Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boyunda Kasılma

 Boyunda Kasılma hakkında veri ler .

 Boyunda kasılma sebep leri ni vede Tedavi(iyileştirme) için veri edinmek için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Boyun Kasılması sebep leri
Boyun Tutulması Sebep Olur

Distoni , kasların istem dışı oluşan seğirmelerini , spazmlarını yada hareketlerini içeren 1 grup duruma verilen ortak isimdir .

Bu spazmlar vede hareketler ,;
-gözler , boyun yada 1 uzuv gibi vücudun 1 kısmını ,
- boyun vede kollar gibi daha büyük 1 bölgesini ,
-vücudun birçok bölgesini ,
- aynı taraftaki 1 kolu vede bacağı veya
-vücudun bütününü tutabilir .

Birçok kişi , distonisi doğru teşhis vede Tedavi(iyileştirme) edilinceye kadar değişik doktorları ziyaret etmiştir . Distoni ölümcül 1 hastalık değildir , amma bu Halin bulunduğu kişilerin yaşam kalitesini bozabilir .

tortikolis ise farklı 1 hastalıktır .

Doğumsal boyun eğriliğine tıpta "Tortikolis " adı verilmektedir .

tortikolis çok nadir görülen 1 hastalıktır . . Kızlarda daha sıktır .

Kulak arkası kemik çıkıntısından göğüs kafesi kemiğine uzanan boyun kasının kısalmasına bağlıdır . Tek taraflı kas kısaldığı için boyunda 1 tarafa eğrilik oluşur . Bu tür rahatsızlığı oluþan çocuğa bakar bakmaz duruş bozukluğu hemen dikkat çeker .

Baş yan yattığı için o taraf kulak omuza yaklaşmış , yüzü ise karşı tarafa doğru dönmüştür . Bu emare ler kas kısalmasının şiddetine göre değişik derecelerdedir . Hastanın başı elle kavranıp bu bozuk Hal düzeltilmek istenirse bunun mümkün olmadığı görülür .

İstirahat halinde boyunda köprücük kemiğinin üstünde sert 2 kordonun mevcurejimi gözle görülebildiği gibi , elle de pay dilebilir .

Sebep ne olursa olsun hastalığın teşhisi gayet kolaydır . Tedavi(iyileştirme) ne kadar erken yapılırsa sonuç o kadar iyidir . Çocuk büyümüş vede erişkin hale gelmişse boyun omurgalarında eğriliklerin oluşması vede yüzün 1 yarısının gelişmemiş olması halinde Tedavi(iyileştirme) şansı daha azdır .

esasen boyun ağrısının çok çeşitli sebep leri vardır:
1 . Doğuştan gelen bozukluklar ,
2 . Postür (duruş) bozuklukları ,
3 . Yumuşak doku Romatizma(rheumatism) ları ,
4 . İltihabi Eklem(joint) Romatizma(rheumatism) ları ,
5 . İnfeksiyon (mikrobik) hastalıkları ,
6 . Kas- tendon zorlanmaları ,
7 . Kas spazmları .
8 . Boyun fıtıkları

Boyun ağrısı Tedavi(iyileştirme) sinin başarılı olabilmesi için öncelikle sebebi nin doğru ollaraak ortaya konması gereklidir . Bunun için de öncelikle Rahatsızkiþide n boyun ağrısı ile alakalı veri alınır . Daha sonra mütehassız doktor tarafından , ayrıntılı 1 muayene yapılır . İstenilen tetkikler basitten zora doğru giderek , önce boynun en az 2 yönlü filmi çekilir , kan vede idrar tahlili yapılır vede çıkan sonuçlara göre daha önümüzdeki tetkikler , örneğin; bölgenin tomografisi , MRI tetkiki , gereklidir se EMG denen vede sinirsel hasarı ortaya koyan 1 tetkik istenir .

boyun ağrısı ile 1 arada baş ağrısı , kulaklarda çınlama , uğultu , baş dönmesi , mide bulantısı , uyku bozuklukları 1 arada yada tek başına kol ağrısı da meydana gelebilir . Hatta , arkada kürek kemiği alt hizasına , önde göğüse vuran ağrılar oluşabileceğinden , hastalar kalp hastası olduklarını zannedebilirler . Doktorlar da kalp yönünden önümüzdeki tetkiklere baş vurabilirler .
benim size önerim ; iyi 1 merkezde bizzatihi 1 fizik Tedavi(iyileştirme) mütehassız ı tarafından muayene edilerek gereken Tedavi(iyileştirme) yi yaptırmanız olacaktır .

için Tedavi(iyileştirme) edici %100 bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Boyun Fıtığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp