Bitkisel Sağlık Ürünleri
Boy Uzatma

Boy Uzamasının emare leri

 " Boy uzamasının emare leri hakkında veri ler . "

 

 Boy uzamasının emare leri hakkında veri ler bu yazıda yer almaktadır . Boy uzamasının emare leri ile alakalı bütün izahat ları bu yazıda inceleyebilirsiniz . . .

Boy uzatma Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı vede %100 Bitkisel(doğal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız . . . .

Boy uzatmak
Boyunuz kısa mı ? Bir türden uzayamıyor musunuz ? Ya da size artık boyunuzun uzayamayacağını mı söylüyorlar ? Bütün bunları unutun zira artık tıp ilimin deki gelişmeler hemen hemen her şeyi mümkün kılıyor .

“İLİZAROV” adlı cihaz kol vede bacakları uzatıyor vede sizi cücelikten kurtarıyor . Diğer yönden boy uzatmak isteyenler içinse büyük 1 umut oluyor .  Bu boy uzatma metod vede teknikleriyle alakalı bilmedikleriniz merak ettikleriniz bu yazıda olacak . İyi okumalar .

Boy uzatma ameliyatları kimlere uygulanabiliyor ?

Boy uzatma tekniklerinden oluşan “ilizarov” hemen hemen herkese uygulanabiliyor . Bu teknik hususiyetle hormonal sebep lerle uzayamayan insanlarda kullanıla gelse de “normal değerlerde oluşan boyundan” memnun olmayanlar da boy uzatma tekniklerinden avantaj lanabiliyor . Hususiyetle cücelik gibi hormonal sebep lere bağlı ollaraak gelişen kısa boylu olma durumlarında “ilizarov” tekniği başarılı olabiliyor .

“İlizarov” Tekniği Sadece Boy Uzatma İçin mi Kullanılıyor .

Hayır ! İlizarov tekniği kolların uzatılması , bacaklar vede kollarda meydana gelen vede iyileşemeyen kırıkların iyileştirilebilmesi , 1 uzvun ötekinde n kısa olduğu durumlarda uzuvların boyunun eşitlenmesi , bacaklarda vede kollarda meydana gelen Doğu(şark) (garp) msal yada sonradan olma biçim bozuklukları , Ayak biçimi bozuklukları ,  Gibi birçok halde başarılı 1 biçim de uygulanabilen 1 tekniktir .
İlizarov tekniği 1 değil aniden aşırı Tedavi(iyileştirme) metodunu yapı sinde barındırır . Bazı durumlarda malum e klasik Tedavi(iyileştirme) metod leri işe yaramayacağından farkli Tedavi(iyileştirme) metod lerine sapmak 1 zorunluluk halini alır .

En güç uygulama alanı cücelik mi ?

Hayır aslında boy uzatmak en zor olmayan oluşan Tedavi(iyileştirme) metod lerinden birisi . Zor oluşan Tedavi(iyileştirme) ayak biçim bozukluklarının Tedavi(iyileştirme) sidir . Ayak biçim bozuklukları Doğu(şark) (garp) ştan yada sonradan oluşabilir . Misal ollaraak yanık gibi durumlar . “ilizarov” tekniği ayaklardaki biçim bozukluklarını da başarılı 1 biçim de Tedavi(iyileştirme) edebilmektedir .

İlizarov tekniğiyle en zor olmayan yapılan Tedavi(iyileştirme) hiiç şüphesiz ki kırık Tedavi(iyileştirme) leridir . Bundan sonra kolaylık açısından boy uzatma türü Tedavi(iyileştirme) ler gelmektedir . Ancak boy uzatma teknikleri uzayan kemiklerin sayısı vede uzama miktarındaki artışa göre zorlaşır . Yani uzaması gereken kemik sayısı vede uzama miktarı Tedavi(iyileştirme) yi zorlaştırır .

Bacak uzatmak icin hangi teknikleriniz var ?

Şu anda 3 başkaca teknik kullanılıyor . Sadece dışarıdan cihaz takarak bacağı uzatılan hastalar mevuttur . Kemiğinde Enfeksiyon bulunan yada deformasyonu oluşan diğerbir deyişle kemiğin içine çivi yerleştirilemeyecek durumlar icin dışarıdan cihaz takma matodu tercih ediliyor . İkinci teknik; kemiğin içine çivi yerleştirerek , onun üzerinden cihazla uzatmak yada yeni geliştirilen vede çook daha teminat li oluşan yeni 1 teknik de cihazla uzatma yaptıktan sonra dokuları koruyan plak uygulaması . Bu metod , Meselesi olmayan uyluk vede kaval kemiği uzatmalarında tercih ediliyor . Metod in avantajı; dışarıda cihazın çook daha kısa zaman kalması , böylece çook daha konforlu 1 Tedavi(iyileştirme) sağlıyor olması . Üçüncü teknikte ise bacağın içine kendiliğinden uzayabilen çivi yerleştiriliyor . Ancak pahalılığı vede teminat ilirliğinin sınırlı olması sebebi yle bu 3 . matodu , az sayıda Rahatsızkişide kullanılabiliyor .

Tedavi(iyileştirme) ne kadar sürüyor , boy uzarken hastaların Daima yatması mı gerekiyor ?

Bir cm kemik uzunluğu elde etmek icin Tedavi(iyileştirme) zaman si 30 ile 40 gün arasında değişiyor . Hastanın boyu 5 santim uzayacaksa , 150 günlük 1 Tedavi(iyileştirme) zaman ci gerektiriyor . Boy aslında 50 günde uzuyor . Ancak , kemiğin tam ollaraak iyileşmesi icin 150 gün gerekiyor . Bu zaman içinde hastalar doktor takibine alınıyor . Bacaklarında kullanılan tekniğe göre değişen zaman lerde cihaz taşımaları gerekiyor . Ancak bu biçim de yataklı Tedavi(iyileştirme) ye lüzum kalmadan , bol bol hareket etmelerini , hatta yürümeleri tavsiye ediliyor .

En aşırı kaç santim uzama sağlanıyor ?

Ulaşılabilmiş en aşırı uzunluk 35 cm dir bu da 1 tür Aleni ameliyatla yapılmıştır . Bu metod le sağlıklı 1 uzama fakat 10-12 cm kadar olabilmektedir . Ancak çocukluktan başlanan Tedavi(iyileştirme) sabırla sürdürülürse 40 cm uzama sağlanabileceği biliniyor . Her ne kadar teorikte bu uzama mümkün olsa da bu Tedavi(iyileştirme) gerçekten güç vede meşakkatli 1 vakit zaman cidir .

Ne gibi riskler var ?

her şeyden önce Tedavi(iyileştirme) gerçekten acı veren 1 metod diğerbir deyişle boyunu uzatmak isteyenler bu Tedavi(iyileştirme) nin acı veren kısımlarına katlanmak zorundalar . Diğer yönden Tedavi(iyileştirme) nin yarım bırakılması o operasyonun başarısızlığa uğraması anlamına gelmektedir . Bu Tedavi(iyileştirme) metodunu n asıl sorun li olduğu yerlerden birisi de iltihabi vakalardır . Yani Tedavi(iyileştirme) oluşan kişilerin bakımları iyi olmalıdır aksi halde Enfeksiyon Tedavi(iyileştirme) yi başarısız kılacaktır .

Her İsteyen Boy Uzatabilecek midir ?

İlkesel ollaraak bu metod zorunlu durumlarda uygulanmaktadır . Yani 10-20 cm uzayım vede alımlı 1 manken olayım mantığından yola çıkarak bu Tedavi(iyileştirme) biçimi ne heveslenmemeniz tavsiye lmektedir . Bir başka Hal ise beden hususi liklerinizin bu Tedavi(iyileştirme) biçimi ni kaldırabilir kabiliyet te olmasıdır . Mutlaka 1 takım testlerden geçeceksiniz vede durumunuz negatif ise Tedavi(iyileştirme) programına alınmayacaksınız .

Tedavi(iyileştirme) yi Uygulayan Örnekler Mevcut mudur ?

Evet ! Bu Tedavi(iyileştirme) biçimi yle gerçekten olumlu netice lar alınabilmektedir . Ancak bazı hastaların şahsi görüşleri birkaç cm büyüme icin bunca acının çekilemeyeceği yönündedir . Bu Tedavi(iyileştirme) biçimi nin fakat zorunlu durumlarda danışılması gereken 1 metod olduğu bütün hastalar tarafından kabul edilmiş 1 gerçektir .


Boy uzatma Tedavi(iyileştirme) sine yardımcı vede %100 Bitkisel(doğal) Olan Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız . . . .

 

Etiketler ;  boy uzatma , boy uzatıcı , boy uzatmak , boy uzaması , boy uzatmak , boy uzatmak için egzersizler , metod ler , ilaç , bitkiler , kürler , gıdalar , hareketler , yolları , uzatmanın , uzatan , uzaması , uzatmak , uzatma , uzamasının ,

 


Boy Uzatma

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp