Bitkisel Sağlık Ürünleri
Bitkisel Ürünlerle Tedavi YöntemleriTroid(guatr) Bezi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme)

Troid(guatr) Bezi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) İle Çözebilirsiniz . Bitkisel(doğal) Metod lerle Sağlıklı Bir Hayata Kavuşabilirsiniz .


Troid(guatr) Bezi Bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme)  

 İbrahim Saraçoğlu Troid(guatr) hastaları icin bitkisel(doğal) çözüm olarak dereotu kürü tavsiye yor . Hipotiroid , hipertiroid hatta nodül Tedavi(iyileştirme) si için faydalı dereotu kürü tarifi vede uygulaması

İBRAHİM SARAÇOĞLU TİROİD TEDAVİSİ

Troid(guatr) rahatsızlıkları olanlar icin Prof . Dr . İbrahim Saraçoğlu , bazı tavsiyelerde bulunuyor .

TİROİD RAHATSIZLIKLARI

Troid(guatr) bezi , boyunun ön tarafında bulunan vede 2 lobdan meydana gelen bir bezdir . Troid(guatr) bezi T3 vede T4 ile tanımlanan 2 adet hormon üretir .  Bu 2 hormon metabolizmayı düzenler vede de metabolizma hızını kontrol eder . Troid(guatr) rahatsızlıkları , Troid(guatr) hormonlarının az çalışması , aşırı çalışması yada Troid(guatr) bezi içinde meydana gelen kitleler ollaraak görülür .

 

HİPERTİROİD (TİROİDİN HIZLI , FAZLA ÇALIŞMASI)

Troid(guatr) bezinin lüzumunda n aşırı (hızlı) çalışması , T3 vede T4 hormonlarının yükselmesinesebep olur vede böylece metabolizma ivedilikle çalışmaya başlar . Bu duruma Hipertiroid denir . Hipertiroid şunlara sebep olur: Kalp çarpıntısı , kalbin ivedilikle çalışması vede bağırsak hareketlerinin artması . Bazı hastalarda hipertiroid ishal(diyare) i de tetikleyebilir . Kadınlar daha risklidir çünki kadınlarda erkeklere göre 5 kat daha aşırı görülen 1 Rahatsızlık tır .  Troid(guatr) bezi aşırı çalıştığı icin nodül oluşmasına sebep meydana gelebilir :   uninodosa (tek nodül) yada multinodosa (çok sayıda nodül) gelişebilir .

 

HİPOTİROİD (TİROİDİN YAVAŞ VEYA AZ ÇALIŞMASI)

 

Troid(guatr) bezinin az çalışması halinde T3 vede T4 hormonları az üretilir . bunun neticesinde metabolizma yavaş çalışmaya başlar . Bu hastalığa Hipotiroid denir . Genelde kalp hızı azalır , bağırsak hareketleri yavaşlar ve kabızlık şikayetleri ortaya çıkar . Hipotiroid hastalarının önemli özelliklerinden birisi de çook zor olmayan kilo almalarıdır . Kadınların %2 sinde , erkeklerin ise %0 .1 inde hipotiroid rahatsızlığı görülmektedir .

 

İBRAHİM SARAÇOĞLU TİROİD TEDAVİSİ İÇİN DEREOTU KÜRÜ

 

İbrahim Saraçoğlu , hem hipertiroid , hem hipotiroid için dereotu kürünü önermektedir . İbrahim Saraçoğlu , dereotunda bulunan 2 ana etkin maddenin , Troid(guatr) hormonları oluşan T3 vede T4′ü dengelemede yeterli olabildiğini söylüyor . Yani Troid(guatr) bezi ivedilikle çalışıyor ise yavaşlatıyor , yavaş çalışıyor ise hızlandırıyor . Neticede hem hipotiroid hastaları hem de hipertiroid hastaları icin dereotu avantaj lıdır .

 

TİROİD NODÜLLERİNE KARŞI DEREOTU KÜRÜ FAYDALI MIDIR ?

Dereotu kürü Troid(guatr) hormonlarını dengeler , sağlıklı çalışmasına yardımcı olur . bunun yanısıra nodüllerin küçülmesinde yada tamamen yok olmasında da dereotu kürü tesirli dir . Birkaç mm büyüklüğündeki nodülleri tamamen yok edebilir , cm düzeyindeki nodüllerin ise sadece küçülmelerinde etkili meydana gelebilir . Dereotu kürüne ek ollaraak , Troid(guatr) nodüllere karşı başka bitkisel kürler de bulunmaktadır .


 

Etiketler:  tiroid bezi bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) ,   kas yırtılması bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , bronşiolit bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) doktorları , kalça kireçlenmesi bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , beta mikrobu bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme) , bitkisel(doğal) Romatizma(rheumatism) ilaçları , bel kireçlenmesi bitkisel(doğal) Tedavi(iyileştirme)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bitkisel Ürünlerle Tedavi Yöntemleri

Bu Kategorideki Diğer YazılarSağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp