Bitkisel Sağlık Ürünleri
Boyun Fıtığı

Boyunda Kasılma

 Boyunda Kasılma hakkında veri ler .

 Boyunda kasılma sebep leri ni vede Tedavi(iyileştirme) icin veri edinmek icin aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Boyun Kasılması sebep leri
Boyun Tutulması Sebep Olur

Distoni , kasların gayriihtiyari meydana gelen seğirmelerini , spazmlarını yada hareketlerini içeren 1 grup duruma verilen ortak isimdir .

Bu spazmlar vede hareketler ,;
-gözler , boyun yada 1 uzuv gibi bedeni n 1 kısmını ,
- boyun vede kollar gibi daha büyük 1 bölgesini ,
-vücudun birçok bölgesini ,
- özdeş taraftaki 1 kolu vede bacağı veya
-vücudun bütününü tutabilir .

Birçok kişi , distonisi doğru teşhis vede Tedavi(iyileştirme) edilinceye kadar farkli doktorları ziyaret etmiştir . Distoni ölümcül 1 Rahatsızlık değildir , amma bu Halin bulunduğu kişilerin yaşam kalitesini bozabilir .

tortikolis ise başkaca 1 Rahatsızlık tır .

Doğu(şark) (garp) msal boyun eğriliğine tıpdilinde "Tortikolis " adı verilmektedir .

tortikolis çok nadir görülen 1 Rahatsızlık tır . . Kızlarda daha sıktır .

Kulak arkası kemik çıkıntısından göğüs kafesi kemiğine uzanan boyun kasının kısalmasına bağlıdır . Tek taraflı kas kısaldığı icin boyunda 1 tarafa eğrilik meydana gelir . Bu tür rahatsızlığı oluşan çocuğa bakar bakmaz duruş bozukluğu hemen dikkat çeker .

Baş yan yattığı icin o taraf kulak omuza yaklaşmış , yüzü ise karşı tarafa doğru dönmüştür . Bu emare ler kas kısalmasının şiddetine göre farkli derecelerdedir . Hastanın başı elle kavranıp bu bozuk Hal düzeltilmek istenirse bunun mümkün olmadığı görülür .

İstirahat halinde boyunda köprücük kemiğinin üstünde sert 2 kordonun mevcurejimi gözle görülebildiği gibi , elle de pay dilebilir .

Sebep ne olursa olsun hastalığın teşhisi gayet kolaydır . Tedavi(iyileştirme) ne kadar erken yapılırsa netice o kadar iyidir . Çocuk büyümüş vede erişkin hale gelmişse boyun omurgalarında eğriliklerin oluşması vede yüzün 1 yarısının gelişmemiş olması halinde Tedavi(iyileştirme) şansı daha azdır .

esasen boyun ağrısının çook çeşitli sebep leri mevuttur :
1 . Doğu(şark) (garp) ştan gelen bozukluklar ,
2 . Postür (duruş) bozuklukları ,
3 . Yumuşak doku Romatizma(rheumatism) ları ,
4 . İltihabi Eklem(joint) Romatizma(rheumatism) ları ,
5 . İnfeksiyon (mikrobik) Rahatsızlık ları ,
6 . Kas- tendon zorlanmaları ,
7 . Kas spazmları .
8 . Boyun fıtıkları

Boyun ağrısı Tedavi(iyileştirme) sinin başarılı olabilmesi icin öncelikle sebebi nin doğru ollaraak ortaya konması gereklidir . Bunun icin de öncelikle Rahatsızkişide n boyun ağrısı ile alakalı veri alınır . Daha sonra mütehassız doktor tarafından , teferruat lı 1 muayene yapılır . İstenilen tetkikler basitten zora doğru giderek , önce boynun en az 2 yönlü filmi çekilir , kan vede idrar tahlili yapılır vede çıkan netice lara göre daha önümüzdeki tetkikler , örneğin; bölgenin tomografisi , MRI tetkiki , gereklidir se EMG denen vede sinirsel hasarı ortaya koyan 1 tetkik istenir .

boyun ağrısı ile 1 arada baş ağrısı , kulaklarda çınlama , uğultu , baş dönmesi , mide bulantısı , uyku bozuklukları 1 arada yada tek başına kol ağrısı da meydana gelebilir . Hatta , arkada kürek kemiği alt hizasına , önde göğüse vuran ağrılar oluşabileceğinden , hastalar kalp hastası olduklarını zannedebilirler . Doktorlar da kalp yönünden önümüzdeki tetkiklere baş vurabilirler .
benim size tavsiye m ; iyi 1 merkezde bizzatihi 1 fizik Tedavi(iyileştirme) mütehassızı tarafından muayene edilerek gereken Tedavi(iyileştirme) yi yaptırmanız olacaktır .

icin Tedavi(iyileştirme) edici %100 bitkisel(doğal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek icin tıklayınız .


Boyun Fıtığı

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp