecek Tedavi(iyileştirme) yolları vede kişiye uygun ürünlerle yapılmalıdır . Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cilde fakat uygun ürünler vede doğru Tedavi(iyileştirme) ler uygulandığında sağlıklı vede güzel 1 görünüm kazanır .

Sigara(tütün mamülleri) içmek , aşırı alkollü içecekler vede bazı ilaçlar (nazal açıcılar gibi) hassasiyeti kolaylıkla etkileyebilen , cilt mesele lerine sebep olabilecek bazı durumlardır .

Serumlar , gece kremleri , kırışık açıcı hormonal kremler gibi yenileyici , sıkılaştırıcı , onarıcı bakım ürünlerinin etkileri medikal cilt bakımları ile elde edilebilir . Cilde uygun oluþan ürünlerin , uygun dozlarda kullanılması ile sağlıklı bakımlar , Tedavi(iyileştirme) vede yaşlanmanın gecikmesine yardımcı meydana gelirken kozmetik gereç lerin cildimizde sebep olduğu hasarları da mani lenmesine yardımcıdır .

Medikal cilt bakımları;
Cildin yağ vede nem dengesinin düzenlenmesinde ,
Ciltte meydana gelen yaşlanma emare lerinde ,
Yüzeysel akne vede Sivilce(akne) (akne) mesele lerinin giderilmesinde ,
Kalıtsal ollaraak ciltte meydana gelen bozuklukların düzeltilmesinde ,
Çil vede lekelerde ,
Ciltte meydana gelen çatlaklarda ,
Akne vede cilt yağlanmalarında ,
Elastikiyet kayıplarında ,
Hamilelerde yada doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda ortaya çıkan *melasma görülen bölgelerde kullanılır .

*Melasma , hormonların aşırı uyarılması ile ortaya çıkan hormonal 1 hiperpigmentasyon çeşididir . Genellikle gebe lerde (bu yüzden gebe lik maskesi ollaraak da bilinir) , doğum kontrol hapı kullananlarda yada kozmetikler vede ilaçlarda sebep meydana gelebilir . Melasmanın sık görüldüğü bölgeler; çene , dudak üstü , burun , yanaklar vede alında olmak üzere yüzün orta bölümünü kaplar . Yanaklar , burun vede çene kemiği üzerinde daha az bulunur

 


Cilt Sorunları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp