Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boy Uzamasının Yaş Sınırı

 " Boy uzamasının yaş sınırı hakkında veri ler . "

 

 Boy uzamasının yaş sınırı hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Boy uzamasının yaş sınırı ile alakalı tüm açıklamaları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Boy uzatma Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı vede %100 Bitkisel(doðal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız . . . .

 

Ergenlik döneminde boy ne kadar uzamalıdır ? Kızlarda 20-25 , erkeklerde 25-30 santimlik artış olur . Büyüme , ergenlerde kol vede bacağın üst kısımlarında başlar . Önce el vede ayaklar , sonra gövde , göğüs kafesi , omuzlar büyür . Genellikle baş çevresi 10 yaşından sonra büyümez . Genelde 3-4 yıl süren ergenliðe geçiþ dönemi daha kısa zamanda tamamlanırsa , çocuğun boyu kısa kalır . Kızlarda boy uzaması adetten önceki dönemde çoktur . Adet gördükten sonra , boy 5-6 santim daha uzar . Erkeklerde ise en hızlı boy artışı testislerdedir . Bu , 13-14 yaşlarında olur . Yani erkekler kızlara göre daha şanslıdır çünkü boy artışları 19 yaşına kadar sürer . 'Zirve büyüme hızı' denilen dönemde , boy 10 santim kadar uzayabilir . Kızlarda bu dönem ilk adetten hemen öncedir . Erkeklerde ise 13-14 yaşlarında yaşanır .

Etiketler ;  boy uzatma , boy uzatıcı , boy uzatmak , boy uzaması , boy uzatmak , boy uzatmak için egzersizler , yöntemler , ilaç , bitkiler , kürler , gıdalar , hareketler , yolları , uzatmanın , uzatan , uzaması , uzatmak , uzatma , uzamasının ,

 

 


Boy Uzatma

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp