Bitkisel Sağlık Ürünleri
Boyun Fıtığı

Boyunda Yağ Bezesi

 Boyunda Yağ Bezesi hakkında veri ler .

 Boyun bölgesinde meydana gelen yağ bezelerinin sebep leri Tedavi(iyileştirme) metod leri vede daha aşırı veri edinebilmek icin aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

  Neşekilde geçer ? İşte bütün bu sualler ın cevabı . . . Yağ bezesi nedir ?
Genellikle deri ile kas dokusu arasında bulunan yavaş büyüyen yağ hücrelerinden yoğun doku ile oluşmuş oluşan kitlelerdir , her yaşda ortaya çıkabilirler fakat umumiyetle 20-40 yaşları arasında sık görülür . Oluşum sebebi tam ollaraak bilinmemektedir fakat , ailesel vede genetiksel etkenler i suçlayanlar mevuttur . Yağ Bezesi üzücü huylu 1 kitle değildir vede umumiyetle kişiye zararsızdır . Sıklıkla kollarda , gövdede , sıtta , bacakta boyunda vede kalçada bulunur . Bu yumuşak doku yumrusu aslında bedeni n 1 çook yerinde oluşabilir .“Lipom(Yağ Bezesi) teşhisi sıklıkla klinik muayene ile konur . Eğer yerleşim yeri başkaca ise yada şüphelenilen klinik 1 Hal mevcut ise ultrasonografi , tomografi , iğne ile biyopsi yada cerrahi biyopsi yaptırılabilir .” ollaraak vurgulayan mütehassız lar lipom Tedavi(iyileştirme) si icin şunları emare yorlar:“ Tedavi(iyileştirme) umumiyetle lüzumlu değildir . Ancak lipom istenmeyen 1 yerleşim yerinde ise vede basıya bağlı sıkıntı oluşturuyorsa , ağrılı ise , hızla büyüyorsa yada Rahatsızkişide kozmetik sorunlar yaratıyorsa cerrahi ollaraak çıkarılmalıdır ."


YAĞ BEZELERİNE KARŞI EVDE UYĞULAYABİLECEĞİNİZ BİR FORMÜL:

Yüzümde aniden çokca ufak yağ bezecikleri oluştu . Bana ne önerebilirsiniz ?

C: Yağ bezeleri icin doktora gitmeli . Hususiyetle kolestrol tahlili yaptırmalısınız . İyi 1 mütehassız a cildinizi temizletin .

Ayrıca size şu formülü uygulamanızı tavsiye rim:1 adet salatalık suyu ,

1 adet yumurta akı ,

1 tatlı kaşığı krema .Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu vede krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür vede 20 dakika bekletilir vede suyla yıkanır . Haftada 1 kez yapılmalı vede tekrarlanmalıdır .

Boyunda yağ bezesini Tedavi(iyileştirme) edici bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .


Boyun Fıtığı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp