Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boyun Fıtık Ameliyatı

 Boyun Fıtık Ameliyatı hakkında veri ler .

 Boyun fıtığı emare leri vede boyun fıtığının Tedavi(iyileştirme) edilmesini sağlayan ürünler aşagıdaki yazıda yer almaktadır görmek için aşağıdaki makalemizi inceleyiniz .

Boyun bölgesi ağrıları , bel ağrılarından sonra en sık karşılaşılan kas iskelet sistemi rahatsızlığı . Boyun ağrılarının görülme sıklığının yüzde 5-10 dolayında olduğu tahmin ediliyor .

Boyun ağrılarının ne kadarı boyun fıtığından kaynaklanıyor ?


Aslında sanıldığının aksine boyun fıtıkları boyun ağrılarının en sık karşılaşılan sebebi değil . Boyun bölgesi ağrılarının fakat yüzde 10- 20 kadarı boyun fıtığı kaynaklı . Fıtık ağrısı diğer ağrılara göre şiddetli olduğundan böyle yanlış 1 kanı yerleşmiş . En sık karşılaştığımız boyun ağrısı sebebi myofasial ağrı sendromu ollaraak adlandırdığımız kas gerilme ağrıları . Bunu 50 yaşından sonra ortaya çıkan omurga kireçlenmesine bağlı ağrılar izliyor .

Boyun fıtıklarında ne vakit �ameliyat� denir ? Ameliyat sonrası tekrar riski ne kadar ?

Bu konuda tam 1 öngörü birliği yok . Fizik Tedavi(iyileştirme) mütehassız ı ollaraak bizler operasyonu son çare ollaraak düşünüyoruz . Bununla 1 arada büyük fıtıklarda omurilik bası bulguları oluşabilir . Böyle 1 halde hastalar 1 an önce ameliyat edilmeli . Benzer şekilde fıtığın boyundan kola giden sinirlere bastırması halinde kol kaslarında kısmi felç durumu oluşabilir . Kas gücü kaybının giderek kötüleştiği belirlenirse yine cerrahi öneriyoruz . Sıkı izleme(takip) edilebilen hastalarda kas gücü kaybının iyiye gitmesi halinde ise fizik Tedavi(iyileştirme) öneriyoruz . Bu hastalar fizik Tedavi(iyileştirme) yöntemleriyle , başarıyla Tedavi(iyileştirme) edilebiliyor . Bazı hastaların ağrıları ise tüm ilaç vede fizik Tedavi(iyileştirme) yöntemleriyle geçmeyebilir . Böyle 1 halde ameliyat öneriyoruz .

Boyun fıtığı dışında kalan ağrılar sebep oluşur ?


Boyun fıtığı dışında en sık karşılaştığımız myofasial ağrılar , boynun uygunsuz pozisyonda aşırı kullanılmasına bağlı ollaraak kas gerilmelerinden kaynaklanır . Tipik ollaraak veri sayar kullanımı , başın uzun süre öne eğilerek yapılan ofis çalışmaları , uzun süreli telefon konuşmaları en sık karşılaştığımız myofasial ağrı sebep leri . Ayrıca aşırı stres , gerilim vede depresyonda bu tip kas gerilmesi ağrılarının ortaya çıkmasını kolaylaştırıp Tedavi(iyileştirme) sini güçleştiriyor .

Ağır taşıma , meslek duruş bozukluklarının ağrılarda rolü nedir ?

Boyun fıtıklarında bel fıtıklarından farklı ollaraak ağır taşımanın vede mesleğin tesiri bariz değil . Alışkanlıklara bağlı duruş bozuklukları vede özellikle uygun olmayan yatak vede yastıklarda yatış en sık karşılaştığımız sebepler arasında . Fıtık dışında kalan ağrılar ise veri sayarla uzun süreli çalışan vede ofis ortamlarında çalışanlarda sık görülmektedir .

Boyun ağrılarına çekenlere öneriler


Boyun ağrısından korunmak için ofis çalışanları ergonomiye dikkat etmeli . Özellikle monitor göz hizasının hafif altında olmalıdır . Uzun süre baş eğik pozisyonda çalışılmamalı . Eğer bu tip aktiviteden kaçınmak mümkün değilse saatte 1 ara verilip , boyun kaslarına düzenli germe egzersizleri yapılmalı . Özelikle yaygın 1 alışkanlık ollaraak karşılaştığımız televizyon karşısında , kanepe vede koltukta uygunsuz baş pozisyonu ile televizyon seyretmek vede uyumaktan kaçınılmalı . Geceleri yastıksız yada çok yüksek yastıkta yatılmamalı . Mümkünse ortopedik yastık kullanılmalı . Özellikle bayanlar ıslak saçla yatmamalı . Boyun ağrısı çeken hastalar oyalanmadan öncelikle 1 fizik Tedavi(iyileştirme) rehabilitasyon mütehassız ına başvurmalı vede onun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeliler .

Boyun fıtık ameliyatı olmadan Tedavi(iyileştirme) görmek için %100 bitkisel(doðal) ürünlerimize sitemizden bakmak için tıklayınız .


Boyun Fıtığı

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp