Bitkisel Sağlık Ürünleri
                   

Boy Uzamasının emare leri

 " Boy uzamasının emare leri hakkında veri ler . "

 

 Boy uzamasının emare leri hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Boy uzamasının emare leri ile alakalı tüm açıklamaları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Boy uzatma Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı vede %100 Bitkisel(doðal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız . . . .

Boy uzatmak
Boyunuz kısa mı ? Bir türlü uzayamıyor musunuz ? Ya da size artık boyunuzun uzayamayacağını mı söylüyorlar ? Bütün bunları unutun zira artık tıp ilimin deki gelişmeler hemen hemen her şeyi mümkün kılıyor .

“İLİZAROV” adlı cihaz kol vede bacakları uzatıyor vede sizi cücelikten kurtarıyor . Diğer yönden boy uzatmak isteyenler içinse büyük 1 umut oluyor .  Bu boy uzatma yöntem vede teknikleriyle alakalı bilmedikleriniz merak ettikleriniz bu yazıda olacak . İyi okumalar .

Boy uzatma ameliyatları kimlere uygulanabiliyor ?

Boy uzatma tekniklerinden oluþan “ilizarov” hemen hemen herkese uygulanabiliyor . Bu teknik özellikle hormonal sebep lerle uzayamayan insanlarda kullanıla gelse de “normal değerlerde oluþan boyundan” memnun olmayanlar da boy uzatma tekniklerinden avantaj lanabiliyor . Özellikle cücelik gibi hormonal sebep lere bağlı ollaraak gelişen kısa boylu olma durumlarında “ilizarov” tekniği başarılı olabiliyor .

“İlizarov” Tekniği Sadece Boy Uzatma İçin mi Kullanılıyor .

Hayır ! İlizarov tekniği kolların uzatılması , bacaklar vede kollarda meydana gelen vede iyileşemeyen kırıkların iyileştirilebilmesi , 1 uzvun diğerinden kısa olduğu durumlarda uzuvların boyunun eşitlenmesi , bacaklarda vede kollarda meydana gelen doğumsal yada sonradan olma şekil bozuklukları , Ayak şekli bozuklukları ,  Gibi birçok halde başarılı 1 şekilde uygulanabilen 1 tekniktir .
İlizarov tekniği 1 değil aniden aþırı Tedavi(iyileştirme) yöntemini bünyesinde barındırır . Bazı durumlarda malum e klasik Tedavi(iyileştirme) yöntemleri işe yaramayacağından değişik Tedavi(iyileştirme) yöntemlerine sapmak 1 zorunluluk halini alır .

En güç uygulama alanı cücelik mi ?

Hayır aslında boy uzatmak en zor olmayan oluþan Tedavi(iyileştirme) yöntemlerinden birisi . Zor oluþan Tedavi(iyileştirme) ayak şekil bozukluklarının Tedavi(iyileştirme) sidir . Ayak şekil bozuklukları doğuştan yada sonradan oluşabilir . Örneğin yanık gibi durumlar . “ilizarov” tekniği ayaklardaki şekil bozukluklarını da başarılı 1 şekilde Tedavi(iyileştirme) edebilmektedir .

İlizarov tekniğiyle en zor olmayan yapılan Tedavi(iyileştirme) hiç şüphesiz ki kırık Tedavi(iyileştirme) leridir . Bundan sonra kolaylık açısından boy uzatma türü Tedavi(iyileştirme) ler gelmektedir . Ancak boy uzatma teknikleri uzayan kemiklerin sayısı vede uzama miktarındaki artışa göre zorlaşır . Yani uzaması gereken kemik sayısı vede uzama miktarı Tedavi(iyileştirme) yi zorlaştırır .

Bacak uzatmak için hangi teknikleriniz var ?

Şu anda üç farklı teknik kullanılıyor . Sadece dışarıdan cihaz takarak bacağı uzatılan hastalar vardır . Kemiğinde Enfeksiyon bulunan yada deformasyonu oluþan diðerbir deyiþle kemiğin içine çivi yerleştirilemeyecek durumlar için dışarıdan cihaz takma yöntemi tercih ediliyor . İkinci teknik; kemiğin içine çivi yerleştirerek , onun üzerinden cihazla uzatmak yada yeni geliştirilen vede çok daha güvenli oluþan yeni 1 teknik de cihazla uzatma yaptıktan sonra dokuları koruyan plak uygulaması . Bu yöntem , Meselesi olmayan uyluk vede kaval kemiği uzatmalarında tercih ediliyor . Yöntemin avantajı; dışarıda cihazın çok daha kısa süre kalması , böylece çok daha konforlu 1 Tedavi(iyileştirme) sağlıyor olması . Üçüncü teknikte ise bacağın içine kendiliğinden uzayabilen çivi yerleştiriliyor . Ancak pahalılığı vede güvenilirliğinin sınırlı olması sebebi yle bu 3 . yöntemi , az sayıda Rahatsızkiþide kullanılabiliyor .

Tedavi(iyileştirme) ne kadar sürüyor , boy uzarken hastaların sürekli yatması mı gerekiyor ?

Bir cm kemik uzunluğu elde etmek için Tedavi(iyileştirme) süresi 30 ile 40 gün arasında değişiyor . Hastanın boyu 5 santim uzayacaksa , 150 günlük 1 Tedavi(iyileştirme) süreci gerektiriyor . Boy aslında 50 günde uzuyor . Ancak , kemiğin tam ollaraak iyileşmesi için 150 gün gerekiyor . Bu süre içinde hastalar doktor takibine alınıyor . Bacaklarında kullanılan tekniğe göre değişen sürelerde cihaz taşımaları gerekiyor . Ancak bu şekilde yataklı Tedavi(iyileştirme) ye lüzum kalmadan , bol bol hareket etmelerini , hatta yürümeleri tavsiye ediliyor .

En aþırı kaç santim uzama sağlanıyor ?

Ulaşılabilmiş en aþırı uzunluk 35 cm dir bu da 1 tür açık ameliyatla yapılmıştır . Bu yöntemle sağlıklı 1 uzama fakat 10-12 cm kadar olabilmektedir . Ancak çocukluktan başlanan Tedavi(iyileştirme) sabırla sürdürülürse 40 cm uzama sağlanabileceği biliniyor . Her ne kadar teorikte bu uzama mümkün olsa da bu Tedavi(iyileştirme) gerçekten güç vede meşakkatli 1 vakit sürecidir .

Ne gibi riskler var ?

her şeyden önce Tedavi(iyileştirme) gerçekten acı veren 1 yöntem diðerbir deyiþle boyunu uzatmak isteyenler bu Tedavi(iyileştirme) nin acı veren kısımlarına katlanmak zorundalar . Diğer yönden Tedavi(iyileştirme) nin yarım bırakılması o operasyonun başarısızlığa uğraması anlamına gelmektedir . Bu Tedavi(iyileştirme) yönteminin asıl sorun li olduğu yerlerden birisi de iltihabi vakalardır . Yani Tedavi(iyileştirme) oluþan kişilerin bakımları iyi olmalıdır aksi halde Enfeksiyon Tedavi(iyileştirme) yi başarısız kılacaktır .

Her İsteyen Boy Uzatabilecek midir ?

İlkesel ollaraak bu yöntem zorunlu durumlarda uygulanmaktadır . Yani 10-20 cm uzayım vede alımlı 1 manken olayım mantığından yola çıkarak bu Tedavi(iyileştirme) şekline heveslenmemeniz önerilmektedir . Bir diğer Hal ise vücut özelliklerinizin bu Tedavi(iyileştirme) şeklini kaldırabilir kabiliyet te olmasıdır . Mutlaka 1 takım testlerden geçeceksiniz vede durumunuz negatif ise Tedavi(iyileştirme) programına alınmayacaksınız .

Tedavi(iyileştirme) yi Uygulayan Örnekler Mevcut mudur ?

Evet ! Bu Tedavi(iyileştirme) şekliyle gerçekten olumlu sonuçlar alınabilmektedir . Ancak bazı hastaların kişisel görüşleri birkaç cm büyüme için bunca acının çekilemeyeceği yönündedir . Bu Tedavi(iyileştirme) şeklinin fakat zorunlu durumlarda başvurulması gereken 1 yöntem olduğu bütün hastalar tarafından kabul edilmiş 1 gerçektir .


Boy uzatma Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı vede %100 Bitkisel(doðal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız . . . .

 

Etiketler ;  boy uzatma , boy uzatıcı , boy uzatmak , boy uzaması , boy uzatmak , boy uzatmak için egzersizler , yöntemler , ilaç , bitkiler , kürler , gıdalar , hareketler , yolları , uzatmanın , uzatan , uzaması , uzatmak , uzatma , uzamasının ,

 


Boy Uzatma

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp