Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boyun Düzleşmesi Tedavi(iyileştirme) si

Boyun Düzleşmesi Tedavi(iyileştirme) si hakkında veri ler .

Boyunda en çok rastlanılan mesele boyundaki kasların aşırı gerilmesi ile oluşan boyun düzleşmesi vede Tedavi(iyileştirme) si için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz .

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliğinin emare leri nelerdir ?


Boyun düzleşince beyine giden dört damardan ikisi (vertebral arterler) gerilir vede beyine kafi miktarda kan gidemez , kişide başağrısı , başdönmesi , bulantı , unutkanlık , Tedavi(iyileştirme) edilmezse daha önümüzdeki safhalarda dengesizlik , konsantrasyon bozukluğu , önümüzdeki C°de alınganlık , isteksizlik oluşur .

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği teşhisi nasıl konur ?

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği teşhisi için uygulanacak en iyi yöntemler fiziksel muayene vede MR filmi çekimidir . MR ile hastalığın ne C° Derece ilerlediği de saptanır .

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliğinin Tedavi(iyileştirme) si nasıldır ?


Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği çok ilerlememiş , henüz başlangıç safhasında ise kas gevşetici ilaçlar , sıcak uygulama , gürültüsüz vede az ışıklı yerlerde istirahat ile önlenebilir . Fakat boyun düzleşmesi-boyun gerginliği ilerlemiş , ağrılar kollara da yayılıyorsa Tedavi(iyileştirme) ye fizik Tedavi(iyileştirme) nin de eklenmesi gereklidir . Eğer mevcut hastalığa eklenen önümüzdeki C°de 1 boyun fıtığı da varsa cerrahi müdahale de gerekebilir .

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği Tedavi(iyileştirme) edilmezse ne gibi sorunlar oluşur ?

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği Tedavi(iyileştirme) edilmezse başağrıları sıklaşır vede ağrı kesici ilaçlara diðerbir deyiþle t vermez hale gelir , kişide bedbahtlık hali depresyona dönüşür . Sürekli boyun düzleşmesi-boyun gerginliği boyun fıtıklarına zemin sağlar , kollarda uyuşukluk , güçsüzlük oluşur . Dengesizlik vede yürüme güçlükleri , ince beceri gereken hareketlerin yapılamaması gibi sorunlar ortaya çıkar .

Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği oluşmaması için nelere dikkat etmeliyiz ?


Boyun düzleşmesi-boyun gerginliği oluşmaması için öncelikle stres vede üzüntülerden uzak durmalıyız . İşimizdeki , aile hayatımızdaki gerginlikler ilk ollaraak boynumuza akseder . Bedbaht olduğumuz işlerden ayrılıp severek yapacağımız işleri seçmeli , bedbaht beraberliklerde ısrarcı olmamalıyız . Tüm zamanımızı yoğun iş temposu içinde geçirmemeli , hobilerimize , beðeni le yaptığımız faaliyetlere de vakit ayırmalıyız . Ayrıca ağır kaldırmak , tek kolla yük taşımak , yukarıya uzanmak , uzun süre hareketsiz kalmak , ıslak saçla dışarı çıkmak , vantilatör , klima önünde , hava cereyanı oluþan yerlerde durmak çok sakıncalıdır . 

Boyun düzleşmesini Tedavi(iyileştirme) edici tamamen bitkisel(doðal) ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız .


Boyun Fıtığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp