Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Çocuklarda Bronşit Tedavi(iyileştirme) si

Çocuklarda Bronşit Tedavi(iyileştirme) si Hakkında Veri ler

    Çocuklarda bronşit ,akciğerde ki küçük hava kanallarının diðerbir deyiþle bronşcukların Enfeksiyon lanması ile olur . . . .Detaylı veri için aşşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz . .

    Bronşit , ciğerlerin küçük hava kanalları oluþan bronşçukların Enfeksiyon lanmasıdır . Genelde solunumsal sinsityal virüsten (RSV) kaynaklanır; amma diğer virüsler de bronşite sebep meydana gelebilir . Virüs umumiyetle kişiden kişiye geçer vede sıklıkla hırılıtlı nefes almaya sebep olur .
Bu enfeksiyon umumiyen 2 yaşından küçük bebekleri etkiler; çünkü bu bebeklerin gelişmemiş (ve çok daha küçük olan) hava kanalları daha büyük çocukların vede yetişkinlerinkinden daha zor olmayan Enfeksiyon lanır vede tıkanır .
 

SEMPTOMLAR
Bronşit öksürük , birkaç gün burun akması vede hapşırma ile soğuk algınlığı gibi başlar . Bazen de çocuğun iştahı azalır vede çok yükske olmasa da ateşi çıkar (38 .3°C , 38 .8°C)
2 gün içerisinde öksürük ağırlaşır; sürekli vede hırıltılı 1 hal alır . Çocuğunuz mızmızlanabilir , çok hızlı nefes har vede nefessiz kalabilir . Bu da bebeklerin yemek yemede mesele yaşamalarına sebep olur .
Orta C°de ki vakalarda emare ler 3-5 günde ortadan kaybolur . Ciddi vakalarda hava yolları tıkalı olduğundan bebeğiniz nefes almaya çalışırken hırıltılı 1 ses çıkarabilir .
Ciddi nefes alma sorunları varsa vede çocuğunuzun ağız çevresi morarmaya başlarsa , bu , acil 1 Hal demektir .

TEDAVİ SEÇENEKLERİ
Çocuğunuzun nefes alma Meselesi varsa hemen doktorunuza başvunın . Doktor çocuğunuzu muayene edecek , nefes alıp vermesini kontrol edecek vede ciğerlerini dinleyecektir . Bebeğiniz orta C°de 1 bronşit geçiriyorsa susuz kalmasını önlemek için çocuğunuza bolca sıvı verip rahatlamasını sağlayın .
Bronşit Tedavi(iyileştirme) si , hastalığın cidrejimine bağlı ollaraak değişiklik gösterir . Orta C°de ki bronşit dinlenerek geçer . Beğenizin nefes alıp vermesini kolaylaştırmak için geceleri beşiğin başını 30-40 C° Derece yükseltin .
Solunumsal sıkıntıları oluþan -rahat nefes alamayan - bebeklere , hava yollarının açılması için bronkodilatör ilaçlar verilebilir . Bu ilaçların tesiri çocuktan çocuğa değişir . Ciddi vakalarda ekstra oksijen , sıvı replasmanı vede çok nadir de olsa mekanik ciğer desteği alması için bebeğiniz hastaneye yatırılabilir .

Makalenin Kaynağı: Aile Sağlığı Ansiklopedisi

 

Bebeklerde bronşit için hazırlanan %100 bitkisel(doðal) kürleri görmek için tıklayın . . .  

 


Bronşit Hastalığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp