Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Gözenekli Cilt

 

Gözenekli Cilt hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

 

Gözenekli cilt hakkında veri ler . . . Ciltteki Sivilce(akne) (akne) akne vede güneş lekelerine bitkisel(doðal) çözüm yolları nelerdir ? Ciltte al lekelerin nedenleri Tedavi(iyileştirme) leri , 'nin cilt bakım önerileri , cildin yenilenmesi için yapılması gerekenler vede gözenekli ciltler hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda yer almaktadır . 

 

Sitemizde bulunan cilt bakım sorunlarınıza çözüm sunan bitkisel(doðal) ürünlerimizi görmek vede veri edinmek için tıklayınız . . . 

 

    Yağlı vede gözenekleri bariz 1 cilde sahipseniz ,gözenekleri belirsiz hale getirmek için tesirli oluþan bu maske sizin için .

    Önce cildimizi temizleyelim . . Bir marul yaprağını (kıvırcık salata yaprağı da olur) suyunu elde etmek için; incecik kıyalım vede 1 tülbentin içine alarak suyunu sıkalım .

    Temiz 1 pamukla bu su ile cildimizi silelim . . Gözeneklerimizi temizleyecek oluþan marul suyu , cildimizi canlandırır . .

    Şimdi maskemizi yapmaya başlayabiliriz .

    Yağlı vede Gözenekli Ciltler İçin

    Maskenin Malzemeleri :

    1 yumurtanın akı
    1/2 küçük salatalık(rondolayabilir yada ince rendeleyebilirsiniz)
    2 tatlı kaşığı limon suyu
    4 tatlı kaşığı nane çayı
    1/2 tatlı kaşığı elma sirkesi

    Bir tatlı kaşığı(silme) naneyi yarım çay bardağı kadar kaynar su ile 10 dakika demleyelim vede süzelim . Ilınınca kullanabilirsiniz .

    Yumurta akını iyice çırpalım . Diğer tüm gereç ler ile 1 arada güzelce karıştıralım .

    Yüzümüze göz çevremiz hariç cildimize uygulayalım . 15 dakika sonra ılık su ile durulayalım .

    Nane cildi yatıştırır , Elma sirkesi cildin asidik örtüsünü dengeler , limon suyu yağdan arındırır , yumurta akı sıkılaştırır , salatalık nemlendirir . . 

 


Cilt Sorunları

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp